Bartosz Bielenia to niewątpliwie jeden z najbardziej utalentowanych młodych aktorów w Polsce. Jest związany z Teatrem Nowym w Warszawie. Ma na swoim koncie udział w takich produkcjach, jak Na granicy, Disco Polo czy 1983. Jednak największą popularność, uznanie, a także sympatię widzów zyskał dzięki roli Daniela w nominowanym do Oscara filmie Boże Ciało. Już niedługo Bartosz Bielenia pojawi się w kolejnej – świetnie zapowiadającej się produkcji. Artysta zagra główną rolę w pełnometrażowym debiucie reżyserskim Jakuba Piątka u boku Magdaleny Popławskiej. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o filmie Prime Time!

Prime Time – nowy film z Bartoszem Bielenią i Małgdaleną Popławską w rolach głównych. Fabuła

Znamy pierwsze szczegóły związane z filmem Prime Time z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w rolach głównych. Akcja rozgrywa się w sylwestrową noc 1999 roku. Do studia telewizyjnego, w którym trwają nagrania do programu, dostaje się uzbrojony Sebastian (w tę postać wciela się właśnie Bartosz Bielenia). Młody chłopak bierze dwóch zakładników – prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Na początku nie wiadomo, co nim kieruje. Nie ma jednak wątpliwości, że życie zakładników pozostaje w rękach Sebastiana, dopóki kierownictwo stacji nie spełni jego żądań. Jak się okazuje, zależy mu m.in. na „wejściu” na antenę podczas najlepszej oglądalności.

Inspiracją do stworzenia tego dramatu psychologicznego okazały się wielokrotnie powtarzające się próby wtargnięcia na anteny telewizyjne na całym świecie, w tym w Polsce. Reżyser filmu Jakub Piątek zaznacza jednak, że produkcja nie opiera się na żadnym z nich.

„Prime Time” to fantazja o buncie i rebelii. Tuż przed eksplozją Internetu i narodzinami YouTube, wielokrotnie dochodziło do prób wtargnięcia na anteny telewizyjne na całym świecie. Choć „Prime Time” nie jest rekonstrukcją żadnego z nich, odnaleźliśmy w tych wydarzeniach dramaturgiczny silnik do opowiedzenia naszej historii oraz szansę na stworzenie nietuzinkowego bohatera – mówi Jakub Piątek, reżyser filmu.

Na ekranie zobaczymy wspomnianych już Bartosza Bielenią, Magdalenę Popławską i Andrzeja Kłaka, a także innych uznanych aktorów filmowych i teatralnych. Wśród nich Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński, Dobromir Dymecki oraz Monika Frajczyk. Warto również wspomnieć, że produkcją Prime Time zajmuje się Watchout Studio, które odpowiada za takie filmy, jak Bogowie oraz Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

Prime Time – data premiery

Na premierę filmu Prime Time z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w rolach głównych musimy jeszcze chwilę poczekać. Pełnometrażowy debiut reżyserski Jakuba Piątka trafi do kin w całej Polsce (dopiero) jesienią 2021 roku. Dokładna data na razie nie została ujawniona.

Bartosz Bielenia zagra w serialu Netflixa?! >>>