Instagram jest wciąż ulepszany, a wszystko po to, by podtrzymać zainteresowanie obecnych użytkowników, jak również zachęcić kolejne osoby do korzystania z aplikacji. Warto jednak zauważyć, że twórcy jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie coraz większą uwagę skupiają nie na tak zwanym feedzie, ale na InstaStory i to właśnie nad rozwojem 24-godzinnych relacji pracują. Od wczoraj użytkownicy Instagramu na całym świecie mogą korzystać z nowych fontów na stories. Co więcej, już niedługo będziemy mogli Reels – nową funkcję na Instagram Stories, która z całą pewnością spodoba się fanom TikToka. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Instagram stworzył własną wersję TikToka! Na czym polega Reels?

Wiemy coraz więcej o Reels, czyli o nowej funkcji, która urozmaici nasze relacje na Instagram Stories. To udoskonalenia aplikacji będzie działać w sposób analogiczny do TikToka – prawdopodobnie największego konkurenta amerykańskiej platformy społecznościowej. Użytkownicy Instagramu będą mogli bowiem nagrywać 15-sekundowe filmy na InstaStory do utworów z naprawdę szerokiej bazy podkładów muzycznych Facebooka. Wideo będzie można opublikować także w kompletnej ciszy albo z własną muzyką. Co ważne, funkcja Reels będzie dostępna dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS, jak również Android.

Z funkcji Reels mogą korzystać już użytkownicy Instagramu w Brazylii. Tam nosi ona jednak nazwę Cenas. Nie bez przyczyny to właśnie w tamtym kraju testowana jest nowa funkcja stories. Kultura muzyczna i taneczna w Brazylii jest bardzo szeroko rozwinięta w związku z czym Reels / Cenas może zainteresować tamtejszych użytkowników aplikacji. Poza tym Instagram w tym kraju wciąż cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż TikTok. Nowa funkcja stories zadebiutowała także w Indiach, gdzie chińska aplikacja została już oficjalnie zablokowana. Przypomnijmy, że o tym samym poważnie myśli Donald Trump, który chce zakazać TikToka w Stanach Zjednoczonych. Być może to najlepszy moment na premierę funkcji Reels na Instagramie na całym świecie.

Niestety na razie nie wiadomo, kiedy z funkcji Reels na Instagram Stories będą mogli korzystać użytkownicy popularnej aplikacji w Polsce. Według nieoficjalnych informacji, ma się to jednak wydarzyć w najbliższej przyszłości.

„Układ” to nowa funkcja Instagram Stories, która umożliwia tworzenie kolaży. Będziecie z niej korzystać? >>>