Święta to dobra okazja do tego, by spędzić trochę czasu z rodziną, oglądając świąteczne filmy i nie tylko. Popularne produkcje w gwiazdkowym klimacie są dostępne na Netfliksie, HBO Go i innych platformach streamingowych. Nie zapominamy jednak o tych, którzy nie mają do nich dostępu albo z różnych powodów nie chcą z nich korzystać. Filmy świąteczne i inne - popularne produkcje można obejrzeć również w telewizji. Zgodnie z tradycją w wigilijny wieczór Polsat wyemituje kultowego Kevina samego w domu. Co jeszcze obejrzymy w telewizji? 

Jakie filmy obejrzymy w telewizji w święta?

Wigilia 2020 – filmy świąteczne i inne w telewizji

Świąteczny maraton w telewizji Polsat rozpoczyna się już o godz. 8:55. Stacja wyemituje kilka filmów animowanych w świątecznym klimacie, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym widzom, a mianowicie Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna, Madagwiazdka, Świętastyczne kolędowanie oraz Pada Shrek. Jeszcze przed południem, a konkretnie o godz. 10:30 będziesz mogła obejrzeć Zawód święty Mikołaj, czyli kultowy film świąteczny z Whoopi Goldberg w roli głównej. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Kevin sam w domu. Macaulay Culkin powróci w roli zaradnego chłopca już 24 grudnia o godz. 20:00. 

W tym samym czasie TVN wyemituje To właśnie miłość – jedną z najpopularniejszych – świątecznych komedii romantycznych w historii kina. Love Actually, bo właśnie tak brzmi oryginalny tytuł produkcji, to dziewięć – przeplatających się ze sobą historii o różnej tematyce. W rolach głównych występują m.in. Keira Knightley i Hugh Grant. Na ekranie pojawia się również Thomas Brodie-Sangster, którego ostatnio mogliśmy oglądać w roli Bennyego Wattsa w serialu Gambit królowej

Co można obejrzeć w Wigilię 2020 w TVP 1 oraz TVP 2? Telewizyjna Jedynka wyemituje o godz. 22:10 film świąteczny Czekając na cud z Susan Sarandon, Paulem Walkerem i Penélope Cruz w rolach głównych. Tuż po nim będzie można obejrzeć Przetrwać święta oraz Rodzina na Gwiazdkę. Z kolei w TVP 2 o godz. 18:30 wyemitowany zostanie film Gwiazdkowe marzenia, a następnie komedia romantyczna Uratujmy święta (22:25). 

Boże Narodzenie 2020 – co obejrzeć w pierwszy i drugi dzień świąt?

Pierwszy dzień świąt w telewizji będzie należał do legendarnych komedii romantycznych. 25 grudnia 2020 roku wyemitowane zostaną  takie filmy jak Legalna blondynka (TVP 2 o godz. 20:10) oraz Dirty Dancing (Polsat o godz. 14:35).

To nie wszystko! Polsat wyemituje również Dziadek do orzechów i cztery królestwa o godz. 20:00, a następnie Co wiecie o swoich dziadkach?. Film z Willem Ferrellem, Melem Gibsonem oraz Markiem Wahlbergiem w rolach głównych zostanie wyemitowany o godz. 22:10. 

Natomiast TVN pokaże Ekspres polarny o godz. 8:05, Podróż do wnętrza Ziemi o godz. 13:15, a także Królewnę Śnieżkę i Łowcę o godz. 20:05. 

Co obejrzeć 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt? Spieszymy z odpowiedzią! TVP 1 wyemituje polską komedię romantyczną Dzień dobry, kocham Cię z Barbarą Kurdej-Szatan w roli głównej. Seans rozpoczyna się o godz. 21:15. Widzowie TVP 2 będą mogli obejrzeć komedię Wybuchowa para z Cameron Diaz i Tomem Cruise’em. Film zostanie wyemitowany o godz. 22:10. 

26 grudnia 2020 roku Polsat wyemituje m.in. nagrodzony Oscarem film animowany W głowie się nie mieści (godz. 9:00), film Ant-Man (godz. 16:15) oraz Iron Man 3 (godz. 20:05). 
Widzowie TVN będą mogli obejrzeć natomiast Podróż na tajemniczą wyspę (godz. 13:15), Masz wiadomość (godz. 15:05), świąteczny hit, czyli Holiday (godz. 20:05), a także Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta (godz. 22:55). 

Który film świąteczny pasuje do Twojego znaku zodiaku? >>>

Święta 2020 w telewizji zapowiadają się naprawdę interesująco! Uważaj tylko, by nie spędzić całej gwiazdki przed telewizorem. Wigilia i Boże Narodzenie to dobra okazja do tego, żeby spędzić trochę czasu z bliskimi w wersji offline.