Sandra Kubicka od początku wybuchy wojny w Ukrainie mocno angażuje się w pomoc uchodźcom, wykorzystując do tego swoje ogromne zasięgi w social mediach. Na oficjalnym profil modelki na Instagramie, który obserwuje na ten moment już przeszło 640 tysięcy użytkowników serwisu, regularnie pojawiają się m.in. informacje o zbiórkach oraz przydatne w obecnej sytuacji adresy i kontakty.

Sandra Kubicka oburzona wiadomościami z zagranicy

Jako odnosząca sukcesy modelka i była partnerka światowej sławy didżeja Sandra Kubicka doczekała się sporego grona przyjaciół i fanów z zagranicy. W ostatnich dniach do 27-latki zaczęły niestety docierać z ich strony bardzo niepokojące i przykre wieści.

Ale się dzisiaj w****iłam! W takim momencie bardzo się cieszę, że mam obserwatorów na całym świecie i ta międzynarodowa kariera modelingowa na coś się nareszcie przydała. Dostałam już mnóstwo wiadomości o tej samej treści. Dopiero dziś jednak mnie tknęło, gdy moja kolejna znajoma, czyli osoba, z którą pracowałam, zadała mi to samo pytanie - wyznała na InstaStory.

Z prywatnych rozmów ze swoimi znajomymi celebrytka dowiedziała się bowiem, że media w wielu krajach przekazują informacje o tym, że Polacy są rasistami i nie chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy. Te wiadomości doprowadziły modelkę do furii. Postanowiła więc zwrócić się bezpośrednio do swoich zagranicznych obserwatorów i zdementować fake newsy.

Dlatego teraz polecą storki po angielsku do tych ludzi, którzy piszą do mnie z Anglii, Francji i ze Stanów - zapowiedziała.

Sandra Kubicka walczy z fake newsami o wojnie w Ukrainie

Sandra Kubicka przypomniała wszystkim, że to właśnie nasz kraj jako pierwszy ruszył z pomocą mieszkańcom Ukrainy. Jej emocjonalna przemowa na InstaStory poruszyła wiele osób. Za namową swoich obserwatorów modelka opublikowała ją więc także jako osobny post na swoim profilu, aby inni mogli go udostępniać swoim znajomym.

ŚWIAT MUSI SIĘ O TYM DOWIEDZIEĆ! PRZESTAŃCIE ROZPOWSZECHNIAĆ KŁAMSTWA O POLSCE! BBC News, WSTYDŹ SIĘ! Weryfikujcie swoje informacje. Filmy z dworca kolejowego, które krążą w internecie, NIE są z POLSKI. Wpuszczamy wszystkich! DOŚĆ! Robimy więcej niż wy wszyscy razem wzięci. WSTYDŹCIE SIĘ - czytamy w opisie.

Trzyminutowe nagranie, na którym Sandra Kubicka dementuje fake newsy o Polakach, w ciągu zaledwie kilkunastu godzin zostało wyświetlone już prawie 300 tysięcy razy. Apel modelki poparli m.in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Maffashion.

Na drugi dzień Sandra Kubicka, już znacznie spokojniejsza, poinformowała swoich obserwatorów, że jej filmik przyniósł oczekiwane skutki. Zdradziła, że część jej zagranicznych znajomych już ją przeprosiła.

Nadal jestem w****iona, ale misja, którą sobie wyznaczyłam, zaczęła działać, bo przepraszają mnie ludzie z zagranicy, którzy mieli inne podejście i inaczej patrzyli na Polskę. Nie powinni przepraszać mnie tylko nas, nasz naród - stwierdziła.

O tym, skąd czerpać rzetelne i sprawdzone informacje na temat wojny w Ukrainie piszemy tutaj.

Zobacz także: