Quebonafide to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych raperów w Polsce. Jego utwory biją rekordy odsłuchów w popularnych serwisach streamingowych, natomiast koncerty wyprzedają się w kilka minut. Podczas jego występów panuje niesamowita atmosfera, a to m.in. ze względu na wyjątkową energię rapera i chęci kontaktu z odbiorcami. W kwietniu odbyła się premiera nowego albumu Quebonafide. Wiele osób twierdzi, że Romantic Psycho to najlepszy krążek w jego karierze. Już niedługo będziemy mogli (w pewnej mierze) poznać kulisy powstawania albumu. Powstał bowiem pierwszy film dokumentalny o raperze, który stanowi zapis jego kilkutygodniowej podróży po Azji. To właśnie wtedy poznał wielu ciekawych ludzi, a także odkrył nowe miejsca, które następnie stały się inspiracją do stworzenia Romantic Psycho.

Powstał film dokumentalny o Quebonafide! Kiedy premiera?

To prawdziwa gratka dla fanów Quebonafide, jak również dla osób, które chciałyby poznać lepiej jego twórczość i zrozumieć fenomen artysty. Pierwszy film dokumentalny o Kubie Grabowskim został wyprodukowany przez Red Bull Media House, natomiast jego premiera odbędzie się na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Quebonafide: Romantic Psycho Film weźmie udział w Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych, a tym samym będzie konkurował z kilkunastoma innymi dokumentami, które zrealizowano na najwyższym poziomie.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny festiwal Millennium Docs Against Gravity nie odbędzie się w formie tradycyjnej, ale hybrydowej. Edycja kinowa potrwa od 4 do 18 września 2020 roku. Filmy będzie można oglądać w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. Natomiast od 19 września do 4 października potrwa edycja online. To świetna opcja dla tych, którzy nie mogą albo nie chcą wybrać się do kina, ale są ciekawi biorących udział w konkursie filmów.

Quebonafide: Romantic Psycho Film – zwiastun

Dziś do sieci trafił zwiastun pierwszego filmu dokumentalnego o Quebonafide, za którego produkcję odpowiada Red Bull Media House. Podczas niespełna dwuminutowego wideo (możecie je obejrzeć poniżej) widzimy rapera w podróży po Azji, a także dowiadujemy się, co działo się w jego życiu i jakie emocje mu towarzyszyły podczas około dwuletniej przerwy od muzyki.

 

Przypomnijmy, że po sukcesie projektu Taconafide artysta zawiesił swoją karierę, wycofał się z mediów. Wrócił natomiast kilka miesięcy temu zupełnie odmieniony, co (jak się później okazało) stanowiło formę promocji jego najnowszego albumu Romantic Psycho.

Quebonafide „Romantic Psycho” – raper udostępnił w sieci nowy album! A na nim m.in. Ralph Kamiński, Mata i Daria Zawiałow >>>