Lubimy ułatwiać życie naszym czytelniczkom i czytelnikom. Dlatego już teraz przewertowaliśmy program TV na Boże Narodzenie 2021 najpopularniejszych stacji i wybraliśmy propozycje filmowe, które warto obejrzeć między jedzeniem sernika a błaganiem o litość przed następną dokładką pierogów z kapustą i grzybami.

W myśl zasady „dla każdego coś miłego” stawiamy na filmy animowane, kino familijne, oczywiście komedie romantyczne, a także hity kinowe, których rodzinne oglądanie w wielu polskich domach stało się swego rodzaju bożonarodzeniową tradycją. Wśród naszych typów nie brakuje jednak również mniej oczywistych wyborów – tak, by z nudów nie umarli też: zwolenniczki i zwolennicy mocniejszych wrażeń.

Wigilia 2021 –  jakie filmy świąteczne obejrzeć w telewizji?

Świąteczny maraton w telewizji Polsat rozpoczyna się jeszcze przed południem. O godz. 9.22 i młodsi, i starsi będą mogli zasiąść przed telewizorami, by obejrzeć po raz pierwszy lub przypomnieć sobie przebój Nancy Meyers z 1998 roku „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Opowieść o rozdzielonych przed laty siostrach, które po przypadkowym spotkaniu wpadają na pomysł, by zamienić się życiowymi rolami, otworzyła drzwi do kariery Lindsay Lohan. I z pewnością wprawi was w świetny nastrój w czasie wigilijnych przygotowań.


Polsat nie zawiedzie też oczywiście tych, dla których wigilijną tradycją jest seans kultowego już filmu „Kevin sam w domu”. Liczący sobie już ponad trzy dekady hit kina familijnego z Macaulayem Culkinem w roli zaradnego chłopca, który pod nieobecność rodziców musi uporać się z rabusiami, będzie prawdziwą gwiazdą wieczoru. Seans zaczynamy 24 grudnia o godz. 20:00. Tuż po nim Polsat pokaże komedię Johna Hamburga (twórcy przebojów „Poznaj mojego tatę” i „Poznaj moich rodziców”) „Dlaczego on?”(2016). Na ekranie zobaczymy Bryana Cranstona, który wcieli się w postać zazdrosnego teścia, oraz Jamesa Franco – ekscentrycznego chłopaka głównej bohaterki.


TVN rozpocznie wigilijny wieczór specjalnym, bożonarodzeniowym, niespełna 25-minutowym filmem animowanym „Pada Shrek”. Obraz stworzony na podstawie disneyowskiej serii filmów o zielonym Ogrze zostanie wyemitowany o godz. 20:00. Po nim, o godz. 20.25, TVN pokaże polską odpowiedź na wielki bożonarodzeniowy hit „To właśnie miłość”. Wyreżyserowane przez Mitję Okorna „Listy do M.” z 2011 roku to opowieść o 5 kobietach i 5 mężczyznach, których losy niespodziewanie splatają się w czasie świąt. W obsadzie śmietanka polskiego show-biznesu: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska.


A co można obejrzeć w Wigilię 2021 w TVP 1 oraz TVP 2? W telewizyjnej Jedynce wieczór upłynie pod znakiem kolędowania, fanki i fani filmów powinni więc przerzucić się na Dwójkę. W programie drugim o 21.15 wyemitowana zostanie niezła polska komedia z lat 80. XX wieku: „Wyjście awaryjne" w reżyserii Romana Załuskiego. W tej satyrze na drobnomieszczańską obłudę w jednej z głównych ról zobaczymy Bożenę Dykiel. O godz. 23:00 możemy zaś obejrzeć komedię romantyczną „Grudniowa panna młoda” w reżyserii Davida Winninga. W obsadzie znaleźli się: znana z serialu „90210” Jessica Lowndes i Daniel Lissing („Głos serca”).

Boże Narodzenie 2021 – co obejrzeć w pierwszy dzień świąt?

