Tak, to znowu ten czas. Właśnie rozpoczęła się kwietniowa retrogradacja Merkurego, która potrwa od 1 do 25 kwietnia. Czeka nas zatem ponad trzy tygodnie jazdy bez trzymanki. Ta retrogradacja odbędzie się w znaku Barana, dlatego przygotujmy się na dużo zamieszania i impulsywności. Jak to zjawisko wpłynie na relacje? Niestety, ale może dużo namieszać. Co należy zrobić? Jak sobie radzić? I czego unikać, aby wyjść z kwietniowej retrogradacji Merkurego bez szwanku? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Czym jest retrogradacja Merkurego?

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto jest wytłumaczyć, czym tak naprawdę jest ta retrogradacja Merkurego. Dla jasności: Merkury tak naprawdę się nie cofa. Mowa tutaj o złudzeniu optycznym, który sprawia wrażenie, jakby ta planeta się cofała. Ponieważ jest to najszybsza planeta w naszym Układzie Słonecznym, a także znajduje się blisko Ziemi, zjawisko to występuje około 3 do 4 razy w roku.

Merkury to planeta, która w astrologii odpowiedzialna jest za komunikację i technologię. Kiedy więc Merkury jest w retrogradacji, to właśnie te obszary są najczęściej zakłócane. Mogą wydarzyć się rzeczy, nad którymi nie masz kontroli lub nie zostały prawidłowo przez ciebie ocenione. Dużo również zależy od tego, w jakim znaku zodiaku znajduje się w danym momencie planeta.

Retrogradacja Merkurego w Baranie – czym będzie się objawiać?

Retrogradacja Merkurego w kwietniu 2024 roku będzie w znaku Barana. Jest to impulsywny znak ognia, a więc trzeba być przygotowanym na wyczerpujące emocje. W tym czasie zdecydowanie powinnaś uważać na to, co mówisz i w jaki sposób to mówisz. Może to też odbić się na twoim związku. Istnieją też większe szanse na nieporozumienia i kłótnie, dlatego zanim coś zrobisz lub powiesz – zastanów się dwa razy.

Retrogradacja Merkurego w Baranie – jak wpłynie na twój związek?

To zjawisko nie wpływa tylko na indywidualne osoby, ale również na związki. Niestety może ono powodować problemy – oczywiście głównie z komunikacją. Pamiętaj, że wasze konflikty w tym okresie, najprawdopodobniej spowodowane są właśnie retrogradacją Merkurego, dlatego bądź po prostu ostrożniejsza. Twoje umiejętności komunikacyjne muszą wejść na wyższy poziom. Oto, na co powinniście zwrócić uwagę ze swoim partnerem/partnerką.

Umiejętność słuchania

Tak jak już wspomniałyśmy – w tym okresie wasza komunikacja musi być szczególnie silna. Popracujcie nad umiejętnościami słuchania. Jeśli zauważysz, że twój partner nie słucha cię już tak uważnie, jak kiedyś, może to być spowodowane retrogradacją. Bądź tego świadoma. Podchodźcie do siebie z większą wyrozumiałością. Gdy się zdenerwujesz, zrób sobie przerwę i po krótkiej chwili wróć do tematu. Nie zostawiajcie nierozwiązanych problemów.

Uczucia

Przez następne trzy tygodnie możesz zauważyć, że twój partner będzie nieco zdystansowany, nie będzie ci okazywał uczuć, tak, jak kiedyś. Może być też cichszy niż zwykle i bardziej wycofany. Zachowaj spokój i pamiętaj, że najprawdopodobniej jest to efekt retrogradacji. Dajcie sobie przestrzeń i przeczekajcie ten czas. Do niczego się nie zmuszajcie. Gdy sytuacja się uspokoi możecie o tym porozmawiać.

Zobacz także:

Niepewność

Retrogradacja Merkurego może przynieść też wiele niepewności. W twojej głowie mogą pojawić się pytania i wątpliwości, o których nigdy wcześniej nie myślałaś. Spodziewaj się też natłoku myśli. Warto prowadzić w tym czasie dziennik myśli. Dzięki niemu będziesz je monitorować. Dodatkowo pozwoli ci to choć trochę się rozluźnić i przelać emocje na papier. Twoje negatywne emocje mogą mieć wpływ na twój związek, więc warto jest mieć je pod kontrolą.