Robiąc zakupy w Rossmannie nie lubisz stać w kolejce do kas, nawet tych samoobsługowych? Mamy świetną wiadomość! Nazywa się Rossmann GO i pozwoli ci zapłacić zakupy w najszybszy, prosty i do tego bezpieczny – biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną – sposób. Wystarczy telefon i aplikacja Rossmann. A dokładniej?

To bardzo proste. Wystarczy, że zainstalujesz lub zaktualizujesz aplikację Rossmann ze sklepu Google Play Apple Store lub HUAWEI AppGallery. Apka jest oczywiście darmowa! Następnie, zwłaszcza jeśli korzystasz z aplikacji Rossmann po raz pierwszy, musisz upewnić się, że może ona korzystać z aparatu w twoim smartfonie. Dzięki temu aparat będzie pełnić funkcję skanera produktów, które będziesz chciała kupić.


Ta odżywka do włosów sprzedaje się w Rossmannie jak świeże bułeczki, a nawet nie jest w promocji! Co to za hit? >>>
 

Rossmann GO, czyli Rossmann wprowadził nową opcję płatności na zakupy

Z Rossmann GO można skorzystać w każdej stacjonarnej drogerii Rossmann w Polsce. Jednak aby właściwie obsłużyć zakupy i zapewnić stałą dostępność produktów (która odpowiada ich ilości w danej drogerii), w aplikacji musisz wyrazić zgodę na udostępnienie lokalizacji. Możesz to też zrobić skanując QR kod danego sklepu w aplikacji (naklejka z kodem znajduje się przy kasach samoobsługowych oraz przy skanerze kodów na sali sprzedaży).

Korzystając z Rossmann GO możesz wybrać dowolną liczbę produktów. Możesz być też pewna, że wszystkie obowiązujące promocje naliczą się automatycznie (dotyczy to zarówno promocji w sklepie, jak indywidualnych rabatów, które przysługują klientom w aplikacji, np. 2+2 gratis). Podobnie jak punkty CSR, które klienci przekazują na rzecz potrzebujących, za zakupy w karcie Klubu Rossmann naliczają się automatycznie po dokonaniu płatności.


Rossmann GO – na czym polega?

Pora na płatność. Po zeskanowaniu wszystkich produktów i włożeniu ich do torby, w aplikacji wybierz płatność kartą, którą wcześniej podpięliśmy do systemu, opcję Google Pay/Apple Pay, przelew online lub Blik – to, co będzie dla ciebie najwygodniejsze. Co bardzo ważne – za zakupy z Rossmann GO trzeba zapłacić będąc na terenie konkretnej drogerii. Pamiętaj, że nie otrzymasz za nie tradycyjnego paragonu. Na wskazany w aplikacji adres e-mail wysłana zostanie e-faktura bardzo eko!), ale będzie ona dostępna także w twoim profilu w aplikacji po kilku minutach od transakcji.


Rossmann otworzył nowy sklep, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Będziecie zachwycone! >>>
 

Zobacz także:

Rossmann GO – jak działa? 

Możesz także skorzystać z drugiej możliwości, czyli płatności przy kasie samoobsługowej lub tradycyjnej. Po zeskanowaniu wszystkich produktów i wybraniu opcji płatności, na ekranie smartfona wyświetli się specjalny kody kreskowy. Wówczas podejdź z nim do kasy, zeskanuj kod i zapłać. Wtedy nie jest wymagane ponownie skanowanie produktów, ani karty Klubu Rossmann. Wybierając tę opcję otrzymasz normalny paragon.

Jeśli będziesz chciała kupić w Rossmannie produkt, który wymaga kontroli wieku klienta, czyli np. alkohol, nie będziesz mogła niestety zapłacić w aplikacji. W takim przypadku konieczne jest uiszczenie zapłaty przy kasie, aby pracownik drogerii mógł skontrolować twój wiek.

Rossmann GO – jak zrobić zakupy?

Aplikacja Rossmann GO to jedyny sposób na opłacenie zakupów, które robisz w Liście+. Po dodaniu 5 lub więcej produktów na ekranie pojawi się przycisk „Sprawdzam rabat i płacę”. Po kliknięciu w niego, wyskoczy przysługujący ci rabat z Listy+. Musisz wtedy kliknąć „Aktywuję i płacę”, po czym przejść do widoku płatności, gdzie masz do wyboru płatność online opłacenie zakupów w kasie tradycyjnej. Jeśli wybierzesz któryś ze sposobów płatności online, musisz wypełnić dane do faktury, ponieważ e-faktura będzie jednym potwierdzeniem transakcji. Jeżeli natomiast wybierzesz płatność przy kasie, nie musisz wypełniać danych do faktury. Aplikacja udostępni ci zbiorczy kod zawierający wszystkie zeskanowane produkty i kartę Klub Rossmann do zeskanowania przy kasie.