Shakira i Gerard Piqué to już przeszłość. Kolumbijska piosenkarka i hiszpański piłkarz przez ponad dekadę byli uważani za parę idealną. Choć nigdy nie stanęli na ślubnym kobiercu, doczekali się dwóch synów – Milana i Sashy. Niestety, na początku czerwca ubiegłego roku zakochani – ku ogromnemu zaskoczeniu kibiców i fanów – podjęli decyzję o rozstaniu.

Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy. W trosce o dobro naszych dzieci, które są naszym najwyższym priorytetem, prosimy o poszanowanie ich prywatności. Dziękuję za zrozumienie – brzmiał komunikat pary. 

Jak się później okazało, powodem zakończenia związku była niewierność byłego zawodnika FC Barcelony. Gerard Piqué wdał się w romans z 23-letnią Clarą Chią Marti, którą poznał w jednym z katalońskich klubów. Shakira w pierwszy tygodniach po rozstaniu, głównie ze względu na dobro swoich dzieci, unikała tematu byłego partnera. W styczniu postanowiła jednak zemścić się na piłkarzu i nagrała nową piosenkę, w której dissuje swojego eks. Utwór do dzisiaj bije rekordy wyświetleń na platformie YouTube. 

Shakira wyprowadziła się z Barcelony

Shakira kilka dni temu poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wraz ze swoimi dziećmi opuszcza Barcelonę, gdzie mieszkała przez ostatnie lata wspólnie z Gerardem Piqué. 2 kwietnia artystka zamieściła specjalny post, w którym pożegnała się ze stolicą Katalonii. 

Zamieszkałam w Barcelonie, żeby zapewnić moim dzieciom stabilizację, jakiej teraz będziemy szukać w innym zakątku świata obok rodziny, przyjaciół i morza. Zaczynamy nowy rozdział w poszukiwaniu naszego szczęścia – zaznaczyła piosenkarka. 

W dalszej części wpisu dodała: Dziękuję wszystkim, którzy surfowali ze mną na tak wielu falach w Barcelonie, mieście, w którym nauczyłam się, że przyjaźń jest niewątpliwie dłuższa niż miłość. Dziękuję wszystkim, którzy mnie tam dopingowali, osuszali łzy, inspirowali i sprawiali, że się rozwijałam. Dziękuję mojej hiszpańskiej publiczności, która zawsze otaczała mnie swoją miłością i lojalnością.

Shakira martwi się o dzieci. Apeluje do mediów 

Shakira zacznie nowy etap w życiu z dala od byłego partnera. Autorka hitu „Waka Waka” wraz ze swoimi synami zamieszkała bowiem w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej słonecznym Miami. Tuż po po przeprowadzce za ocean, piosenkarka wystosowała aple do mediów ws. jej dzieci, dla których ostatnie miesiące były bardzo trudne. 

Drodzy przyjaciele, dziennikarze i media. W czasie ogromnych zmian w moim życiu jako osoby publicznej zrozumiałe jest, że prasa nieustannie interesuje się mną i moją rodziną. Jednak moje dzieci, Milan i Sasha, przeżyły bardzo trudny rok, cierpiąc z powodu nieustannego oblężenia i ciągłego prześladowania ze strony paparazzi i różnych mediów w Barcelonie – rozpoczęła. 

Zobacz także:

Teraz, gdy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, gorąco proszę media w imieniu moich dzieci o poszanowanie ich prawa do prywatności. Błagam was, abyście powstrzymali się od podążania za nimi do wyjścia lub wejścia do szkoły, czekania na nich pod drzwiami naszego domu lub gonienia ich, gdy idą na zajęcia pozalekcyjne i rekreacyjne, jak to miało miejsce każdego dnia w Barcelonie, gdy fotografowie próbowali uzyskać lepsze ujęcia – kontynuowała. 

I dodała: Oni chcą po prostu móc wychodzić z domu i uczęszczać do szkoły, czując się bezpiecznie. Chcą mieć spokój ducha, że ​​nie są prześladowani lub poddawani ciągłej kontroli kamer. Zwracam się z tą prośbą już nie jako artystka, ale jako matka, która chce chronić i dbać o stan psychiczny i emocjonalny swoich dzieci, aby mogły wieść zdrowe i szczęśliwe życie, na jakie zasługuje każde dziecko.

Cały wpis Shakiry do sprawdzenia poniżej.