Jej prawdopodobnie nikomu nie trzeba nikomu przedstawiać. Amerykańska aktorka światowej sławy, zdobywczyni nagród BAFTA i Tony, czterokrotnie nominowana do Złotych Globów. W życiu zawodowym Scarlett Johansson wiele działo się właściwie od dzieciństwa. O nim w Europie mówi się niewiele, jednak w Stanach Zjednoczonych uchodzi za gwiazdę. Colin Jost jest aktorem i autorem scenariuszy do „Saturday Night Live”, najpopularniejszego amerykańskiego programu satyrycznego. Odkąd stał się partnerem, a później mężem Scarlett Johansson także po naszej stronie Atlantyku wzbudził zainteresowanie. Jak zaczęła się miłość pary, która podbiła tegoroczny festiwal w Cannes? 

Scarlett Johansson i Colin Jost - poprzednie związki

Zanim Scarlett Johansson ułożyła sobie życie u boku Colina Josta, spotykała się m.in. z Jackiem Antonoffem i Joshem Harnettem. W 2008 roku po raz pierwszy została mężatką. Wyszła za Ryana Reynoldsa, z którym jednak szybko się rozwiodła. Nieco później, w wywiadzie dla „Vanity Fair” przyznała, że w tamtym momencie nie była gotowa na ślub. Myślę, że w pewien sposób romantyzowałam małżeństwo - przyznała, odnosząc się do związku z obecnym mężem i ojcem dzieci Blake Lively. Para rozstała się w zgodzie, pozostając w przyjaźni. Weszliśmy w ten związek z miłością i wychodzimy z niego z miłością i życzliwością - przyznali we wspólnym oświadczeniu. Tuż po rozwodzie, Scarlett zaczęła spotykać się z Romainem Dauriac'iem, z którym doczekała się córki Rose, a następnie wzięła ślub. Niestety, oboje mieli tak skrajne spojrzenie na wspólną przyszłość, że po 3 latach małżeństwa podjęli decyzję o rozwodzie.

Colin Jost również nie miał wyjątkowego szczęścia w miłości. Przed małżeństwem z Scarlett Johansson spotykał się m.in. z aktorką Rashidą Jones, jednak (jak donosiły zagraniczne media) został przez nią porzucony.

A wszystko zaczęło się w 2006 roku... Jak poznali się Scarlett Johansson i Colin Jost?

Scarlett Johansson i Colin Jost związali się ze sobą w 2017 roku, ale ich pierwsze spotkanie miało miejsce ponad dekadę wcześniej, w 2006 roku.

Colin Jost w swojej autobiografii „A Very Punchable Face: A Memoir”, która ukazała się na rynku wydawniczym w lipcu 2020 roku opisał pierwsze wrażenie, jakie wywarła na nim wówczas Scarlett. Swoją późniejsza żonę określił mianem pięknej, mądrej i nader wyrafinowanej kobiety. Ona w jednym z wywiadów opublikowanych już po ich ślubie przyznała, że Colin wydawał jej się wtedy po prostu uroczy.

Naprawdę zaiskrzyło między nimi 11 lat później, w 2017 roku. Przy okazji kolejnego występu w „SNL” (który przypadł akurat na finał sezonu) aktorka pojawiła się na afterparty, podczas którego zbliżyli się do siebie Colinem. Podobno na pierwszą randkę miała umówić ich Kate McKinnon (koleżanka z programu). Oni jednak nigdy tego nie potwierdzili.

Scarlett Johansson i Colin Jost - historia miłości. Od sekretnych spotkań do równie tajemniczych zaręczyn

Na potwierdzenie łączącego ich uczucia czekaliśmy całe wakacje. W połowie września 2017 roku Colin Jost osobiści potwierdził, że spotka się ze Scarlett Johansson. [Scarlett] jest całkiem niesamowita. Jestem bardzo szczęśliwy. Czuję się bardzo szczęśliwy - powiedział „Entertainment Tonight” podczas rozdania nagród Emmy 2017.

Zobacz także:

Po raz pierwszy razem Scarlett Johansson i Colin Jost pojawili się na gali American Museum of Natural History, która odbyła się 30 listopada 2017 roku. Chociaż po czerwonym dywanie przechadzali się osobno, aktorka nie miała oporów, by w dalszej części wieczoru pozować do wspólnych zdjęć z ukochanym.

Stephen Lovekin/WWD/Penske Media via Getty Images

Na kolejne, tym razem faktycznie wspólne wyjście pary czekaliśmy prawie rok. W kwietniu 2018 roku Scarlett Johansson i Colin Jost pojawili się na premierze „Avengers: Infinity War”, a 7 maja 2018 roku zadebiutowali razem na Met Gali. 

Para niechętnie opowiadała o swojej relacji, a więc ogłoszone w 2019 roku zaręczyny były niemałym zaskoczeniem. Potwierdził je rzecznik prasowy aktorki, a ona sama niedługo później w monologu rozpoczynającym „Saturday Night Live” powiedziała: To miejsce wiele dla mnie znaczy. Spotkałam tu miłość mojego życia.

Ślub Scarlett Johansson i Colina Josta - co wiemy o uroczystości?

Informacja o ślubie Scarlett Johansson i Colina Josta została przekazana przez... organizację charytatywną. Na profilu Meals on Wheels America w październiku 2020 roku pojawił się utrzymany w żartobliwym tonie post ze zdjęciem statku ciągnącego puszki, nad którym widniał napis: „Jost Married” (analogia do „Just Married” - pol. nowożeńcy).

W opisie poinformowano, że Scarlett Johansson i Colin Jost pobrali się podczas niewielkiej, prywatnej ceremonii, a z okazji swojego ślubu proszą o datki na rzecz organizacji Meals on Wheels, która wspiera seniorów w trudnej sytuacji (panowała wówczas pandemia COVID-19).

Z radością przekazujemy wiadomość, że Scarlett Johansson i Colin Jost pobrali się w weekend podczas intymnej ceremonii z najbliższą rodziną i bliskimi [...] Ich życzeniem ślubnym jest pomoc osobom starszym w tym trudnym dla nich czasie poprzez wsparcie @mealsonwheelsamerica - napisano.

Ślub aktorskiej pary odbył się w ich domu w Palisades nieopodal Nowego Jorku. Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów dotyczących uroczystości.

Syn Scarlett Johansson i Colina Josta. Co wiemy o narodzinach syna tajemniczej pary?

W sierpniu 2021 roku rzecznik aktorki poinformował, że para przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko.  Informację potwierdził również sam Colin Jost w zabawnym poście na Instagramie. Ujawnił wówczas również płeć i imię dziecka:

Ok, ok mamy dziecko. Ma na imię Cosmo. Kochamy go bardzo mocno - napisał, dołączając hashtag #udałonamsiędługotoukrywać. 

Sekret udanego związku Scarlett Johansson i Colina Josta

18 kwietnia 2023 roku Scarlett Johansson w podcaście „Goop” opowiedziała o swoim małżeństwie z Colinem Jostem. Ujawniła prowadzącej go Gwyneth Paltrow, że ich związek jest tak udany, ponieważ „poruszają się po świecie w ten sam sposób”.

Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że bycie z empatyczną osobą jest dla mnie aż tak ważne, ale tak jest. To podstawowa cecha. Przy Colinie zrozumiałam fundamentalne pragnienia i potrzeby.

#LoveStories na glamour.pl: