Portret numerologiczny – co mówią twoje liczby 

Podobnie do wschodniej i zachodniej astrologii, Wielkich i Małych Arkanów tarota czy chiromancji, numerologia jest w stanie dostarczyć nam sporo informacji na temat większości elementów naszego życia. Każda z liczb niesie za sobą odpowiednią symbolikę i wibrację, a ich interpretacja daje nam możliwość określenia cech osobowości i pragnień danej osoby na podstawie jej daty urodzenia, imion oraz nazwisk. 

Mimo tego, że numerologia na razie nie znajduje potwierdzenia w nauce, jej metody mają całkiem pokaźną liczbę fanów. Niektórzy twierdzą, że jest ona kluczem do przepowiadania przyszłości, dla innych jest fajnym narzędziem do wniknięcia w głąb siebie. Jedno jest pewne: stworzenie personalnego portretu numerologicznego będzie świetną rozrywką!    

Czym jest portret numerologiczny? To swoisty scenariusz naszej drogi życiowej, zapisany za pomocą liczb i liter. W numerologii jest głównym narzędziem, którego używa się do szczegółowej analizy danej osoby. 

Portret numerologiczny - co daje i jak powstaje?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, stworzenie portretu numerologicznego daje nam możliwość pełnego wykorzystania naszego potencjału, ostrzega nas przed zagrożeniami życiowymi, pokazuje, jaką ścieżką powinniśmy podążać, aby odnieść sukces i osiągnąć spełnienie. Pierwszym krokiem do stworzenia własnego portretu, jest obliczenie wibracji głównej, czyli cyfry numerologicznej przypisanej naszej dacie urodzenia. 

Jak obliczyć wibrację główną? To naprawdę proste! Wystarczy, że dodasz do siebie wszystkie cyfry, które składają się na dokładną datę twego urodzenia. 

Przykład: 

Twoja data urodzenia to 06.10.1996. Aby obliczyć swoją wibrację główną, musisz dodać każdą z cyfr tej daty do siebie. 

Zobacz także:

0 + 6 + 1 + 0 + 1 + 9 + 9 + 6 = 32

Jeśli otrzymałaś liczbę dwucyfrową, dodawaj obie cyfry do siebie, dopóki nie otrzymasz liczby jednocyfrowej. 

3 + 2 = 5 

Twoja wibracja główna to 5. 

Portret numerologiczny – interpretacja

W jaki sposób interpretować swój portret numerologiczny? Dla każdej z cyfr przypisany jest konkretny zestaw cech, możliwości i zagrożeń życiowych. Portret może pokazać nam, jakie powinniśmy wyznaczać cele, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, osiągnąć szczęście i spełnienie.

Interpretacja wibracji głównej jest całkiem łatwa, a wskazówki dotyczące każdej z cyfr znajdziesz w akapitach poniżej. Musimy jednak pamiętać, że pełny portret numerologiczny powinien zawierać również dodatkowe elementy, takie jak wibracja imienia i obciążenia karmiczne. Ich analiza, interpretacja i porównanie będą niestety o wiele bardziej skomplikowanym zadaniem. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z numerologią, najprawdopodobniej będziesz potrzebować w tym celu pomocy specjalisty lub specjalistki.

Numerologia: 1 

Numerologiczna Jedynka to urodzony lider. Posiada silne zdolności przywódcze i charyzmę, potrafi panować nad emocjami, szybko wzbudza w innych zaufanie. W życiu zależy mu przede wszystkim na odniesieniu sukcesu, przede wszystkim w wybranej przez siebie ścieżce zawodowej. Na szczęście, Jedyna ma do tego predyspozycje, i często udaje jej się wspiąć po szczeblach kariery na samą górę. Jeśli chodzi o życie uczuciowe, Jedynka jest raczej samowystarczalna. Potrafi funkcjonować w relacji z drugą osobą, jednak nie jest ona jej potrzebna do życia. 

Numerologia: 2 

Dwójka ceni sobie przede wszystkim relacje z innymi osobami. Lubi prowadzić harmonijny i bezpieczny tryb życia, w otoczeniu bliskich, rodziny, przyjaciół i wszystkich, na których jej zależy. Są przyziemne, empatyczne i komunikatywne. Numerologiczne Dwójki mają silną potrzebę funkcjonowania w społeczności, dopiero kiedy stworzą z kimś związek lub team, będą w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał. Świetnie czują się w stałej relacji, najczęściej marzą o założeniu rodziny. 

