Pandemia koronawirusa to czas, kiedy nadrabiamy serialowe zaległości oraz cieszymy się nowościami, które trafiają na popularne serwisy streamingowe, jak Netflix czy HBO GO. Niestety, wiele produkcji, w tym także te szczególnie wyczekiwane, stoi w miejscu. Plany filmowe zostały zawieszone, a co za tym idzie planowane premiery czy to kontynuacji czy premierowych sezonów przesuną się w czasie. Narazie nie wiadomo nawet kiedy można się ich spodziewać, ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, liczba zakażonych zwiększa się i dotyczy to także aktorów popularnych serii. COVID-19 stwierdzono m.in. u Itziar Ituño, czyli Lizbony z serialu Dom z papieru Netflixa. Sezon 4. z jej udziałem ujrzał światło dzienne 3 kwietnia i kto już mial okazję go obejrzeć wie, że furtka do realizacji kolejnej części jeśli chodzi o fabułę pozostała otwarta. Niestety w obecnej sytuacji nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy Profesora i jego gangu. 

„Król tygrysów” - o tym serialu Netflixa mówią teraz wszyscy. Nie będziecie mogli przestać go oglądać! >>>

Netflix seriale wstrzymane z powodu koronawirusa 

Lista seriali Netflixa, których produkcję wstrzymano z powodu koronawirusa jest bardzo długa. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że powstanie kolejny polski serial Netflixa Sexify w reżyserii Piotra Domalewskiego i Kaliny Alabrudzińskiej, ale niestety na jego premierę będziemy musieli poczekać dłużej niż się zapowiadało. Wstrzymano również zdjęcia do 2. sezonu Wiedźmina, którego premierowa odsłona z Henrym Cavillem w roli Geralta z Rivii wymyślonego przez Andrzeja Sapkowskiego okazała się hitem na całym świecie, zablokowano produkcję 4. sezonu Stranger Things, 7. i finałowego sezonu Grace i Frankie, a także kolejne kontynuacje Glow, Lucyfera, Russian Doll czy Rivedale, serialu produkowanego przez telewizję The CW, ale pokazywanego na platformie Netflix. Jeśli chodzi o premiery, póki co nie ma żadnej informacji, jakoby serial The Eddy Damiena Chazelle’a z Joanną Kulig miał pojawić się później niż planowano. Jego premiera datowana jest na 8 maja. Na Netflix można także oglądać popularny serial BBC Peaky Blindersa kolejny 6. sezon także został na ten moment zablokowany. 

Netflix kwiecień 2020: nowości, które warto obejrzeć >>>

HBO seriale zawieszone w związku z pandemią koronawirusa

Premiery wielu produkcji, jakie można oglądać na HBO GO, także przesuną się wczasie z powodu pandemii koronawirusa. Fani Euforii z Zendayą w roli głównej niestety zobaczą 2. sezonu tak szybko, jakby sobie tego życzyli. Złe wieści mamy również dla miłośników innego hitu HBO, Sukcesji. Nieprędko obejrzymy 3. sezon, podobnie jak w przypadku Barry’ego. Z premier przesunięto z kolei The Third Day z Jude Law i Naomi Harris w rolach głównych z 11 maja na inny termin. Z kolei z końca kwietnia na 11 maja zostaje przełożona premiera serialu To wiem na pewno, gdzie Mark Ruffalo pojawia się w podwójnej roli. Również 11 maja mieliśmy zobaczyć nowy serial z Nicole Kidman i Hugh Grantem Od nowa, ale w związku z zaistniałą premierą zobaczymy go dopiero jesienią. 

„Genialna Przyjaciółka” - serial, który podbił serca widzów. Co trzeba o nim wiedzieć? >>>

Seriale, których produkcję wstrzymano na czas pandemii koronawirusa

Wśród innych seriali, których realizacja przedłuży się z powodu koronawirusa, znalazł się również The Morning Show, czyli produkcja Apple TV+. Pierwszy sezon z Reese Witherspoon i Jennifer Aniston w rolach głównych to do tej pory jeden z największych serialowych hitów platformy. Serwis Amazon Prime miał w planach drugi sezon serialu Carnival Row z Orlando Bloomem i Carą Delevingne w obsadzie, ale koronawirus również i w tym przypadku pokrzyżował twórcom prace nad kontynuacją. 

Zobacz także: