Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. W marcu Covid-19 dotarł do Polski, zbierając śmiertelne żniwo. Obecnie cały kraj jest w czerwonej strefie, co oznacza m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a restauracje działają tylko w trybie na wynos i z dowozem. Codziennie pojawia się kilkanaście tysięcy nowych zakażeń, nie tylko u nas. Drugi lockdown obowiązuje m.in. we Francji, przygotowuje się do niego również Anglia. Z powodu pandemii wstrzymano wiele produkcji filmowych oraz seriali, przełożono np. specjalny odcinek Friends, który miał powstać wiosną, opóźniono premierę 2. sezonu Euforii, odwołano również wiele premier filmowych. Kwestią czasu było powstanie filmu o pandemii koronawirusa, chociaż musimy przyznać, że zdarzyło się to bardzo szybko. Szczególnie, gdy tak wiele produkcji odwołano. Twórcy horroru Songbird byli jednak zdeterminowani i pomimo obostrzeń, udało im się stworzyć produkcję, inspirowaną obecnymi wydarzeniami. Nie wszyscy są zachwyceni zwiastunem i fabułą Songbird. Dlaczego? 

KJ Apa ma nową dziewczynę! Gwiazdor „Riverdale” opublikował gorące zdjęcia ukochanej i potwierdził, że są razem >>>

Songbird to nowy film z KJ Apą o pandemii koronawirusa. Produkcja znalazła się w ogniu krytyki

Songbird jest nowym filmem w reżyserii Adama Masona, który powstał we współpracy z Michaelem Bayem, odpowiedzialnym za Transformersów czy Pearl Harbor. To horror, przedstawiający dystopijną wizję przyszłości, inspirowaną obecną sytuacją. Mieszkańcy miasteczka od kilku lat żyją w lockdownie, a Ci, którzy mają koronawirusa, są umieszczani w specjalnych obozach. Co więcej, Covid-19 zmutował do Covid-23 i jest groźniejszą odmianą wirusa, który znamy, ponieważ atakuje również tkankę mózgową. Głównym bohaterem jest Nico, w którego wciela się KJ Apa, znany z Riverdale. Jest jednym z nielicznych osób, które są odporne na koronawirusa. Nico stara się uratować swoją dziewczynę od przymusowej kwarantanny, na której została umieszczona po zauważeniu u siebie pierwszych objawów.  

Do sieci trafił właśnie zwiastun Songbird. Pierwsze komentarze niestety nie brzmią optymistycznie. Internauci są oburzeni tym, że scenarzyści wykorzystali tragedię, jaką jest pandemia koronawirusa i zrobiło dystopijny film, który nie napawa optymizmem. W galerii powyżej znajdziecie trailer Songbird. Data premiery nie jest jeszcze znana. Jesteście ciekawi tej produkcji z KJ Apą w roli głównej?