Numerologia: 3

Trójka to numerologiczna dusza towarzystwa, która żyje zgodnie z zasadą carpe diem. Jest odważna, energiczna, zawsze chodzi z wysoko uniesioną głową. Trójki są niezwykle komunikatywne, otwarte i hojne, zarażają wszystkich wokół siebie optymizmem i pozytywnym myśleniem. Są bardzo dobrymi dyplomatami i mediatorami, dlatego często podejmują ścieżki kariery związane z polityką, mediami i dziennikarstwem. W sprawach związanych z miłością, numerologiczne Trójki potrafią być niesamowicie wybredne. Nie zdecydują się na trwałą relację, dopóki nie znajdą partnera, który spełni wszystkie ich oczekiwania. Kiedy jednak już zdecydują się na ustatkowanie, będą wierne aż do grobowej deski. 

Numerologia: 4 

Numerologiczna Czwórka wyznaje w życiu trzy główne wartości: pracowitość, sumienność i dyscyplinę. Jest niesamowicie zorganizowana i wytrwała, z chęcią podejmuje się trudnych zadań i skomplikowanych projektów. Czwórki mają wręcz anielską cierpliwość. W pracy są niezwykle skuteczne, są mistrzami dalekosiężnego planowania. Nie znoszą poczucia zastoju i stagnacji, w życiu muszą ciągle iść do przodu. W miłości szukają drugiej połówki, z którą stworzą związek na zasadach partnerstwa. Zdecydują się na ustatkowanie z osobą, która będzie kroczyć z nimi przez życie ramię w ramię. 

Numerologia: 5

Piątki to podróżnicy, wędrowcy i wolne dusze numerologii. Mają ciągłą potrzebę stymulacji zmian, nienawidzą nudy i rutyny. Często prowadzą hippisowski styl życia, kochają egzotyczne podróże i poznawanie nowych kultur. Nie jest im pisana praca biurowa, ponieważ nie dadzą rady długo usiedzieć w jednym miejscu. Z tego powodu często wybierają ścieżkę zawodową freelancera. W miłości, Piątka nie jest skłonna do wiązania się w zamknięte relacje. Zdecyduje się na związek tylko z osobą, która będzie dawała jej wystarczająco dużą ilość niezależności i przestrzeni. 

Numerologia: 6

Szóstki w życiu szukają przede wszystkim ciepła i harmonii. Charakteryzują się opiekuńczością i rodzinnością. Są idealnymi gospodarzami, jednym z ich marzeń jest stworzenie perfekcyjnego ogniska domowego. To esteci, którzy kochają otaczać się wszystkim, co piękne, często spełniają się jako artyści. Mimo swojej empatyczności, Szóstki potrafią być cyniczne. Mają w sobie duże pokłady pesymizmu, które szybko mogą wyjść na wierzch, kiedy cokolwiek nie będzie układać się po ich myśli. 

Numerologia: 7

Siódemki to numerologiczni przewodnicy duchowi. Mają niezwykle silną intuicję oraz potencjał umysłowy, dzięki czemu często poświęcają się w życiu filozofii, religii, czy samorozwojowi. Wchodzą w rolę guru i nauczyciela, często prowadzą życie samotników. W miłości, numerologiczna Siódemka może mieć problem ze stworzeniem relacji z drugą osobą. Zazwyczaj nie wie, jak okazywać uczucia, a jej wszystkie myśli są skierowane na poznawanie ukrytych prawd na temat życia. Uda jej się stworzyć trwały związek tylko z osobą, której nie będzie przeszkadzać emocjonalny dystans. 

Numerologia: 8 

Numerologiczne Ósemki mają praktyczny i matematyczny umysł. Twardo stąpają po ziemi, często wybierają ścieżkę zawodową związaną z finansami. Mają nosa do inwestycji, a do tego kochają wyzwania. Dzięki temu często prowadzą życie na wysokim poziomie materialnym. W miłości, Ósemka będzie szukać partnera, który wpasuje się w jej pozycję życiową. Kiedy się ustatkuje, będzie kochać na zabój, jednak może przejawiać skłonności do zazdrości i zaborczości. 

Numerologia: 9 

Dziewiątka to najprawdziwszy altruista. Jest obdarzona nieziemską empatią, w życiu kieruje się wyższymi ideami, spełnia się poprzez pomaganie innym. Dziewiątki spoglądają na świat z szerokiej perspektywy, widzą o wiele więcej, niż osoby w ich otoczeniu. W numerologii, liczba 9 symbolizuje osiągnięcie i ukończenie. Dziewiątki często odnoszą w życiu sukcesy, których owocami dzielą się z innymi. Kochają podróże do egzotycznych krajów, zazwyczaj wiążą się w relacje… ze swoimi przeciwieństwami. 

