Anna Przybylska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Widzowie cenili ją nie tylko za jej talent, ale także charyzmę, poczucie humoru, wdzięk i niezaprzeczalny urok osobisty. Szacunek opinii publicznej zyskała także za to, że konsekwentnie chroniła swoje życie prywatne. Szczególnie przed wścibskimi paparazzi, którzy otaczali jej dom i próbowali robić jej zdjęcia nawet wtedy, gdy była już ciężko chora. Przedwczesna śmierć młodej, pięknej gwiazdy kina i telewizji wstrząsnęła całą Polską. Ania odeszła jesienią 2014 roku, zostawiając ukochanego partnera, ale także troje ich wspólnych dzieci, z których najmłodsze w chwili jej śmierci miało zaledwie trzy lata.

O tym, że ta poruszająca historia to gotowy materiał na film, mówiło się już krótko po śmierci aktorki. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że najbliższa rodzina zmarłej gwiazdy dała w końcu zielone światło twórcom.

Film o Annie Przybylskiej – pierwsza zapowiedź i oficjalny zwiastun

O rozpoczęciu prac nad dokumentem o Annie Przybylskiej dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. W czwartek, 3 lutego, poinformował o tym za pośrednictwem serwisu Instagram partner i ojciec dzieci aktorki, Jarosław Bieniuk. Emerytowany piłkarz zamieścił na swoim profilu pierwszą zapowiedź wyczekiwanej produkcji. Niespełna dwuminutowe wideo, które zawiera m.in. niepublikowane wcześniej nagrania z domowego archiwum gwiazdy, opatrzył krótkim wpisem.

Moi Drodzy, wrzucając ten krótki teaser, mogę dzisiaj oficjalnie potwierdzić, że powstanie film dokumentalny o Ani. Dla mnie i dla mojej Rodziny będzie to najważniejszy, ale pewnie i najtrudniejszy film w życiu… - ogłosił Bieniuk.

Dziękuję @michal_bandurski i @krystian_qcza za 6 lat cierpliwości. Myślę, że dopiero dzisiaj jesteśmy na to gotowi… - dodał.

Teaser udostępniła także na swoim instagramowym profilu córka Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka, znana z dwunastej edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie, Oliwia Bieniuk.

Dobry wieczór kochani, ten krótki filmik będzie się bardzo wyróżniał od poprzednich postów i relacji. Jest to wyjątkowa chwila dla naszej rodziny, ponieważ dzisiaj oficjalnie możemy potwierdzić, że powstanie film dokumentalny o mojej Mamie - napisała kończąca w tym roku 20 lat influencerka.

12 września 2022 roku, a więc na niecały miesiąc przed kinową premierą filmu „Ania”, do sieci trafił pełny zwiastun wyczekiwanej produkcji. Znalazły się w nim m.in. niepublikowane wcześniej nagrania z prywatnego archiwum aktorki, a także emocjonalne wypowiedzi jej bliskich oraz znanych osobistości ze świata kina i show-biznesu, takich jak Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Cezary Pazura. Trwający dwie minuty oficjalny trailer udostępnił na swoim profilu na Instagramie m.in. Jarosław Bieniuk.

Kochani! Wiem, że wiele osób czeka na ten film. Jeszcze chwila i będziecie mogli go zobaczyć w kinach. Tymczasem zostawiam wam zwiastun filmu „Ania”. Do zobaczenia! - napisał.

Zobacz także:

Internauci nie kryją wzruszenia.

Łzy same lecą

Chwytający materiał

Tak przy poniedziałku potargaliście mi myśli... Podziwiam was za siłę, jaką w sobie macie

 

Jak ryczę na zwiastunie to co będzie na filmie... Ściskam mocno 

Zwiastun filmu „Ania” możecie obejrzeć w całości poniżej.


Dodajmy, że można w nim usłyszeć zwiastun nowej kompozycji Sylwii Grzeszczak. Autorką tekstu piosenki „O nich, o Tobie” jest Karolina Kozak. Z kolei za  produkcję muzyczną odpowiada Kuba Galiński.

Film o Annie Przybylskiej – plakat

Natomiast w lipcu tego roku światło dzienne ujrzał oficjalny plakat promujący film dokumentalny o Annie Przybylskiej. Na uroczym zdjęciu sprzed lat widzimy gwiazdę, która pozuje nad morzem w towarzystwie swoich dzieci – Oliwii, Szymona i Jana. Niezwykle wzruszający kadr. To będzie wzruszająca podróż po życiu Ani, jej przyjaciół i naszej rodziny. Serdecznie zapraszam – napisał Jarosław Bieniuk pod instagramowym postem, który możecie zobaczyć poniżej. 

Film o Annie Przybylskiej – twórcy

Za scenariusz i reżyserię filmu o Annie Przybylskiej odpowiadają Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Mają oni na swoim koncie m.in. dobrze przyjęte przez widzów produkcje „Maryla. Tak kochałam” oraz „Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie”. 

6 lat czekaliśmy z Michałem na ten moment. Od 6 lat planowaliśmy w naszych głowach ten film. Od 6 lat rozmawialiśmy z rodziną Ani. Dziś Jej bliscy uznali, że są już gotowi. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że to będzie piękny film - zakomunikował Kuczkowski na Instagramie.

„Ania”: znamy datę premiery filmu o Annie Przybylskiej

Premiera dokumentu o gwieździe filmów „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Złoty środek” i „Bilet na Księżyc” coraz bliżej. Choć wcześniej informowano, że odbędzie się ona 5 października, czyli dokładnie w ósmą rocznicę śmierci aktorki, to teraz okazało się, że została zaplanowana na kilka dni później. A mianowicie na piątek 7 października 2022 roku. Nie możemy się doczekać. 

Dziękujemy za zaufanie. To wielka odpowiedzialność - oznajmił reżyser.

Pierwsze fragmenty filmu pokazane zostały w trakcie 50. Forum Wokół Kina we Wrocławiu i (zgodnie z relacjami) zrobiły olbrzymie wrażenie wrażenie, tak na filmowcach, jak i rodzinie zmarłej aktorki: mamie Krystynie, córce Oliwii i partnerowi Jarosławowi Bieniukowi.

Cieszę się, że ten film powstaje i cieszę się, że jest to dokument, a nie fabuła - powiedziała Krystyna Przybyszewska w trakcie spotkania po pokazie. - Zwiastun rozłożył mnie na łopatki - dodała.

„Ania”: co jeszcze warto wiedzieć?

Na ekranie zobaczyć będzie można największe nazwiska polskiej kinematografii. Annę Przybylską wspominają między innymi Jan Englert, jej ekranowy partner w debiucie filmowym u Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus” i Cezary Pazura, z którym aktorka zagrała w komedii „Kariera Nikosia Dyzmy”. W obrazie zobaczymy też Michała Żebrowskiego, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego,  Pawła Wawrzeckiego, Piotra Szwedesa, Katarzynę Bujakiewicz i Annę Dereszowską.

Niezależnie od tego ile minęło lat - za każdym razem myśląc i mówiąc o Ani - wzruszam się. Myślę, że wielu z nas tak ma - nawet ci, którzy nie znali jej osobiście - napisała na Instagramie Dereszowska, publikując zdjęcia z nagrań do filmu.