Świat po raz kolejny docenił twórczość Jana Komasy. W kwietniu dowiedzieliśmy się, że film Sala Samobójców. Hejter został zdobył nagrodę w konkursie głównym nowojorskiego Tribeca Film Festival. Warto wspomnieć, że jest to pierwsza polska produkcja, która znalazła się w sekcji International Narrative Competition. Z kolei 29 lipca Hejter został udostępniony subskrybentom Netflixa na całym świecie. Film z Maciejem Musiałowskim, Vanessą Alexander i Maciejem Stuhrem w rolach głównych podbił serca miłośników dobrego kina i szybko trafił do grona najchętniej oglądanych produkcji na platformie. Gratulujemy! Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Wczoraj serwis Deadline potwierdził, że polskim obrazem zainteresował się główny oddział HBO w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, już niedługo powstanie amerykański serial na podstawie filmu Sala samobójców. Hejter. Znamy pierwsze szczegóły związane z produkcją!

Powstanie serial HBO na podstawie filmu Sala samobójców. Hejter

Jak podaje serwis Deadline, HBO pozyskał prawa do polskiego filmu Sala samobójców. Hejter. To znaczy, że już niedługo powstanie serial na podstawie głośnego obrazu w reżyserii Jana Komasy. Za produkcję odpowiedzialni będą Dan Farah (Farah Films) oraz Roy Lee z Vertigo. Natomiast twórcy filmu Sala samobójców. Hejter, czyli reżyser Jan Komasa, scenarzysta Mateusz Pacewicz, a także producenci Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński (Naima Film) zostaną koproducentami amerykańskiego serialu. Dalsze szczegóły na razie nie są znane.

Film Sala samobójców. Hejter jest wielopoziomowy, o czym wspominał Jan Komasa w rozmowie z TVN Discovery Talents. Jak sam przyznał, ewentualny serial mógłby opowiadać chociażby o Gabi Krasuckiej (w tej roli Vanessa Alexander) albo pokazywać kulisy kampanii politycznej prowadzonej przez Pawła Rudnickiego. W którą stronę pójdą producenci serialu HBO? Prawdopodobnie dowiemy się tego już niebawem.

Jan Komasa kręci pierwszy anglojęzyczny film. O czym będzie „Anniversary”? >>>