Rozmowy z przyjaciółmi, literacki debiut Sally Rooney z 2017 roku doczeka się ekranizacji! Za produkcję odpowiedzialna będzie telewizja BBC oraz platforma Hulu. Czyli dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w przypadku Normalnych ludzi, serialu zrealizowanego na podstawie drugiej w karierze powieści Rooney. Zdjęcia do Rozmów z przyjaciółmi mają ruszyć jeszcze w tym roku w Belfaście oraz Dublinie. Premiera produkcji, która ma liczyć 12 odcinków, planowana jest na 2022 rok.

„Rozmowy z przyjaciółmi” Sally Rooney jako serial. Kto znalazł się w obsadzie?

Kto pojawi się na ekranie? O ile w przypadku serialu Normalni ludzie były to raczej nieopatrzone jeszcze twarze, czyli Paul Mescal (jako Connell) i Daisy Edgar-Jones (jako Marianne), tak w Rozmowach z przyjaciółmi można już mówić o bardziej znanych nazwiskach. Będą to Joe Alwyn, prywatnie chłopak Taylor Swift, mający na koncie role w takich produkcjach jak Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna (2016), Wymazać siebie (2018), Maria, królowa Szkotów (2018) czy Faworyta (2018), Jemima Kirke, czyli Jessa z serialu Dziewczyny, którą już niebawem zobaczymy także w 3. sezonie Sex Education oraz Sasha Lane – możecie ją kojarzyć z filmów American Honey (2016), Złe wychowanie Cameron Post (2018) i z serialu Utopia (2020). Oprócz nich zobaczymy też Alison Oliver, dla której będzie to pierwszy duży angaż.

Za reżyserię Rozmów z przyjaciółmi odpowiada nominowany do Oscara za film Pokój (2015) Lenny Abrahamson, ten sam, który stworzył ekranizację Normalnych ludzi. Serial ten można w Polsce obejrzeć za pośrednictwem platformy HBO Go. 

„Rozmowy z przyjaciółmi” – o czym będzie serial na podstawie książki Sally Rooney?

Rozmowy z przyjaciółmi to historia dwóch przyjaciółek i byłych partnerek udzielających się w poetyckich slamach – 21-letniej początkującej pisarki z Dublina Frances (Alison Oliver) i Bobbi (Sasha Lane). Młode kobiety nawiązują znajomość z o dziesięć lat starszym małżeństwem, dziennikarką Melissą (Jemima Kirke) oraz aktorem Nickiem (Joe Alwyn), i dzięki nim dołączają do lokalnej elity. Kiedy jednak Frances i Nick nagle się do siebie zbliżają, zaś Bobbi jest coraz bardziej zafascynowana Melissą, relacja przyjaciółek zostaje wystawiona na próbę.

Serial Rozmowy z przyjaciółmi ma wszelkie predyspozycje do tego, by stać się hitem na miarę Normalnych ludzi. Produkcja z 2020 roku nominowana jest do Złotych Globów w dwóch kategoriach. Warto również dodać, że Sally Rooney zapowiedziała wydanie trzeciej powieści, Beautiful World, Where Are You?, a jej fabuła idealnie pasuje na scenariusz.