Krem z filtrem SPF to jeden z kosmetyków, którego powinno używać się przez cały rok. Przypominamy sobie o nim jednak zwłaszcza latem, kiedy promienie słońca potrafią dać się odczuć na naszej skórze. To na szczęście nie jedyny sposób, żeby zabezpieczyć się przed promieniowaniem UVA i UVB. Nawet robiąc codzienny makijaż, możemy sięgać po kosmetyki, które nie tylko nadadzą konkretny kolor naszej cerze i ją ujednolicą, ale dodatkowo również ją ochronią. Do takich produktów można zaliczyć między innymi pudry z filtrem SPF. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość z nich nie oferuje wysokiej ochrony SPF 50. Oczywiście lepsza taka ochrona niż żadna, ale warto ten kosmetyk łączyć z innym zabezpieczeniem przed promieniowaniem słonecznym. Do tego puder SPF to jeden z tych produktów, który można aplikować dodatkowo w ciągu dnia na gotowy makijaż, żeby zwiększać poziom ochrony, który w trakcie dnia może się obniżać pod wpływem różnych czynników. Powodów, żeby sięgnąć po puder SPF latem, może być zatem wiele.

Pudry z filtrem SPF – Clinique Almost Powder Makuep SPF 15

Wiele kosmetyków do makijażu ma za zadanie nie tylko nadawać konkretny kolor lub w inny sposób wpływać na nasz wygląd, ale do tego jeszcze pielęgnować. Jednym z nich jest puder Clinique Almost Powder Makuep SPF 15. Ten kosmetyk poza tym, że wyrównuje koloryt, ma mnóstwo innych zalet. Zawarty w nim koktajl antyoksydantów neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Do tego sprawia, że cera staje się nawilżona i wzmocniona. Wystarczy cienka warstwa pudru, żeby skóra prezentowała się nienagannie. Do tego puder jest wyposażony w filtr SPF 15, który chroni skórę przed działaniem promieniowania UVA i UVB. Dzięki temu z wyboru jednego kosmetyku płyną aż trzy korzyścipoprawa wyglądu, pielęgnacja i ochrona przed słońcem.

Pudry z filtrem SPF – Clinique Sun SPF 30 Mineral Powder Makeup For Face

Puder Clinique Sun SPF 30 Mineral Powder Makeup For Face to produkt ze stosunkowo wysokim poziomem ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Przeważnie kosmetyki do makijażu mają znacznie niższe wartości. Tu ochrona SPF 30 daje niezłe zabezpieczenie na co dzień, choć wciąż nie najwyższe.

Do tego oczywiście jest też pudrem. Reguluje produkcję sebum, przez co zapobiega błyszczeniu się skóry. Ujednolica jej koloryt i tuszuje niedoskonałości, a także nadaje świeży wygląd. Jest odporny na pot i wysoką wilgotność, co może być szczególnie cenne latem, kiedy wysokie temperatury dają się naszemu ciału we znaki.

Pudry z filtrem SPF – Nutridome matujący puder z filtrem SPF 15

Puder matujący Nutridome to kosmetyk, który świetnie sprawdza się do wykończenia makijażu. Doskonale go utrwala, tworząc na skórze niewidoczną powłokę, która zapobiega świeceniu się twarzy. Jego kolor stapia się z odcieniem cery i podkładu, co w efekcie daje naturalne wykończenie. Jego zdolność do redukcji nadmiaru sebum przekłada się na matową i gładką cerę. Do tego puder Nutridome ma do zaoferowania filtr SPF 15, który ma za zadanie chronić skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania UVA i UVB.

Pudry z filtrem SPF – Vichy Dermablend Covermatte

Prasowany puder w kompakcie Vichy Dermablend Covermatte to kosmetyk, po który sięgamy, żeby zamaskować niedoskonałości cery, zmatowić ją i ujednolicić jej koloryt. Na tym jednak możliwości tego produktu wcale się nie kończą. Służy on bowiem nie tylko do makijażu. Posiada dodatkowo średnią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB na poziomie SPF 25. Puder nie zatyka porów i jest polecany także dla osób, które mają skłonność do trądziku.

Pudry z filtrem SPF – Gabriella Salvete Nude

Gabriella Salvete Nude to kolejny puder, który ma nam do zaoferowanie coś więcej, niż tylko wykończenie i utrwalenie makijażu. Poza tym, że matuje cerę, ujednolica jej odcień i ukrywa ewentualne niedoskonałości, ma jeszcze ochronę przeciwsłoneczną. Poziom jej ochrony nie jest najwyższy, bo SPF 15, ale to zawsze dodatkowa ochrona przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych, które odpowiadają nie tylko za fotostarzenie skóry, ale również mogą wywołać podrażnienia i choroby.

Zobacz także: