Trigger warning: myśli samobójcze

„Selena Gomez: nic o mnie beze mnie” na Apple TV+

Po latach spędzonych w świetle fleszy Selena Gomez dochodzi do ogromnej sławy. Jednak gdy osiąga kolejny szczyt, nieoczekiwane wydarzenia ściągają ją w ciemność. Ten wyjątkowo szczery i intymny dokument ukazuje jej sześcioletnią podróż ku światłu – tymi słowami Apple TV+  promuje dokument Aleka Keshishiana poświęcony jednej z największych gwiazd współczesnej popkultury.

Produkcja „Selena Gomez: nic o mnie beze mnie” (ang. „Selena Gomez: My Mind & Me”) właśnie ujrzała światło dzienne i z marszu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W osobistym, niezwykle szczerym filmie artystka opowiedziała bowiem o tym, jak wygląda jej życie poza blaskiem reflektorów. Wbrew pozorom nie jest to kolorowy obrazek.

30-latka już w 2020 roku otwarcie przyznała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, która bardzo mocno wpłynęła na jej funkcjonowanie – zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Teraz gwiazda opowiedziała, jak wygląda życie z chorobą psychiczną. Nie brak tu bolesnych wyznań, traktujących o depresji, epizodach psychotycznych i najczarniejszych myślach.

Selena Gomez o najczarniejszych momentach w swoim życiu

W ramach promocji dokumentu Apple TV, Selena Gomez udzieliła także wywiadu magazynowi „Rolling Stone”, w którym odniosła się do przedstawionych w filmie wątków.

Będę szczera – byłam w czterech ośrodkach leczenia. Kiedy skończyłam 20 lat, zaczęło się robić u mnie naprawdę mrocznie. Zaczęłam dostrzegać, że nie mam kontroli nad tym, co czuję, czy to, co robię, jest dobre, czy złe – powiedziała gwiazda.

Wokalistka wyjawiła też, że w krytycznym dla siebie momencie myślała o zakończenie swojego życia. Latami nie widziała sensu własnej egzystencji, nie potrafiła dostrzec swojej wartości.

Myślałam, że świat byłby lepszy, gdyby mnie w nim nie było – przyznała.

Selena Gomez zdradziła, że wciąż ma problemy z samoakceptacją, nie zawsze radzi sobie z opresyjnością mediów, nierzadko czuje się zagubiona. Ale nauczyła się nie walczyć ze swoimi problemami, przyjęła do wiadomości i oswoiła się z faktem, że choroba jest częścią jej życia.

Zobacz także:

Zrozumiała że jako osoba sławna, która zapłaciła wysoką cenę za swoją popularność, może wykorzystać swoje zasięgi do zrobienia czegoś dobrego:

Chcę być głosem dla tych, którzy może nie wiedzą, przez co przechodzą, ale czują to, co ja czułam – zapewniła.

--

Jeśli ty lub ktoś ci bliski znajduje się w trudnej sytuacji psychicznej, poszukaj pomocy. Zadzwoń na Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) (czynny od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00), gdzie specjaliści udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Możesz też skorzystać z Telefonu Zaufania Młodych (22 484 88 04), gdzie psycholodzy dyżurują od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu działa też telefon wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, zadzwoń pod numer 800 70 2222.