Pamiętacie, jak na początku roku pisaliśmy, że w czeskich drogeriach Rossmann stanęły automaty do napełniania własnych butelek środkami czystości i kosmetykami? Nie kryliśmy wtedy zachwytu tym pomysłem i zastanawialiśmy się, kiedy możemy spodziewać się podobnego rozwiązania w Polsce. I w końcu się doczekaliśmy! W łódzkiej Manufakturze powstał salon, jakiego jeszcze nie było, a zachwycone będą przede wszystkim te klientki, które w pielęgnacji stawiają na naturalne kosmetyki oraz hołdują filozofii zero waste. Dlaczego?

Powstał pierwszy polski Rossmann ze stacją do uzupełniania pustych butelek po kosmetykach i środkach czystości!

W łódzkim Rossmannie, wyróżniającym się także nietypowym i bardzo designerskim wnętrzem powstały cztery wyjątkowe strefy. Pierwsza z nich to refill station, czyli właśnie te wyczekane automaty, dzięki którym klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń polskiej marki OnlyBio. Jak działa ta pierwsza w Polsce i wyróżniająca się zaawansowaną technologią stacja? - Obsługa refill stacji jest bardzo prosta, wystarczy na ekranie wybrać swój ulubiony produkt, przy pierwszym zakupie dodać butelkę, na monitorze pokaże się numer stanowiska, w którym zostanie napełniona butelka. Należy wybrać opakowanie szklane lub z recyklingu, przykleić na nią etykietę, a następnie postawić butelkę na wskazanym numerze stanowiska i wcisnąć przycisk start. Na ekranie przy stanowisku pojawi się komunikat o zakończeniu dozowania. Przy kasie należy zeskanować kod kreskowy etykiety oraz kod kresowy butelki. Za drugim razem, jak przyjdziemy ze swoją butelką, skanujemy tylko i wyłącznie kod kreskowy z etykiety. Pamiętajmy, że nie mamy planety B i pierwsza w Polsce automatyczna stacja refill, to nasz wspólny wielki gest dla Ziemi - mówi Marcin Pawlikowski prezes zarządu OnlyBio.life.

Przy okazji tej inicjatywy stworzono także nową markę Manufaktura Piękna. Są to produkowane w Polsce kosmetyki „stworzone z miłością, zapakowane z czułością i podane z radością” - jak czytamy w oficjalnym komunikacie. Są wśród nich te z naturalnymi składnikami, wegańskie, waterless (jak mydła w kostce czy pudry do mycia włosów będące one odpowiedzią na potrzeby naszej planety, bo do ich produkcji zużywa się mniej wody), czy sensoryczne (działające na zmysły powonienia, wzroku i dotyku – kule, pudry, ciastoliny, galaretki czy musy). W sumie produktów jest około 250.

Najlepsze pianki do mycia twarzy w Rossmannie. Kosztują mniej niż 30 zł i mają świetne składy >>>

Otwarto najbardziej eko friendly salon Rossmann w Polsce

Kolejna strefa to Stefa Beauty. Klientki znajdą w niej choćby francuską markę Adopt’, czyli zapachy są rozlewane do niewielkich flakoników, które idealnie się mieszczą nawet w małych damskich torebkach, dostępny już od jakiegoś czasu w Rossmannie brand NYX czy wyspę równie kultowej marki Semilac, gdzie również będzie można zrobić manicure. Brzmi bardzo zachęcająco! Podobnie, jak Strefa Zdrowia, którą ciężko pominąć, wchodząc do łódzkiego Rossmanna, gdyż już na wejściu da się zauważyć ogromną ścianę z mchu z napisem „Zdrowo!”. Bo to właśnie kącik dla wielbicielek i wielbicieli zdrowego odżywiania. Można znaleźć tam.in. przekąski, bogaty wybór produktów wegańskich, bezglutenowych i ekologicznych, wyrobów regionalnych, w tym miodów z polskich pasiek. Na półkach znalazły się też ekologiczne włoskie makarony (Alb Natur), ekologiczne kawy i herbaty (Destination) oraz największy w Polsce wybór produktów marki własnej Rossmanna, czyli cieszącej się wielkim powodzeniem enerBiO.

Rossmann w łódzkiej Manufakturze wprowadza także nowość w postaci strefy dla zabieganych. Są w niej wszystkie niezbędne produkty, jak mydło, jedzenie dla dziecka, karmę dla zwierząt czy papier toaletowy, które można kupić szybciej i sprawniej. Nie wiemy jak wy, ale my jesteśmy zachwyceni i czekamy na więcej takich salonów Rossmann. Gdzie waszym zdaniem powinien powstać kolejny? Wypisujcie miasta!

Najlepsze kremy do cery mieszanej i tłustej z Rossmanna, które polecają internautki >>>