W pielęgnacji włosów liczą się nie tylko konkretne kosmetyki, ale również sposób ich używania. Dzięki różnym eksperymentom prowadzonym przez fryzjerów i fryzjerki, jak i beauty entuzjastki i entuzjastów, co jakiś czas internet obiega informacja o nowym sposobie, który ma wszystko zmienić. Przykładów do tej pory było już mnóstwo. Jednym z nich jest odwrócone mycie włosów, które znamy także jako metodę OMO. Okazało się, że rytuał powtarzany od zawsze, wiele osób porzuciło bez mrugnięcia okiem na rzecz nowego rozwiązania. Wtedy chodziło o to, żeby zamiast od szamponu należy zacząć mycie od odżywki. Na tym jednak nie koniec rewolucji, a wszystko dlatego, że zrobiło się głośno o potrójnym myciu włosów. Do tej pory wystarczająca wydawała się pojedyncza aplikacja szamponu. Dwie w sytuacji, kiedy za pierwszym razem nie chciał się pienić. Według najnowszych doniesień to jednak zbyt mało. Jak zatem myć włosy, żeby czerpały z tego możliwie najwięcej korzyści? Objaśniamy, na czym polega potrójne mycie włosów i z jakiego powodu warto wziąć je pod uwagę i usprawnić swój dotychczasowy rytuał pielęgnacyjny.

Potrójne mycie włosów – Nowa metoda mycia włosów

Do oczyszczania twarzy często nie przykładamy się tak bardzo, jak do doboru kosmetyków pielęgnacyjnych, które nakładamy po nim. Nie jest to słuszne podejście, bo nawet najlepsze formuły nie zadziałają dobrze na skórze, która nie jest do tego odpowiednia przygotowana. Z myciem włosów często jest podobno. Lepiej jednak nie lekceważyć potencjału tego etapu pielęgnacji, bo ma on wpływ także na działanie innych kosmetyków, które aplikujemy po nim. Mycie włosów często traktowane jest po prostu jako obowiązek. Jeżeli szampon dobrze się pieni, to poprzestajemy na pojedynczej aplikacji. W przypadku braku piany decydujemy się natomiast na dodatkowy krok w postaci ponownego umycia. Dwa razy to zatem może się wydawać, że jest wręcz dużo. Okazuje się jednak, że eksperci i ekspertki są innego zdania. Jak zatem pielęgnować włosy według najnowszych ustaleń, żeby cała pielęgnacja była maksymalnie efektywna i pozwalała cieszyć się nie tylko piękną fryzurą, ale również zdrowymi kosmykami? Kluczem do wszystkiego są trzy powtórzenia.

 

 

Potrójne mycie włosów – Na czym polega?

Potrójne mycie włosów to technika, której już sama nazwa jasno określa, o co chodzi. Według ekspertów i ekspertek kluczowa dla odpowiedniej pielęgnacji jest nie tylko jej jakość. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę także ilość, a konkretnie ilość powtórzeń podczas mycia. Ich zdaniem pojedyncze lub nawet podwójne użycie szamponu i spłukanie go jest niewystarczające. Jeżeli chcemy naprawdę dobrze zadbać o włosy, to potrzebne będzie ich trzykrotne umycie.

Zalecamy dwa lub trzy mycia, ponieważ konieczne jest pozbycie się wszelkich pozostałości szamponu. Istnieje wiele produktów, które mogą być stosowane w domu, które ciężko usuwa się z włosów ze względu na ich skład i rozpuszczalność. Z tego powodu, a zwłaszcza w przypadku stosowania szamponu odżywczego lub restrukturyzacyjnego z kompleksem witamin, zaleca się wykonanie tego potrójnego mycia z dobrym spłukiwaniem, aby usunąć wszelkiego rodzaju wcześniejsze pozostałości – podsumowali eksperci z YÖY Salon w rozmowie z greckim „Vogue’iem”.

Potrójne mycie włosów – Jak dobrze myć włosy?

Eksperci i ekspertki zwracają uwagę przede wszystkim na dwie kwestie, które są podstawa podczas mycia włosów. Pierwszą z nich jest płukanie. Okazuje się, że choć ta czynność wydaje się najprostsza, to jednak bardzo łatwo popełnić błąd, który odbije się na zdrowiu kosmyków i wyglądzie fryzury. Źle spłukane pozostałości kosmetyków stanowią bowiem obciążenie, które między innymi może przyczyniać się do szybsze przetłuszczania skóry i włosów. Dodatkowo efekt matowych kosmyków po wysuszeniu może mieć swoje źródło właśnie w niedostatecznym płukaniu. Obciążone kosmetykami włosy będą też oklapłe i pozbawione życia. Drugą kwestią, którą wskazują eksperci i ekspertki, jest masaż zamiast pocierania. Delikatne obchodzenie się z nimi to podstawa. Warto o tym pamiętać również po myciu. Mokre włosy są bardziej wrażliwe i powinno brać się to pod uwagę nawet przy takiej oczywistej czynności jak czesanie.

 

Zobacz także: