Metoda kanapkowa przedłużania włosów - opis, cena i efekty

Doczepianie włosów metodą kanapkową można porównać wprost do robienia kanapki. Pasma o przeciętnej szerokości 4 – 5 centymetrów przyklejane są specjalną taśmą do naszych włosów, bezpośrednio przy skórze głowy – od góry i od dołu. Taśma jest ledwo wyczuwalna pod palcami, bezbarwna i elastyczna, dlatego nie trzeba się obawiać, że ktokolwiek ją zauważy. Włosami, których  używa się do przedłużania metodą kanapkową są tak zwane remy – czyli włosy z łuskami skierowanymi w tym samym kierunku, co sprawia, że nie są one podatne na rozdwajanie, plątanie i kołtunienie.

Metoda kanapkowa uważana jest za najmniej inwazyjną, najszybszą i najbezpieczniejszą metodę przedłużania i zagęszczania włosów, a przy tym jest relatywnie tania. Doświadczony fryzjer jest w stanie wykonać takie przedłużanie w godzinę, a efekt, przy stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, będzie bardzo trwały. Pasma warto podciągać co miesiąc, ponieważ w przeciwnym wypadku włosy będą się plątać i wyglądać nieestetycznie. Jednak jeden zestaw taśm może wystarczyć nawet na sześć miesięcy użytkowania.

Jak pielęgnować włosy przedłużane, aby jak najdłużej cieszyć się ich idealnym wyglądem? Właściwie podobnie do swoich własnych. Należy używać dobrej jakości szamponów, najlepiej dedykowanych włosom zniszczonym, ponieważ posiadają one właściwości regeneracyjne i nawilżające. Po każdym myciu na włosy nakładamy silnie odżywczą maskę, a na koniec treściwe serum, jedwab lub olejek arganowy. Włosy rozczesujemy specjalną szczotką przeznaczoną do pasm przedłużanych. Przed każdą stylizacją włosów na gorąco, z użyciem suszarki, lokówki lub prostownicy, warto pamiętać o preparacie termoochronnym. Na noc najlepiej związywać włosy w luźnego koka, co sprawi, że nie będą nadmiernie się plątać. Zaleca się stosowanie gumek wykonanych z jedwabiu. To samo dotyczy poszewki na poduszkę, na której śpimy. Dzięki temu włosy nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas snu.

Jaki jest koszt przedłużania włosów metodą kanapkową? W zależności od ilości i długości użytych pasm cena przedłużanie włosów u fryzjera wynosi od 400 do 800 zł. Trzeba pamiętać, że przy każdej z opisanych metod cena usługi fryzjerskiej zależna jest również od miejscowości, w której salon się znajduje, jego renomy, a także od jakości użytych do przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów na ultradźwięki - opis, cena i efekty

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową polega na łączeniu naturalnych kosmyków z doczepianymi pasmami przy pomocy specjalnego urządzenia, wyglądem przypominającego prostownicę. Urządzenie to jednak nie wydziela ciepła, a specjalne fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach, które determinują powstanie wysokiego ciśnienia i emitują drgania o takim natężeniu, które pozwala na połączenie naturalnych włosów z tymi doczepianymi. Aparat ma działanie punktowe i oddziałuje tylko na tę część włosów, która jest umieszczona między płytkami urządzenia. Emisja ultradźwięków wprawia w drgania cząsteczki keratyny zawarte we włosach, powodując zmianę ich właściwości i struktury, co w konsekwencji pozwala połączyć nasze naturalne włosy z doczepianymi pasmami.

Przy tej metodzie włosy nie są narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura czy substancje chemiczne zawarte w kleju, co sprawia, że nowa fryzura może zagościć na naszej głowie na stałe, nie powodując destrukcji naszych naturalnych kosmyków. Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową? Cena zabiegu waha się między 1500 zł a 2500 zł. Na jej wysokość wpływa również czas, który fryzjer musi nam poświęcić, a jest on dłuższy niż w przypadku innych metod – wynosi od 3 do 4 godzin. 

Keratynowe przedłużanie włosów - opis, cena i efekty

Przedłużanie włosów metodą keratynową to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepianymi za pomocą keratyny, bardzo podobnej strukturą do tej, która w naturalny sposób stanowi podstawowy budulec włosa. Cienkie kosmyki są zakończone keratynową łuską, która pod wpływem wysokiej temperatury wydzielanej przed dedykowane do tego urządzenie nieco się rozpuszcza, łączy pasma, a następnie zastyga, tworząc tak zwane keratynowe zgrzewy.

