Przedłużanie paznokci w domu – co będzie ci potrzebne? 

Istnieje kilka sposobów na przedłużenie paznokci. Jednym z nich jest zbudowanie ich na płytce za pomocą akrylu. Paznokcie akrylowe wyglądają bardzo naturalnie, a dobrze wykonane długo się utrzymują. Jednak poprawne przedłużenie paznokci akrylem wymaga od stylisty dużej wprawy, a sporym minusem jest też fakt, że proszek akrylowy w połączeniu z substancją rozpuszczającą wydziela intensywny, drażniący zapach, który może być dla niektórych uciążliwy. 

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na przedłużanie paznokci jest użycie produktów światłoutwardzalnych, czyli żelu lub bazy hybrydowej. W obu przypadkach jesteśmy w stanie wykonać zabieg samodzielnie w domu, jednak metoda żelowa będzie trochę trudniejsza. Jeśli jednak oczekujesz bardzo długich paznokci, lepiej wybierz żel. Użycie bazy hybrydowej pozwala na osiągnięcie długości do 5mm poza płytkę. 

Do przedłużenia paznokci samodzielnie w domu przygotuj: 

 • żel lub bazę hybrydową budującą, w zależności od wybranej metody 
 • lampę do produktów światłoutwardzalnych 
 • primer (kwasowy w przypadku żelu i bezkwasowy w przypadku hybrydy) 
 • cleaner do paznokci
 • pilnik i polerkę do paznokci 
 • szablony do przedłużania paznokci 
 • krem do zmiękczania skórek 
 • pędzelek, waciki, drewniane patyczki
 • nożyczki do skórek 

Przedłużanie paznokci – jak to zrobić samodzielnie? 

Posiadając wszystkie niezbędne akcesoria, przedłużanie paznokci w domu nie powinno sprawić trudności. Najłatwiejszym i najlepszym sposobem dla osób, które nie są stylistami, będzie przedłużenie płytki za pomocą budującej bazy hybrydowej - powiedział ekspert w swojej dziedzinie.

Przedłużenie paznokci bazą hybrydową jest niezmiernie proste. Jest to świetna opcja dla osób, które nie mają doświadczenia w pracy z żelem, albo takich, które chcą wykonać stylizację na szybko. Musisz jednak pamiętać, że efekt, jaki możesz uzyskać, to paznokcie wydłużone o około 5 mm poza płytkę. Jeśli masz ochotę na bardzo długie paznokcie, nie będzie to odpowiednia metoda. Paznokcie przedłużone hybrydą będziesz mogła usunąć za pomocą samego removera, nie potrzeba będzie nawet używać frezarki. Dobrze wykonany zabieg nie jest w żaden sposób inwazyjny dla płytki, a niektóre z baz hybrydowych posiadają nawet w swoim składzie substancje odżywcze. Przekonana? Poniżej przedstawiamy przepis na przedłużenie paznokci hybrydą w domu

Przedłużanie paznokci hybrydą - krok po kroku 

Kiedy skompletowałaś wszystkie niezbędne akcesoria, możesz zabrać się za wykonanie zabiegu.

 • Przygotuj płytkę paznokcia do stylizacji. Nałóż żel zmiękczający na skórki, a następnie zsuń je za pomocą drewnianego patyczka, lub całkowicie usuń za pomocą nożyczek do skórek. Nadaj paznokciom kształt za pomocą pilnika: powinny być one krótkie i spiłowane na kwadrat. 
 • Przemyj paznokcie cleanerem, najlepiej użyj w tym celu wacików bezpyłowych. 
 • Nałóż na paznokcie primer bezkwasowy i poczekaj, aż wyschnie. 
 • Przygotuj papierowe formy do przedłużania paznokci. Wybierz takie szablony, które bez problemu będziesz mogła dopasować do swojej płytki. Bardzo ważne, aby między szablonem i płytką nie tworzył się prześwit. Formy powinny być dokładnie doklejone pod paznokciem tak, aby było możliwe wypracowanie naturalnej krzywizny, gdzie najwyższy punkt znajduje się na środku paznokcia. 
 • Na tak przyklejonych formach zacznij przedłużanie płytki. Nałóż pierwszą warstwę bazy budującej, tworząc na formie oczekiwany kształt paznokci. Utrwal warstwę w lampie (60 sekund w przypadku lampy LED, 120 sekund przy lampie UV). 
 • Zdejmij formy, a następnie nałóż drugą warstwę bazy budującej, starając się stworzyć na płytce naturalną krzywiznę. Utrwal w lampie (60 sekund w przypadku lampy LED, 120 sekund przy lampie UV). Przemyj paznokcie cleanerem do hybryd. 
 • Tak przygotowanym paznokciom nadaj oczekiwany kształt za pomocą pilnika (najlepiej o gradacji 100/180). Oszlifuj brzegi, zmatów paznokcie polerką. 

Tak przedłużone paznokcie są gotowe do dalszej stylizacji. Możesz pomalować je używając lakieru hybrydowego w wybranym przez siebie kolorze. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu na malowaniu, możesz przestawić się z hybryd na lakiery monofazowe

Jak przedłużać paznokcie metodą żelową 

Jeśli zdecydowałaś się na użycie żelu, możesz uzyskać paznokcie praktycznie dowolnej długości. Cały zabieg nie jest bardzo skomplikowany, jednak za pierwszym razem może sprawić ci trochę trudności. Pamiętaj, aby stosować się dokładnie do wskazówek i zwracać uwagę na budowanie i piłowanie paznokci tak, aby zachowały naturalną krzywiznę. Paznokcie żelowe trzeba uzupełniać mniej więcej raz w miesiącu. Tak samo jak przedłużanie, uzupełnianie jesteś w stanie wykonać samodzielnie w domu. 

Zobacz także:

Przedłużanie paznokci metodą żelową na szablonie

Jeśli masz już trochę wprawy i chcesz przedłużyć paznokcie żelem, przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria i zabieramy się do pracy. 

 • Tak jak w przypadku innych stylizacji, całość zacznij od przygotowania płytki. Nałóż na skórki krem zmiękczający, a następnie zsuń je za pomocą drewnianego patyczka lub całkowicie usuń używając sterylnych cążków. 
 • Spiłuj krótko paznokcie tak, aby nieznacznie wystawały poza palec.
 • Przetrzyj paznokcie cleanerem, najlepiej używając w tym celu wacików bezpyłowych. 
 • Nałóż na każdy paznokieć po 1 kropli primera kwasowego, poczekaj, aż samoistnie rozprowadzi się po płytce i wyschnie.  
 • Naklej formy do przedłużania paznokci. Tak jak w przypadku przedłużania paznokci bazą hybrydową, musisz uważać, aby były one dokładnie dopasowane do twojej płytki. 
 • Nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy pod żel, utwardź ją w lampie przez 30 sekund. 
 • Za pomocą pędzelka i żelu zacznij tworzyć warstwę szkieletową przedłużanego paznokcia. Nadaj jej na formie wybraną długość oraz kształt. Utwardź w lampie przez 30 sekund. 
 • Nałóż drugą, grubszą warstwę żelu, pamiętając o zachowaniu naturalnej krzywizny paznokci. Utrwal ją w lampie przez 30 sekund. 
 • Paznokcie przetrzyj cleanerem i daj im kształt za pomocą pilnika o gradacji 100/180. Wygładź płytkę blokiem polerskim i jeszcze raz przetrzyj cleanerem. 

Na tak przygotowane paznokcie żelowe możesz nałożyć lakier. Utrzymają się one na płytce do 5ciu tygodni, po tym czasie powinnaś je uzupełnić.