Liczby Mistrzowskie w numerologii 

Liczby Mistrzowskie powstają, kiedy w trakcie tworzenia portretu numerologicznego, na którymś etapie dodawania, otrzymasz liczbę utworzoną z dwóch takich samych cyfr. Oznaczają silniejszą i bardziej zintensyfikowaną wersję liczb głównych (czyli 2, 4, 6). Mają niezwykle wysoką energię wibracyjną, a osoby, których dotyczą, są nazywane “starymi duszami”. 

Liczba 11

Numerologiczna Jedenastka reprezentuje duchowe oświecenie, świadomość i równowagę. Osoby urodzone w tej Liczbie Mistrzowskiej mają niezwykle rozwiniętą intuicję. Ich głównym celem życiowym jest uzdrawianie siebie oraz innych. 

Liczba 22 

Numerologiczna Dwudziestka Dwójka reprezentuje pracowitość, wytrwałość i niezawodność. Osoby urodzone w tej Liczbie Mistrzowskiej są niezwykle innowacyjne, ich celem jest wymyślanie sposobów na ulepszanie rzeczywistości, a także łączenie ze sobą tego, co materialne, z tym, co niematerialne. 

Liczba 33 

Trzydziestka Trójka jest kombinacją dwóch Liczb Mistrzowskich: 11 i 22. Oznacza to, że jest energia została zmaksymalizowana, a wibracja jest niezwykle potężna. Symbolizuje współodczuwanie, empatię i bezinteresowność. Osoby urodzone w Liczbie Mistrzowskiej 33 kierują się bardzo silnym poczuciem sprawiedliwości i odpowiedzialności za bliźniego. Mają za zadanie być opiekunami, zapewniającymi duchowe wsparcie każdej osobie, która go potrzebuje. 

Liczba mocy: 44 

Liczba 44 jest tematem zagorzałych dyskusji numerologów. Mniej więcej połowa z nich uważa ją za Liczbę Mistrzowską, a druga połowa się z tym poglądem nie zgadza. Jedno jest jednak pewne: posiada ona wyjątkową moc. 

Czterdziestka Czwórka symbolizuje stabilność i wytrwałość. Mówi nam, że jesteśmy w stanie zrealizować wszelkie cele i założenia, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby skorzystać ze schowanego w nas potencjału. Czterdziestka Czwórka to liczba zaufania wobec samego siebie. Przypomina, że każdy człowiek powinien wierzyć we własne możliwości, i nigdy się nie poddawać. 

Portret numerologiczny - wibracja imienia i nazwiska 

Po obliczeniu wibracji głównej, możesz przejść do kolejnego kroku tworzenia swojego portretu numerologicznego. Tym razem skupimy się na powiązaniach twojego imienia i nazwiska. Co ważne, musimy wziąć pod uwagę wszystkie imiona, które nosisz (również to z chrztu, bierzmowania, a nawet twoją ksywkę), oraz każde z nazwisk, również panieńskie. 

W numerologii imienia, każda z liter ma określoną wartość liczbową: 

 • 1 - A, J, S
 • 2 - B, K, T
 • 3 - C, L, U
 • 4 - D, M, V
 • 5 - E, N, W
 • 6 - F, O, X
 • 7 - G, P, Y 
 • 8 - H, Q, Z 
 • 9 - I, R 

Numerologia imienia mówi przede wszystkim o potencjale, który w sobie posiadasz. Kieruje cię na odpowiednią ścieżkę życiową, pokazuje narzędzia, które musisz wykorzystać do realizacji swoich założeń i celów. Co ciekawe, imiona i nazwiska można analizować też pod kątem poszczególnych liter, a także ich połączeń:

 • Suma liter wszystkich naszych imion i nazwisk to liczba ekspresji, która mówi nam o tym, jak widzą nas inni oraz w jaki sposób funkcjonujemy w zewnętrznym świecie. 
 • Suma wszystkich zawartych spółgłosek jest nazywana liczbą realizacji intymnej. Informuje nas ona, czy będziemy w stanie zrealizować swoje pragnienia. 
 • Za to suma wszystkich samogłosek, to liczba duszy, która te pragnienia określa. 

Bardziej szczegółowe portrety analizują też tranzyty poszczególnych liter i lata osobiste oraz numerologiczne. Mówią one między innymi o naszym nastawieniu do życia, a także relacji, które tworzymy z ludźmi w naszym otoczeniu.