Gdzie poszłybyście na randkę, gdyby padał deszcz? – zapytałam redakcyjne koleżanki, gdy zaczynałam pracę nad tym artykułem. Na początku usłyszałam (oczywiście), że nigdzie. Bo zimno, bo włosy się puszą, bo coś tam. Totalnie to zrozumiałam i doszłam do wniosku, że prawdopodobnie sama bym odpowiedziała w ten sposób. Z czasem jednak wspólne znalazłyśmy kilka (naszym zdaniem) ciekawych opcji. Niektóre z nich zdążyłyśmy już wypróbować, inne dopiero zamierzamy. I wam także je polecamy. Gwarantujemy, że nawet mimo niesprzyjającej pogody będziecie się dobrze bawić. Oto nasz mini przewodnik pt. Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz (lub śnieg, lub gdy jest po prostu bardzo zimno). 

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Kino

Wiemy, to nic odkrywczego. Jednak na wszelki wypadek przypominamy, że w deszczowy dzień czy wieczór możecie spotkać się w kinie. Ale w takim z klimatem. Jeśli podoba wam się ten pomysł, sprawdźcie repertuar kin studyjnych w waszym mieście (np. Kino Iluzjon, Kino Wisła czy kino I nowe horyzonty). 

To będzie wasza pierwsza randka? W takim razie zastanówcie się, czy kino to rzeczywiście dobry wybór. W końcu chodzi o to, żebyście miały i mieli przestrzeń do swobodnej rozmowy, a tym samym mogły i mogli poznać się trochę lepiej.  

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Kawiarnia lub restauracja

Po seansie możecie pójść do kawiarni lub do restauracji – najlepiej takiej, gdzie serwują nie tylko dobre jedzenie, ale również wino. Tym samym będziecie miały i mieli okazję do swobodnej rozmowy o tym, co widziałyście oraz widzieliście na ekranie, jak również na inne tematy. 

PS. Sprawdźcie, czy dane miejsce ma w ofercie afrodyzjaki !!!

Gzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Księgarnia (najlepiej połączona z kawiarnią)

Czas na jedną z naszych ulubionych propozycji, czyli księgarnię. „Spacery” między regałami, rozmowy o książkach, które odmieniły nasze życie i wzajemne polecanie sobie kolejnych lektur jest bardzo romantyczne. Możecie poszukać księgarni, która jest połączona z kawiarnią. My znamy i polecamy takie miejsca w Warszawie. Są to: Wrzenie świata, Big Book Cafe oraz Nowy Teatr (tam możecie pogadać o książkach, zjeść i wypić coś dobrego, a do tego wybrać się wieczorem na spektakl). 

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Muzeum albo galeria sztuki

Kolejna propozycja to muzeum lub galeria sztuki. Sprawdźcie, jakie wystawy organizowane są w danym dniu w mieście, w którym mieszkacie (lub po prostu przebywacie) i postawcie na coś, co najbardziej was interesuje bądź intryguje. Możecie też pójść o krok dalej – odwiedzić najbardziej oryginalne muzeum czy galerię sztuki, np. Muzeum Guzików w Łowiczu, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Muzeum Neonów albo Muzeum Nurkowania w Warszawie. Dzięki temu dowiecie się czegoś ciekawego i to nie tylko o sobie. 

Zobacz także:

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Nigdzie – zostańcie w domu

Oczywiście możecie też zostać w domu (jeśli mieszkacie razem) albo spotkać się u jednej czy u jednego z was. Co dalej? Możecie wspólnie coś ugotować lub upiec. W ten sposób nie tylko poznacie się lepiej, ale również sprawdzicie, czy tworzycie zgrany team. Deszczowa pogoda sprzyja także wspólnym kąpielom i domowym seansom (polecamy klasykę kina, np. „Deszczową piosenkę”), serialowym maratonom czy turniejom gier wideo bądź planszowych – możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, co lubicie.  

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Na spacer

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz lub śnieg? Jeśli pogoda wam niestraszna, możecie wybrać się na spacer. Twórcy i twórczynie popularnych filmów, na czele z komediami romantycznymi regularnie przypominają nam o tym, jak romantyczne są pocałunki w deszczu. Spójrzcie tylko na powyższe zdjęcie! 

Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Popularne propozycje

Po redakcyjnej burzy mózgów sprawdziłyśmy, jakie propozycje królują w sieci, w tym na grupach na popularnych platformach społecznościowych. Gdzie iść na randkę, gdy pada deszcz? Według internautek i internautów, warto rozważyć jeszcze takie opcje jak:

  • Koncert w lokalnym klubie jazzowym
  • Activity bar
  • Kręgle
  • Masaż dla par w SPA
  • Basen i / lub sauna
  • Lekcja tańca lub gotowania
  • Wine tasting 
  • Oceanarium
  • Planetarium

Co dopisałybyście i dopisalibyście do tej listy?