Wszystkie Directionerki i Directionerzy, a także fanki i fani Harrego Stylesa, ale nie tylko! Może niektórym z was książka „The Idea of You” jest już znana. Ten bestseller napisany przez Robinne Lee doczeka się adaptacji filmowej! Fabuła będzie niezwykle gorąca, tym bardziej, że jedna z postaci kojarzy się nam z naszym crushem – Harrym Stylesem. Do tego na ekranie zobaczymy Anne Hathaway. Już nie możemy się doczekać!

„The Idea of You” – fabuła

Film o tym samym tytule co książka będzie opowiadał historię Sophie – 40-letniej rozwódki, którą mąż zostawił dla młodszej kobiety. Ich nastoletniej córce podarował zaś bilet na Coachellę. Sophie decyduje się pojechać na festiwal razem z nią. Tam oczywiście kogoś poznaje. Okazuje się, że jest to 24-letni Hayes Campbell o brązowych zmierzwionych włosach i uroku chłopaka z sąsiedztwa. Brzmi znajomo? Dodatkowo jest on frontmanem zespołu August Moon, największej gwiazdy festiwalu, który oczywiście kojarzy się nam wszystkim z One Direction!

Robinne Lee o „The Idea of You”

Sama autorka jednak zaprzecza spekulacjom. To nigdy nie miała być książka o Harrym Stylesie – powiedziała Lee magazynowi „Vogue”. – To miała być historia o kobiecie, która zbliża się do czterdziestki i która odzyskuje swoją seksualność i na nowo odkrywa siebie, dokładnie wtedy, gdy społeczeństwo tradycyjnie skreśla kobiety z listy pożądanych, zdolnych do życia i pełnych – wyznała autorka.

Niezależnie od tego, co Robinne Lee mówi na temat swojej książki i tak stała się ona kanonem w fandomie One Direction. Fanki i fani Harry’ego uznają, że inspiracją do stworzenia postaci Hayesa Campbella był właśnie ich idol.

Obecnie trudno też nie dopatrywać w Sophie podobieństwa do aktualnej partnerki Harry'ego, czyli Olivii Wilde! Choć książka została wydana w 2017 roku, a Harry i Olivia zaczęli się spotykać pod koniec roku 2020, to jednak w filmowej adaptacji można przecież nawiązać do tego... Tak czy siak – te historie są do siebie naprawdę podobne!

Anne Hathaway pierwszą gwiazdą „The Idea of You”

Reżyserem filmu został Michael Showalter i zaangażował Anne Hathaway jako jedną z pierwszych gwiazd obsady. Nie wiadomo jeszcze, w kogo wcieli się aktorka, ale najprawdopodobniej będzie to główna bohaterka, czyli Sophie. Czekamy na informację, kto zgarnie rolę przystojnego bruneta u jej boku!

Mało tego, Anne został także producentką filmu razem z Cathay Schulman, Gabrielle Union, Kian Gass, Erickiem Hayesem, Jordanem Mollickiem i Robinne Lee – autorką książki. Scenariuszem zajmie się Jennifer Westfeldt.

Zobacz także:

„The Idea of You” – główna rola męska

Wiemy, że 28-letni brytyjski aktor Nicholas Galitzine znany z „Kopciuszka” czy przeboju Netfliksa „Purpurowe serca” zagra Hayesa Campbella. Co myślicie o tym wyborze?

fot. Getty Images

„The Idea of You” – zwiastun, data premiery

Niestety data premiery nie jest jeszcze znana, tak samo nie ma jeszcze zwiastuna. Prace nad filmem dopiero ruszają. Wiemy jedynie, że swoją premierę będzie miał on na Prime Video. Czekamy!