Śnisz o zerwaniu? O tym, że rozstajesz się z partnerem lub partnerką? Mamy dla ciebie dwie wiadomości...

Sen o rozstaniu z partnerem lub partnerką: dlaczego częściej śnimy o zerwaniu wiosną

Dobra wiadomość! Nie jesteś w tym sama. Tylko w maju Google odnotował ogólnoświatowy wzrost o 317% dla zapytania „sen o rozstaniu”, wzrost, który eksperci i analitycy nazywają „wykładniczym”. Oprócz wzrostu o 317% liczby „snów o zerwaniu”, zespół odnotował również wzrost o 112% dla zapytania „znaczenie snu o zerwaniu”. Dlaczego więc ludzie zastanawiają się nad swoimi związkami we śnie i co to mówi o stanie ich związków?

Wielkimi krokami zbliża się lato, więcej słońca, cieńsze ubrania, zapach budzącej się do życia natury, krew szybciej krąży w żyła. I cóż, w takich warunkach mamy apetyt na nowe przygody, czytaj na romanse. Miesiące wiosenne i letnie to początek sezonu rozstań, czasu, w którym większość świeżych, niedojrzałych, niedobranych związków po prostu nie przechodzi próby czasu. Następuje rozstanie. Wcześniej część z nas przymykała oko na to czy tamto, na wady osoby partnerskiej, na niedobranie, bo chciało się w czyichś ramionach "przezimować" chłodne miesiące, oglądać razem pod kocem seriale w długie, ciemne wieczory i zamawiać jedzenie na spółkę. Ale z wiosną wszystko się zmienia, chce się żyć. Czujemy, że tuż za rogiem czeka na nas TA osoba, że miłość, ta prawdziwa i wyczekiwana a przynajmniej namiętny romans jest na wyciągnięcie ręki.

Sen o rozstaniu: czym jest sezon rozpinania kajdanek

Zimne miesiące w roku to "sezon kajdanek" (ang. cuffing season), kiedy osoby samotne, które nie są gotowe na długoterminowe związki, decydują się zaangażować w relację, która zwykle trwa jedynie sezon właśnie. Według zespołu ThePleasantDream (strona internetowa poświęcona interpretacji snów ), "sezon rozpinania kajdanek" (ang. uncuffing season) jest dokładnie przeciwieństwem "sezonu kajdanek": ludzie wychodzą z domu, nie straszne im znowu bycie singlem czy singielką, wręcz taki status jest pożądany.

Sen o rozstaniu z partnerem lub partnerką: interpretacja

Według dr Nereidy Gonzalez-Berrios, recenzentki i certyfikowanej psychiatrki ThePleasantDream, sny odzwierciedlają myśli, emocje, działania i ważne wydarzenia w życiu. Dlaczego więc ludzie marzą o zerwaniu ze swoim partnerem lub partnerką? Ekspertka przytoczyła pięć możliwych powodów.

  • Ze względu na rosnącą niepewność co do partnera i waszej relacji.
  • Może to wskazywać na pragnienie większej niezależności w codziennym życiu.
  • Jeśli twój partner jest nieuczciwy, myśl o tym, że zostawi cię dla kogoś innego, może ci ciążyć.
  • Zajmujesz się starymi problemami rodzinnymi i porównujesz je ze swoim związkiem z partnerem.
  • Czujesz się niezadowolona ze swojego związku z partnerem.

Ach, marzenia senne. Zygmunt Freud opisał je jako królewską drogę do nieświadomości i zasugerował, że poświęcając czas na ich studiowanie, możemy odkryć ukryte i nieświadome pragnienia… więc może nadszedł czas, aby ponownie ocenić swoją obecną sytuację miłosną?