W pandemicznych realiach nie tylko jednostki muszą sobie radzić z finansowymi problemami. Ogromne firmy, takie jak chociażby Disney, ruszając z własnymi platformami streamingowymi na życzenie, łatają budżetowe dziury. Disney wypuszczając równocześnie swoje produkcje zarówno w kinach, jak i na platformie Disney+, chce odrobić straty finansowe. Tak było chociażby w przypadku produkcji Mulan czy Cruelli. Przypadek Czarnej Wdowy jednak może Disney’a kosztować więcej niż zakładano. I zamiast załatania budżetu szykują się ogromne dodatkowe koszty. Dlaczego? 

Scarlett Johansson na drodze sądowej 

Świat właśnie obiegła informacja, że 29 lipca tego roku Scarlett Johansson złożyła pozew w Sądzie Najwyższym w Los Angeles przeciwko Disney’owi. Wszystko przez starty, na jakie The Walt Disney Company naraziło aktorkę w momencie umieszczenia Czarnej Wdowy w serwisie streamingowym. Gaża Johansson w dużej mierze zależna była od box office’u, czyli wyników finansowych, jakie generuje film wyświetlany w kinach. Tymczasem wpuszczenie na platformę filmu niemal w tym samym czasie co pojawienie się go w kinach mocno wpłynęło na honorarium aktorki. W pozwie sądowym Scarlett Johansson podaje, że decyzja Disney’a kosztowała ją blisko 50 milionów dolarów

Co zawiera pozew Scarlett Johansson?

Jak podaje Wall Street Journal, pełnomocnicy Scarlett Johansson oskarżają Disney’a o zerwanie wiążącego ich kontraktu, a także o uniemożliwienie „zrealizowania pełnych korzyści z umowy z Marvelem”. Co więcej, w pozwie znajduje się adnotacja, iż przedstawiciele aktorki próbowali renegocjować kontrakt w momencie podjęcia decyzji o podwójnym wydaniu Czarnej Wdowy na rynek, jednak ani Disney, ani Marvel nie reagowali. 

fot. materiały prasowe

Disney opublikował oświadczenie, w którym twierdzi, iż zachowanie aktorki w czasach pandemicznych jest bezduszne. Dodatkowo przyznaje, że aktorka otrzymała wynagrodzenie opiewające na 20 milionów dolarów. 

To smutne i niepokojące w swoim bezdusznym lekceważeniu przerażających i długotrwałych globalnych skutków pandemii COVID-19.

„Czarna Wdowa” hitem kasowym

W pierwszym tygodniu po premierze kinowej film Czarna Wdowa zebrał w samych Stanach Zjednoczonych blisko 80 milionów dolarów przychodu, z kolei za granicą kwota zamyka się w granicy 78 milionów dolarów. Wyniki box office’u jednak gwałtownie spadły. Dlaczego? Analitycy znaleźli odpowiedź. Otóż, umieszczenie Czarnej Wdowy na platformie streamingowej Disney+ było równoznaczne z nielegalnymi praktykami ściągania filmu. 

Pod ostatnim postem na instagramowym koncie Disney'a zawrzało! W komentarzach fani publikują wiadomości dla firmy, aby ci zapłacili należne wynagrodzenie Scarlett Johansson. Czy hashtag #TeamScarlett będzie trendować? Jak myślicie, kto wygra spór na linii Johansson–Disney?

Zobacz także: