Od kiedy trzy dni temu film „Randki od święta” pojawił się na platformie Netflix, nie schodzi z pierwszego miejsca najczęściej oglądanych w Polsce! O czym jest nowa komedia romantyczna z Emmą Roberts i Luke'm Bracey'em?

„Randki od święta” – nowa komedia romantyczna na Netfliksie. O czym jest?

Wyobraźcie sobie, o ile wszystko byłoby prostsze i przyjemniejsze, gdyby od czasu do czasu można było wynająć kogoś na rodzinną imprezę i nie słyszeć po raz kolejny: „znalazłabyś sobie kogoś”? Albo wejść w taki układ, który gwarantuje, że na wszystkie święta i inne okazje zawsze będziemy mieć kogoś do towarzystwa? I już nigdy nie usłyszmy uszczypliwych komentarzy rodziców, rodzeństwa czy ciotek o tym, że w naszym wieku to już trzeba serio się spieszyć i nie wybrzydzać... Dodajmy jeszcze, że w tym układzie nie ma mowy o stałym związku... Ale też i o seksie. Wszystko w granicach przyjacielskich relacji. I powiedzmy, że na to właśnie umówili się Sloane i Jackson, bohaterowie nowego filmu Netfliksa „Randki od święta” (angielski tytuł to „Holidate”).

Ta komedia romantyczna ma w sobie wszystko, by być największym hitem tego roku, a przede wszystkim Bożego Narodzenia. Piękna i naturalna Emma Roberts (która niedawno ogłosiła, że jest w ciąży!) oraz szalenie przystojny Luke Bracey zachwycili widzów z całego świata. Sama fabuła też zyskała sporo fanów. Oczywiście, jest kilka mocno kiczowatych scen, w końcu bez nich nie ma tego gatunku, ale przy tym dialogi są zabawne, sama historia oryginalna, a bohaterowie – nawet ci drugoplanowi – barwni, a przy tym w takich życiowych momentach, które wszyscy znamy doskonale. Jest więc szalona postać ciotki Susan, która nigdy się nie zestarzeje, jest i matka, która nie odpuszcza misji znalezienia faceta głównej bohaterce, a i sama Sloane grana przez Emmę Roberts jest miłą odmianą, bo niezdesperowaną singielką, której dobrze jest samej. Dorzućmy do tego wszystkiego jeszcze bożonarodzeniowy klimat i... gotowe.

„Randki od święta” to film idealny na szare jesienne i zimowe wieczory, bo choć trwa ponad 2h będziecie się dobrze bawić. Może daleko mu do klasyków i najlepszych komedii romantycznych jak chociażby „Notting Hill” z ciotką Emmy, Julią Roberts czy „Jak stracić chłopaka w 10 dni” (do obejrzenia również na Netfliksie), ale na teraz, na ten już i tak trudny i przygnębiający rok jest to coś tak lekkiego, przyjemnego i pozwalającego na chwilę oderwać głowę od rzeczywistości, że nawet główne przesłanie, o tym, że każdy z nas potrzebuje miłości, nie wyda Wam się żenujące. Jak ktoś napisał w jednym z komentarzy „Randki od święta” to taka komedia romantyczna, która otuli was jak ciepły koc. Sprawdźcie sami!