Alan Rickman najbardziej znany jest z uwielbianej przez widzów i widzki roli Severusa Snape’a z serii filmów o Harrym Potterze. Aktor wciela się w nich w profesora eliksirów w szkole magii w Hogwarcie. Z początku uważany za złego bohatera, później przemienia się w ukochaną postać, nie tylko dla głównego bohatera filmów, ale również dla publiczności na całym świecie. Tym bardziej trudno by sobie było wyobrazić hitową serię bez Rickmana. A taki scenariusz mógł się zrealizować!

Alan Rickman prawie odszedł z serii filmów o Harrym Potterze

W 2005 roku, zaraz przed rozpoczęciem kręcenia piątej części „Harry’ego Pottera” – „Zakonu Feniksa”, u Alana Rickmana zdiagnozowano raka prostaty. Aktor rozpoczął więc leczenie, które niestety się przedłużało.

Po jego zakończeniu terapii Rickman napisał w swoim dzienniku, że poważnie zastanawiał się, czy wrócić na ekrany w roli Snape’a. Jego zapiski zostały udostępnione w „Guardianie”. Ostatecznie „tak” dla HP 5 – napisał aktor, tym samym podejmując decyzję o powrocie na plan. Argument, który przeważył szalę na tę stronę, to: „Przemyśl to.To twoja historia” – dodał.

Dziennik Alana Rickmana – co jeszcze napisał aktor na temat „Harry’ego Pottera”?

Inny wpis z jego dziennika, tym razem z 2007 roku, ujawnił, że Rickman od wielu lat znał kluczowy szczegół dotyczący postaci Snape'a (że pałał on głęboką miłością do Lily, matki tytułowego bohatera.

Skończyłem czytać ostatniego „Harry’ego Pottera” – rozpoczął. Snape bohatersko umiera, Potter opowiada o nim swoim dzieciom i określa go jako jednego z najodważniejszych mężczyzn, których kiedykolwiek znał. Nazywa swojego syna Albus Severus. To był prawdziwy rytuał przejścia. Jedna mała informacja od Jo Rowilng siedem lat temu – Snape kochał Lily – napisał aktor.

Alan Rickman – śmierć

Aktorowi udało się dokończyć grać w filmach o Harrym Potterze. Niestety w 2016 roku przegrał z chorobą. Zmarł w wieku 69 lat. Oprócz roli profesora w Hogwarcie z „Harrego Pottera”, Rickman znany jest jeszcze z między innymi filmów takich jak „Szklana pułapka” czy „To właśnie miłość”.