Nie żyje syn Tiny Turner, Ronnie Turner

Dekadę temu Tina Turner ograniczyła obecność w mediach i zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę. Przeprowadziła się do Szwajcarii i ponownie wyszła za mąż, tym razem szczęśliwie. Niestety życie wciąż nie oszczędza jej bólu.

Cztery lata po tym, jak w 2018 roku pochowała najstarszego syna, Raymonda Craiga, który popełnił samobójstwo, artystka traci kolejne dziecko. 8 grudnia 2022 roku w nagłych okolicznościach zmarł 62-letni syn „babci rock’n’rolla” i osobowości, która zdefiniowała muzykę lat 80. XX wieku. Wiadomość podano do mediów dzień później.

Ronnie Turner przyszedł na świat 27 października 1960 roku ze związku gwiazdy z byłym mężem, Ikiem Turnerem. Chciał pójść w ślady sławnej matki i zrobić karierę w show biznesie. W latach 90. wystąpił między innymi w biograficznym filmie artystki „Tina (What's Love Got to Do with It)”, jednak nigdy nie udało mu się przebić do szerokiej publiczności.

 Tina Turner żegna zmarłego syna

Jak podało TMZ, służby w Los Angeles otrzymały wezwanie w czwartek rano (9 grudnia). Ronnie Turner został znaleziony przed swoim domem w San Fernando Valley, miał trudności z oddychaniem. Kilka minut później sytuacja się pogorszyła.

Po dotarciu na miejsce sanitariusze podjęli próbę resuscytacji 62-latka, niestety ich wysiłki nie przyniosły rezultatu. Jeszcze na miejscu zdarzenia syn Tiny został uznany za zmarłego. Przyczyny śmierci mężczyzny nie są znane. Wiadomo, że Ronnie w przeszłości zmagał się poważnymi problemami zdrowotnymi, m.in. chorobą nowotworową.

Wkrótce po tych doniesieniach głos zabrała sama Tina Turner. 83-letnia artystka pożegnała syna w mediach społecznościowych, publikując poruszający wpis.

 Ronnie, opuściłeś świat o wiele za wcześnie. W smutku zamykam oczy i myślę o tobie, mój ukochany synu – napisała Tina na Instagramie, załączając swój czarno-biały portret.

Mężczyznę w przejmujący sposób pożegnała też żona Afida Turner, która zamieściła w mediach społecznościowych ich wspólne zdjęcie i słowa: Mój Boże, Ronnie Turner, prawdziwy anioł, wielka dusza, mój mąż, mój najlepszy przyjaciel, moje kochanie. Zrobiłam wszystko, co mogłam. Tym razem nie byłam w stanie Cię uratować. Kochałam Cię przez te 17 lat, jestem wściekła. To prawdziwa tragedia, Ty, Twój brat Craig i Twój ojciec odpoczywajcie w raju.

Zobacz także: