Od wczoraj nie tylko polityczne grono europejskie, ale i cały kontynent żyje informacją, że Sanna Marin, premierka Finlandii była na imprezie i bawiła się jak „normalny człowiek”. Do sieci wyciekły nagrania, na których widać Sannę wraz ze znanym znajomymi. Niektórzy uważają, że polityczka powinna podać się do dymisji. Czy naprawdę postąpiła aż tak źle?

Sanna Marin bawi się na imprezie ze znanymi znajomymi

Wraz z Marin, na nagraniu widać także fińskich influencerów i osoby publiczne. Pojawia się tam między innymi piosenkarka Alma, influencerka Janita Autio czy prezenterka radiowa Karoliina Tuominen.

Polityczka bawiła się bardzo dobrze. Jak to na imprezie. Tańczyła, śpiewała i po prostu spędzała czas z przyjaciółmi. Czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie. Jednak powszechnie uważa się, że osoby ze świata polityki powinny bardzo chronić swoją prywatności i dbać o to, żeby do internetu nie wyciekły informacje czy też nagrania z ich życia prywatnego. Zazwyczaj tak właśnie się dzieje, ale nie tym razem.

Chcę pokazać, że na rządowych stanowiskach są zwykli ludzie – wyjaśniała Marin. – Mam życie rodzinne, mam życie zawodowe i mam czas wolny, który mogę spędzać z przyjaciółmi. Podobnie jak wiele osób w moim wieku – mówiła 36-latka. Dodała również, że nie chciała, aby nagrania ujrzały światło dzienne. Ufałam, że skoro nagrania są prywatne, to nie zostaną upublicznione. Czuję się z tym źle – mówiła po wycieku.

Sanna Marin oskarżona o branie narkotyków na imprezie

Na nagraniu usłyszeć można, że znajomi polityczki mówią coś o kokainie. Fiński poseł Mikko Kärnä zażądał, aby premierka poddała się testowi na obecność narkotyków. Na Twitterze napisał, że naród ma prawo oczekiwać tego od swojego premiera.

Marin tłumaczy się jednak, że robiła tylko legalne rzeczy. Imprezowała i piła alkohol. Nie brałam narkotyków i nie spożywałam niczego innego niż alkohol – wyjaśniła. – Nigdy nie doświadczyłam sytuacji, w której widziałam, że ktoś bierze narkotyki – dodała. Tym samym zapewniła, że nikt inny również nie brał nielegalnych substancji.

Czy Sanna Marin faktycznie postąpiła źle? Społeczeństwo jest podzielone

Społeczeństwo podzieliło się na dwa obozy. Jeden twierdzi, że to dobrze, że mają tak „ludzką” premierkę i że jak najbardziej im to odpowiada. Nie widzą nic złego w przedstawicielce swojego rządu, która chce się rozerwać po pracy. Druga grupa za to mówi, że takie zachowanie u najważniejszej polityczki w kraju jest niedopuszczalne. Szczególnie w czasach kryzysu. Mówi się nawet o podaniu się do dymisji przez Sannę Marin.

Zobacz także:

Impreza Sanny Marin stała się źródłem wielu memów

Jest jeszcze trzecia grupa osób. Tych, którzy niespecjalnie rozliczają polityczkę moralnie, a skupiają się na tworzeniu memów. Głównie opierają się na jej wieku i tym, że jako 36-latka nadal ma siły imprezować. Może do tej sprawy warto podejść właśnie tak – oglądając memy!