Zobacz także:

Keratyna może uczulać, dlatego bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie wykonać próbę alergiczną. Przedłużane włosy będą wyglądać pięknie przez 3 – 4 miesiące. Po tym czasie, w wyniku porostu naszych naturalnych włosów, zgrzewy obniżą się i mogą stać się widoczne dla innych. Jednak profesjonalnie wykonany zabieg nie uszkadza naszych kosmyków, dlatego co kilka miesięcy śmiało można go powtarzać. Ceny przedłużania włosów metodą keratynową wahają się w okolicach 1500 zł, a czas, który powinnyśmy zarezerwować na wykonanie zabiegu wynosi od 2 do 3 godzin. Niezależnie od metody przedłużania włosów, warto zarezerwować dodatkowe godziny na wypadek, gdyby po wykonaniu przedłużania, konieczne było farbowanie lub strzyżenie włosów, czyli ogólnie rzecz ujmując – nadanie nowej fryzurze kształtu.  

Przedłużanie włosów na ringi - opis, cena i efekty

Jest to jedna z pierwszych metod przedłużania włosów. Zyskała ogromną sympatię wśród miłośniczek długich i bujnych kosmyków, a jej popularność, mimo upływu czasu i powstania nowocześniejszych metod, nie słabnie. Przy tej metodzie, fryzjer wydziela cieniutkie pasemka naszych naturalnych włosów i łączy je z doczepianymi za pomocą ringów. Ringi to cienkie, metalowe obręcze, wypełnione silikonem w środku. Silikon sprawia, że obręcze nie zsuwają się z włosów, a dodatkowo zabezpiecza pasma przez odgniataniem i innymi uszkodzeniami. Metalowe ringi znajdują się blisko skóry głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może sprawiać dyskomfort, jednak mija on w miarę upływu czasu.  Jakie są największe zalety tej metody? Nie narażamy włosów na szkodliwe działanie temperatury i substancji chemicznych. Jest to więc dobry sposób dla alergików oraz osób ze szczególnie wrażliwą skórą głowy.  

Przedłużanie włosów metodą na ringi, podobnie jak w przypadku metody kanapkowej, pozwala nie wielokrotne użycie tych samych pasm do powtórzenia zabiegu. Dzięki temu, raz na 1,5 miesiąca możemy podciągnąć ringi do góry, nie musząc za każdym razem inwestować w nowe włosy. Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ring, uwalnia pasemko i ponownie mocuje je w obręczy, tym razem bliżej skóry głowy. Decydując się na przedłużanie lub zagęszczanie włosów u fryzjera metodą na ringi, powinnyśmy przygotować się na cenę około 1000 zł.

Laserowe przedłużanie włosów - opis, cena i efekty

Jest to najbardziej nowoczesna i innowacyjna metoda z wszystkich wcześniej opisanych. Polega na szalenie precyzyjnym łączeniu pasm naturalnych z doczepianymi za pomocą wiązki światła i emitowanych ultradźwięków. Powstałe w ten sposób łączenie jest bardzo delikatne, praktycznie niewyczuwalne i niemal niewidoczne dla pozostałych osób. Do wykonania zabiegu laserowego przedłużania lub zagęszczania włosów najlepiej sprawdzają się włosy dziewicze, czyli takie, które posiadają zamknięte łuski i nigdy jeszcze nie były poddane koloryzacji. Dzięki temu są zdrowe, gładkie i lśniące. Fankami laserowego przedłużania włosów są między innymi Beyonce, Rihanna i Britney Spears.

Ta innowacyjna metoda pozwala na przedłużenie włosów w mniej niż godzinę. Efektem długich, gęstych i naturalnie wyglądających włosów możemy się cieszyć nawet przez 8 miesięcy. Jest to doskonała opcja dla posiadaczek włosów cienkich i osłabionych, ponieważ nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Cena laserowego przedłużania włosów u doświadczonego stylisty wynosi około 3000 zł.

Zagęszczanie włosów – metody, opinie, cena. Wszystko co musicie o tym wiedzieć! >>>