Zagęszczanie włosów – metody

Metoda zagęszczania włosów na mikroringi jest jedną metod zagęszczania włosów na stałe. Dla tej metody nie zaleca się wykorzystania włosów syntetycznych. Mikroringi są małymi obrączkami wykonanymi z aluminium, miedzi lub brązu i wyścielonymi po wewnętrznej stronie silikonem. Rozmiar oraz kolor dobiera się do struktury oraz koloru włosów naturalnych. Doczepiane włosy są łączone w cienkie pasemka za pomocą termozgrzewalnych tulejek, specjalnych klejów lub keratyny, co w efekcie przypomina szlufkę. Wsuwa się ją w mirroring, w którym uprzednio zostały umieszczone naturalne pasma i zaciska przy użyciu odpowiednich obcążków, możliwie jak najbliżej skóry głowy. Mocowanie nie wymaga użycia ciepła. Efekt zagęszczenia i przedłużenia utrzymuje się na głowie przez okres 3-4 miesięcy, a następnie konieczne jest przeniesienie ringów bliżej nasady włosów.

Zabieg zagęszczania włosów metodą kanapkową polega na równomiernym doklejeniu cienkich pasków włosów sztucznych do naturalnych, tuż przy skórze głowy. Używa się do tego silikonowych taśm. Łączenia są niemalże niewidoczne i niewyczuwalne w dotyku. Metody tej nie poleca się kobietom o cienkich i słabych włosach, ponieważ taśmy stanowią spore obciążenie dla włosów. Metoda ta nie będzie odpowiednią również dla kobiet, które preferują ścisłe upięcia, koki i zaczesywanie włosów do tyłu, ponieważ włosy mogą wydawać się posklejane, a samo podpięcie włosów będzie bolesne. Zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące.

Keratynowe zagęszczanie włosów jest najpopularniejszą metodą na profesjonalne i niechirurgiczne zagęszczanie włosów. Do jej zastosowania wykorzystywane są pasma sztucznych włosów, podobnych do tych, których używa się do metody z ringami. Jednak w tym przypadku włosy doczepiane są do siebie za wykorzystaniem keratyny, przez co spojenie jest mniej widoczne. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.

Zagęszczanie i przedłużanie włosów metodą siateczkową to doskonała, niechirurgiczna alternatywa dla peruk. Włosy do zagęszczania umieszczone są na delikatnej i przepuszczalnej siateczce, która nie odznacza się wyglądem od włosów naturalnych. To najlepsza metoda dla osób z widoczną łysiną i cierpiących na mocno przerzedzone włosy.

Zagęszczanie włosów – opinie

W Internecie można znaleźć wiele wątków na forach, dotyczących metod na zagęszczanie oraz przedłużanie włosów. Internautki szczególnie chwalą metodę włosów na taśmie. Ta opcja nie tylko zwiększa objętość włosów, ale również wydłuża je, co jest rozwiązaniem dla osób z cienkimi włosami. Poza tym wiele dziewczyn zwraca uwagę na metodę mikroringów, które według nich są najprostszą i najefektywniejszą metodą. 

Jak zapuścić baby hair? Tłumaczymy, czym są i jak je pielęgnować >>>

Zagęszczanie włosów – cena

Wykorzystanie metody zagęszczania włosów na mikroringi wymaga umieszczenia na głowie około 60-200 ringów. Kosz zabiegu wynosi około 5 złotych za jedno doczepione pasemko. Cena zabiegu zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się w granicach 700-2500 złotych i jest uzależniona od wykorzystanych materiałów, umiejętności stylisty oraz renomy salonu fryzjerskiego, w którym metoda przedłużania została zastosowana. Cena zabiegu przedłużania i zagęszczania włosów metodą keratynową to około 500 – 1 500 złotych, a efekt zabiegu utrzymuje się przez 2-3 miesiące. Natomiast zagęszczanie włosów metodą siateczkową kosztuje około 6 000 złotych, ale ostateczna cena determinowana jest długością oraz gatunkiem włosów umieszczonych na siateczce. Najtańsze włosy syntetyczne przeznaczone dla domowej metody przedłużania włosów Clip In można kupić już w cenie 50 złotych. Włosy naturalne będą kosztować od 120 złotych. Koszt zestawu pasm do przedłużania oraz zagęszczania będzie uzależniony od efektu, który chce się osiągnąć – im dłuższe pasma i gęstsze zestawy, tym wyższa cena. Ogólny przedział cen jest bardzo szeroki i mieści się w granicach 50 – 1 500 złotych za zestaw.

Zobacz także:

Zagęszczanie włosów – domowe sposoby

Istnieje wiele sposobów na zagęszczenie włosów bez wychodzenia z domu. Najpopularniejszą z nich jest metoda Clip In. Polega ona na doczepieniu pasm włosów pochodzenia naturalnego lub syntetycznego do własnych kosmyków za pomocą wrażliwych na dotyk klipsów. Doczepiane pasma są zszyte na płasko i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Metoda ta nie jest inwazyjna dla naturalnych włosów, a jej efekt nie jest trwały. Zaleca się ściągnięcie doczepionych włosów po każdym dniu użytkowania. Przedłużanie oraz zagęszczanie włosów metodą Clip In polega na umieszczeniu na głowie kilku szerokich pasm włosów za pomocą spinek-grzebyczków oraz przykryciu tych pasm warstwą naturalnych włosów. Ta metoda zagęszczania włosów nie obciąża naturalnych pasm oraz pozwala na ich swobodny wzrost. Do tego jest jednym z tańszych sposobów na osiągnięcie bujnej czupryny z wykorzystaniem włosów doczepianych. Kolejną zaletą doczepianych pasm jest dowolność w ich stylizacji oraz farbowaniu.

Alternatywę dla metod na zagęszczanie włosów wykorzystujących włosy syntetyczne jest stosowanie wcierek oraz olejków, które pomogą w naturalny sposób poprawić kondycję posiadanych włosów oraz wspomóc wzrost nowych. Najpopularniejszą metodą na naturalne zagęszczenie włosów jest wcierka do z kozieradki. Pozwala ona ograniczyć wypadanie włosów oraz nadaje im intensywnego blasku. Odpowiednia do stosowania również dla osób zmagających się z nawracającym, przewlekłym łupieżem i nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy. Kolejną powszechnie polecaną wcierką jest ta wykonana ze skrzypu polnego oraz pokrzywy. Przyczynia się ona do wzrostu grubszych oraz mocniejszych włosów, jak również poprawia kondycje skóry głowy, łagodzi jej podrażnienia oraz minimalizuje jej swędzenie. Dobrym pomysłem na poprawę kondycji włosów jest ich olejowanie. Najskuteczniejszymi olejkami przeznaczonymi do olejowania włosów są: olejek keratynowy z jedwabiem, olejek z czarnuszki oraz olejek łopianowy. Olejowanie nie tylko przyczyni się do wzrostu nowych włosów, ale również nada blasku i delikatności tym, już posiadanym.