Co obejrzeć pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia 2021? Jeżeli na tym świecie jakimś cudem ostał się ktoś, kto jeszcze nie widział legendarnego „Titanica” Jamesa Camerona z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych, ta osoba powinna postawić na Polsat. Stacja wyemituje pierwszą część tego katastroficznego dramatu 25 grudnia  o godz. 20:00. Tuż po nim, o godz. 22.05,  Polsat pokaże „Rodzinny dom wariatów”. W komediodramacie Thomasa Bezuchy z 2005 roku wystąpiła plejada gwiazd, na czele z: Sarah Jessicą Parker, Dermotem Mulroneyem, Diane Keaton, Claire Danes, Lukem Wilsonem i Rachel McAdams.

Zobacz także:


Układając świąteczny program, TVN postawił na zupełnie inny klimat. O 20.05 pokaże bowiem 8. odsłonę „Szybkich i wściekłych”, a o 22.25 „Krytyczną decyzję”. Ten ostatni, opowieść o uprowadzeniu przez terrorystę boeinga 747, to kino sensacyjne w najlepszej postaci. W obsadzie gwiazdy takie jak: Kurt Russell, Halle Berry, David Suchet czy Steven Seagal.

Pierwszego dnia świąt telewizyjna Jedynka kontynuuje klimat kolędowo-koncertowy. Fanki i fani Maryli Rodowicz mogą skusić się jedynie na film dokumentalny „Maryla. Tak kochałam”, którego twórcami są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski (godz. 21:00).

Choć w tym roku żadna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na pokazanie w Wigilię kultowego świątecznego hitu „To właśnie miłość”, nie ma powodu do zmartwień: pierwszego dnia świąt TVP 2 nadrobi zaległości. Seans brytyjskiego bożonarodzeniowego przeboju zaplanowano na 25 grudnia na godz. 22.35. Wcześniej, o godzinie 18.25, telewizyjna Dwójka wyemituje przyjemną komedię romantyczną „Oświadczyny po irlandzku” z Amy Adams w roli narzeczonej. Między oba te obrazy wciśnięto natomiast coś dla wielbicielek i wielbicieli mocniejszych wrażeń. W filmie „Creed: Narodziny legendy” ponownie zobaczymy Sylvestra Stallone’a, który wciela się w postać najsłynniejszego boksera wszech czasów – Rocky’ego Balboę.

Boże Narodzenie 2021 – co obejrzeć w drugi dzień świąt?

Co obejrzeć 26 grudnia? Cóż, trzeba przyznać, że najpopularniejsze stacje telewizyjne nie przygotowały na drugi dzień świąt zbyt wielu hitów.

Polsat o 11.50 pokaże „Bruce’a Wszechmogącego” (2003) z Jimem Carreyem, Morganem Freemanem i Jennifer Aniston w obsadzie. Potem, o godz. 14.10, stacja wyemituje hit z Eddiem Murphym „Książę w Nowym Jorku” (1988), a na koniec pójdzie druga cześć „Titanica” (seans rozpoczyna się o godz. 20:00).


Widzowie TVN o godz. 20.30 będą mogli obejrzeć natomiast „Listy do M. 2” – wyreżyserowany przez Macieja Dejczera sequel komediowego hitu z 2011 roku.


26 grudnia 2021 roku w TVP 2 będzie można zaś zobaczyć dokument Marcina Borchardta „Tony Halik. Urodzony dla przygody” – o fenomenie podróżnika, dziennikarza i filmowca, którego programy podróżnicze przez wiele lat  były  dla Polaków „jedynym oknem na świat”. Film zostanie pokazany o godz. 18.25

Jak oceniacie program na święta 2021 w telewizji? Bez względu na to, czy jesteście zachwyceni, czy rozczarowani, pamiętajcie, że raz na jakiś czas warto wstać od telewizora (i to nie tylko po to, by przejść się do stołu). Redakcja Glamour.pl w tym roku szczególnie poleca spacery: z rodziną czy w pojedynkę, z przyjaciółmi, psami czy własnymi myślami. Z pewnością dobrze to zrobi wszystkim zainteresowanym.