„Rojst” i „Rojst ‘97”: unurzanie w polskim bagnie

Akcja 1. sezonu serialu „Rojst” (2018), zrealizowanego dla serwisu Showmax, osadzona była w Polsce lat 80. ubiegłego stulecia, w małym mieście na południowym zachodzie Polski, gdzie doszło do brutalnego podwójnego morderstwa i w tym samym czasie samobójstwo popełniła para nastolatków. Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz lokalnego „Kuriera”, i nowy, młody redaktor (a zarazem syn wysoko postawionego działacza partyjnego) Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) próbują ustalić, co zaszło. Im dalej w las, tym głębiej w bagno, czyli tytułowy rojst.

2. sezon serialu, zrealizowany już dla Netfliksa „Rojst ‘97, przeniósł nas  – jak wskazuje tytuł – do kolejnego dziesięciolecia, a mówić dokładniej: w czasy „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. Tym razem punktem wyjścia dla sprawy kryminalnej są odsłonięte przez powodziową falę: zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca.  Obok dobrze nam znanych z 1. odsłony bohaterów i bohaterek pojawiły się nowe, na czele z Magdaleną Różczką w jednej z głównych ról.

3. sezon serialu „Rojst”: co wiadomo na ten moment?

Jak podał serwis Na Ekranie, Netflix zamówił kolejny sezon stworzonej przez Jana Holoubka serii. Serwis nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej informacji, ale – zgodnie z ustaleniami dziennikarzy – wstępne prace ruszają właśnie w Warszawie.

Według doniesień w 3. części produkcji „Rojst” możemy spodziewać się ponownego  przeskoku w czasie oraz kolejnego spotkania z Piotrem Zarzyckim, który znów wkroczy w polskie bagno. 

O mrocznych klimat całości ma zadbać dobrze nam już znana ekipa. Za scenariusz mają odpowiadać, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, Jan Holoubek i Kasper Bajon. Ten pierwszy, który ma na koncie m.in. obraz „ 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, kończy obecnie swój  najnowszy film „Doppelgänger. Sobowtór z Jakubem Gierszałem w roli głównej.

W oczekiwaniu na więcej konkretów przypomnijcie sobie fenomenalny utwór „Ostatni” w wersji Tymka, Brodki i Urbanskiego ze ścieżki dźwiękowej „Rojst'97”.

 

Zobacz także:

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.