Fundacja SEXED.PL zachęca, by sięgać po pomoc – zarówno kiedy przemocy doświadczamy, jak i wtedy, kiedy jesteśmy jej sprawcami czy sprawczyniami, jak i w sytuacji, gdy ją obserwujemy. Grunt to nie być biernymi wobec niej i zrozumieć, że ma ona bardzo różne wymiary, nie manifestuje się ona tylko i wyłącznie siniakami i przelaną krwią.

Dlatego też w tym roku fundacja SEXED.PL zaprosiła do współpracy Jagodę Szelc, Tomasza Wasilewskiego i Jakuba Michalczuka, by stworzyli krótkometrażowe filmy - każdy z nich pokazuje inną formę przemocy: niechciany dotykkontrolęponiżanie

Poniżanie to przemoc - kolejna odsłona kampanii SEXED.PL przeciwko przemocy

„Przemoc w białych rękawiczkach” to trzeci i ostatni z filmów Tomasza Wasilewskiego. W filmie wystąpili: Jakub Gierszał, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek i Marta Ścisłowicz. Za zdjęcia odpowiedzialny był Michał Englert. Motywem tego wideo jest przemoc w związku, którą tym razem jest poniżanie. Sprawczynią przemocy w przedstawionym przypadku jest kobieta a doświadcza jej mężczyzna.

Ostatnim filmem SEXED.PL zwraca uwagę, że problem może dotknąć każdego_ą. Celem kampanii jest uświadamianie, czym jest przemoc i jak się ona objawia. Wszystko po to, żeby przeciwdziałać przemocy na najwcześniejszym etapie oraz zachęcać świadków do reagowania - podkreślają twórcy i twórczynie kampanii.

Linia Pomocy SEXED.PL

 

Jeśli widzisz przemoc, doświadczasz jej lub ją stosujesz zadzwoń na anonimową Linię Pomocy SEXED.PL:

720 720 020 lub skorzystaj z live czatu na www.sexed.pl

Linia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00. Wsparcie jest anonimowe i bezpłatne. Udziela go zespół wyszkolonych specjalistów i specjalistek z doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy oraz w interwencji kryzysowej. Nadzór nad linią pełni doświadczona psycholożka i seksuolożka Ania Ciucias.

Zobacz także: