Bierzemy pod lupę modne fryzury na jesień 2022. W trendach na ten sezon jest m.in. ponytail braid. Czyli charakterystyczny warkocz, który można nosić na czubku głowy lub przy karku. Fryzura zasługuje na miano prawdziwego hitu urodowego. Robi furorę w mediach społecznościowych (szczególnie na TikToku), cieszyła się również popularnością podczas ostatnich Fashion Weeków, które odbyły się w światowych stolicach mody. Mamy dla was najpiękniejsze inspiracje na upięcia w tym stylu, a także mini instrukcję, dzięki której dowiecie się, jak je wykonać – to banalnie proste. 

Ponytail braid – prosta i modna fryzura na jesień 2022

Jak wygląda ponytail braid i na czym polega fenomen fryzury, o której zrobiło się (ponownie) głośno w sezonie jesień-zima 2022/2023? Jak sama nazwa wskazuje, to warkocz, który „wychodzi” z kucyka – tak zwanego końskiego ogona. Prawdopodobnie wzbudza tak duże zainteresowanie, ponieważ prezentuje się spektakularnie i może stanowić ultra stylowe uzupełnienie każdej – nawet najprostszej stylizacji. Jednocześnie jest banalna w wykonaniu. Naprawdę każda osoba sobie z tym poradzi. 

fot. Getty Images

Ponytail braid – jak wykonać tę modną fryzurę na jesień 2022?

Dobrze, przejdźmy do konkretów, czyli do tego jak wykonać uwielbiany przez influencerki i nie tylko ponytail braid. Pierwszy krok to rozczesanie oraz stylizacja włosów. Chcąc wygładzić włosy i przygotować je do zaplatania, warto użyć specjalnej kremu albo musu. Następnie sięgnij po gumkę i zwiąż włosy na wybranej przez siebie wysokości. Gdy wykonasz ten krok, możesz przejść do zaplatania kosmyków. Na końcu możesz dodać ulubione akcesoria, np. scrunchie albo bogato zdobioną spinkę. 

Potrzebne kosmetyki oraz akcesoria są dostępne tutaj:

Jak wspomnieliśmy, w sieci nie brakuje tutoriali z ponytail braid w roli głównej. Oto jeden z nich. Być może okaże się pomocny:

Modna fryzura na jesień 2022: ponytail braid – inspiracje

Fryzura ponytail braid daje nam całe spektrum możliwości, do tej pory powstało przynajmniej kilka jej wersji. Wyłącznie od ciebie i twoich preferencji zależy, czy kucyk, a następnie warkocz znajdzie się na czubku głowy czy niżej, a także jak luźny będzie splot. Jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, zajrzyj do naszej galerii. Znajdziesz tam zdjęcia z Fashion Weeków oraz z Instagrama. 

Zobacz także: