Rozstania nie są fajne i wiadomo, że nikt ich nie lubi. Szczególnie, jeśli decyzję podjęła tylko jedna z (mniej) zaangażowanych stron. Ile osób na świecie, tyle sposobów na radzenie sobie z rozpadem związku i ze związanym z tym faktem złamanym sercem. Według nas całkiem niezłym jest serial, w którym bohaterowie przeszli lub przechodzą dokładnie to samo. Tak, wiemy, że argument: „nie ty jedna…” może wyglądać dość słabo w momencie, w którym mocno skupiasz się na swoim przypadku, ale mimo wszystko taka jest prawda. Warto wziąć więc sobie do tego swojego złamanego serca, że inni też jakoś sobie poradzili z rozstaniem i nieudanym związkiem na koncie. Oto nasza subiektywna lista seriali idealnych na okres po rozstaniu. Nie dajemy stuprocentowej gwarancji, że wyleczą złamane serce, ale na pewno nie zaszkodzą.

Serial na złamane serce: Grace i Frankie

Tytułowe bohaterki grane przez Jane Fondę Lily Tomlin i to dwie dojrzałe kobiety, których mężowie pewnego dnia obwieszczają, że się kochają, chcą być razem i planują małżeństwo. I choć obie nigdy specjalnie za sobą nie przepadały, nikt inny nie jest w stanie lepiej ich zrozumieć i pomóc odnaleźć się w zaistniałej sytuacji, niż one same. Grace i Frankie to dowód na to, że życie nie przestaje nas zaskakiwać nawet po 70.. Ba, wtedy może naprawdę się zacząć.

Serial na złamane serce: Orange is the new black

Kiedy trafiasz do więzienia i dowiadujesz się, że twój ukochany zdradził cię z najlepszą przyjaciółką, nie masz wielkiego pola manewru, żeby stawić czoło tej słabej sytuacji. A może wręcz przeciwnie? Nic tak nie pomaga po rozstaniu z facetem, jak wsparcie innych kobiet. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, obejrzyj Orange is the new black, jeden z najlepszych seriali w duchu girl power jaki do tej pory powstał. 
 

Netflix


„Valeria”, czyli czego pragnie dziewczyna. Nowy hiszpański serial Netflixa, który musicie obejrzeć! >>>

Serial na złamane serce: Glow

Często radzi się, by złamane serce leczyć w ramach wszelakich aktywności fizycznych. Na siłowni, biegając po lesie czy trenując boks. Po obejrzeniu Glow będziecie chciały zostać wrestlerkami, jak bohaterki serialu. Dwie z nich (w pierwszym sezonie) muszą poradzić sobie nie tylko ze zdradą ze strony męża, ale również przyjaciółki. Ring staje się najlepszym miejscem, by zmierzyć się z negatywnymi emocjami i znaleźć szansę na rozpoczęcie nowego rozdziału.
 

Zobacz także:

Netflix


Serial na złamane serce: Seks w wielkim mieście

Zanim Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) związała się z Mr. Bigiem, randkowała ile wlezie. Zapomniałyście już, jak to jest móc spotykać się z kim chcecie? Oglądając Seks w wielkim mieście przypomnicie sobie wszystkie zalety bycia singielką. A jest ich naprawdę mnóstwo. Z seansu Seksu w wielkim mieście wyciągniesz wiele mądrych lekcji. Jak choćby taką, że „bycie singielką oznaczało kiedyś, że nikt cię nie chce. Teraz znaczy, że jesteś seksowna. I dajesz sobie czas, by zrozumieć jak chcesz żyć i z kim spędzić swoje życie”.
 

Getty Images


Twórczyni „Seksu w wielkim mieście” zdradziła, dlaczego Carrie związała się Mr. Bigiem zamiast Aidanem. Powód jest zaskakujący! >>>

Serial na złamane serce: Wielkie kłamstewka

Cytat wzięty z poprzedniego tytułu narzucił odpowiedni ton, w który wpisuje się także wielki hit HBO, Wielkie kłamstewka. Jego bohaterkami również są kobiety, które wiedzą, czym jest zdradza, problemy w związku i ile znaczy prawdziwa przyjaźń. Serial ma nie tylko świetną obsadę (Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern, a w ostatnim sezonie Meryl Streep), ale również bardzo uniwersalny przekaz. Taki, że warto mieć w swoim życiu osoby, na które zawsze można liczyć, nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji w jakiej się znajdziemy.
 

HBO


Serial na złamane serce: Unbreakable Kimmy Schmidt

Jeżeli zdecydowałaś się zakończyć swój związek, możliwe, że czułaś się w nim jak w więzieniu, którego naczelnikiem był twój dotychczasowy guru. Tytułowej Kimmy Smith po kilkunastu latach udaje się opuścić sektę i rozpocząć zupełnie nowe życie w kosmopolitycznym Nowym Jorku. Na złamane serce najlepsze są właśnie takie seriale jak ten: rozbawiający do łez i z bohaterką, która jest niepoprawną optymistką. Liczymy, że jej podejście do otaczającej rzeczywistości szybko się wam udzieli.
 

Netflix


Serial na złamane serce: New Girl

Jess (Zooey Deschanel) po rozpadzie związku znalazła dość oryginalny sposób na rekonwalescencję. Postanowiła zamieszkać z trzema facetami-singlami – Nickiem (Jake Johnson), Winstonem (Max Greenfield) i Winstonem 2.0 (Lamorne Morris). Ma również swoją BFF, Cece (Hannah Simone), która wspiera ją w odnalezieniu się w świecie, w którym znowu wszystko jest możliwe.
 

materiały prasowe


Serial na złamane serce: Breaking bad

Nawet w Breaking Bad znajdzie się wątek ze złamanym sercem. Ma je Jesse Pinkman (Aaron Paul), którego dziewczyna w wyniku przedawkowania narkotyków umiera przy jego boku. Ale tą jedną z najlepszych serialowych produkcji w historii polecamy przede wszystkim dlatego, że historia wspomnianego już Jesse’ego i jego byłego nauczyciela chemii, a następnie narkotykowego bossa Waltera White’a (Bryan Cranston) wciągnie was do tego stopnia, że serio szybko zapomnicie, jak wasz były miał na imię.
 

materiały prasowe


Seriale o dziewczynach, które będziesz chciała polecić swoim koleżankom >>>