Lubię Dzień Kobiet. Bo lubię być kobietą. Od zawsze czułam, że to przywilej. Kiedy byłam dzieckiem, kobiecość kojarzyła mi się z pięknem i energią, chociaż z pewnością nie potrafiłam wtedy tego tak nazwać. Patrzyłam na moją mamę i jej przyjaciółki i chciałam być taka jak one – nosić sukienki, mieć kolekcję szminek i niewyczerpaną ilość tematów do omówienia. W miarę jak dorastałam, moje postrzeganie kobiecości zmieniało się. Dziś nie kojarzy mi się ona z urodą, ale z idealnym połączeniem siły i wrażliwości, ale też poczuciem wspólnoty. Zanim zrozumiałam, czym kobiecość jest dla mnie samej, poznałam siłę dziewczyńskiej więzi.

Dzień Kobiet: 8 marca - skąd wzięło się to święto i dlaczego obchodzimy je w tym terminie?

Pamiętam doskonale moją pierwszą prawdziwą przyjaciółkę. Marysię poznałam w podstawówce i przez osiem lat (tak, chodziłam do szkoły, zanim „wymyślono” gimnazjum ;) ) prawie się nie rozstawałyśmy. Mówiłyśmy sobie o wszystkim, a w weekendy kiedy nie mogłyśmy się odwiedzić, pisałyśmy do siebie listy (!!!). Marysia była moją bratnią duszą, wsparciem, powierniczką, częścią mnie. To ona nauczyła mnie, że dziewczyńska przyjaźń jest bezcenna – uskrzydla i uszczęśliwia. Nasze drogi rozeszły się naturalnie – Marysia przeprowadziła się do innego miasta, a w erze bez telefonów komórkowych kontakt się urwał. Ale o Marysi nie zapomniałam.

Dzień Kobiet 2019: To my jesteśmy rewolucją

Dziś z okazji Dnia Kobiet chcę podziękować wszystkim kobietom, które jak Marysia miały wpływ na moje życie i na to, kim jestem dzisiaj: Mamie, Siostrze, wszystkim moim Przyjaciółkom. A także Wam, Dziewczyny! Za to, że jesteście Supergirls. Za to, że lubicie siebie i siebie nawzajem. Za to, że codziennie robicie coś dla siebie i dla innych. Za to, że chcecie się rozwijać i zmieniać świat na lepsze. Świętujmy Dzień Kobiet w dziewczyńskim gronie i pamiętajmy: super być kobietą!

Zobacz także: Dzień Kobiet 2019: Promocje, kody rabatowe i oferty specjalne >>>