To oficjalne. Rihanna jest miliarderką, a tym samym najbogatszą kobietą w branży muzycznej! To najnowsze dane opublikowane właśnie przez prestiżowy magazyn „Forbes”, który od lat bacznie przygląda się najbogatszym ludziom na świecie. 

Rihanna najbogatszą kobietą w branży muzycznej! Jest już miliarderką!

No coż, Rihannie nie sposób odmówić pracowitości. Tylko w ostatnim czasie Robyn Fenty, bo właśnie tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko gwiazdy, wypuściła na rynek kolekcję bielizny i kampanię Savage x Fenty, a także z sukcesami prowadzi swoją markę kosmetyczną – Fenty Beauty. Zastrzegła także nazwę kolejnego brandu, który planuje rozwijać – Fenty Hair, który, jak można się domyślać będzie oferował kosmetyki do włosów, nad którymi już trwają prace. Jedyna porażka? Zawieszenie działalności domu mody, który Rihanna założyła pod patronatem luksusowego koncernu LVMH (kliknijcie w link, jeśli jesteście ciekawi, co poszło nie tak). Jak się okazuje, Barbadosce nie przeszkodziło to wcale w dorobieniu się prawdziwej fortuny!

Jak podaje magazyn „Forbes” majątek Rihanny szacowany jest na ok. 1,7 miliarda dolarów, co sprawia, że artystka jest najbogatszą kobietą w branży muzycznej, i drugą najbogatszą kobietą na świecie zaraz po Oprze Winfrey. „Forbes” zaznacza jednak, że lwia część jej dochodu wcale nie pochodzi wcale z muzycznej działalności gwiazdy. Składa się na niego wartość kosmetycznej marki – Fenty Beauty, w której Rihanna ma 50% udziałów (i zarobiła ok. 1.4 miliarda dolarów). Większość pozostałego majątku Barbadoski to udziały w bieliźnianej marce Savage x Fenty, której wartość magazyn szacuje na 270 milionów dolarów. Reszta to to, co zarabia jako wokalistka i aktorka, a w tym temacie ostatnio dzieje się niewiele. Co coraz częściej gwieździe wypominają fani.

To, że Rihanna została uznana najbogatszą kobietą w branży muzycznej, tylko ich rozsierdziło, bo jak (słusznie) zauważają, od dłuższego czasu artystka nie wydała żadnego albumu. Sugerują, by zrobiła to teraz – w ramach świętowania wysokiej pozycji w rankingu „Forbesa”. I zapewniają, że choć nie mają na koncie tyle pieniędzy co Barbadoska, na jej krążek wydaliby ostatnie pieniądze. Wy też? 

Inni znani miliarderzy

Rihanna nie jest jedyną osobą publiczną, która może pochwalić się majątkiem sięgającym miliardów dolarów. Statusu miliardera doczekało się także 18 innych gwiazd. Wśród nich są także wspomniana już Oprah Winfrey, Michael Jordan, Kim Kardashian, Tyler Perry, Kanye West, Donald Trump, Jay-Z, Evan Spiegel, Mark Zuckerberg, Bill Gates, Steven Spielberg, Jeff Bezos (najbogatszy człowiek na świecie z majątkiem szacowanym na 188,5 miliarda dolarów), MacKenzie Scott (była żona Bezosa), George Lucas, Warren Buffett, Marc Cuban, Elon Musk i Ralph Lauren.