Tak mocnego utworu dawno nie słyszałyśmy. Shakira, przy współpracy z Bizarrapem, stworzyła nowy kawałek „BZRP Music Sessions #53”. Piosenka dopiero co pojawiła się w sieci, ale już ma rekordowo dużo odtworzeń i odbiła się szerokim echem, ponieważ jej słowa odnoszą się do Gerarda Piqué, czyli jej długoletniego partnera, który teraz jest już byłym. Artystka i piłkarz byli jedną z najpopularniejszych par show-biznesu oraz jedną z bardziej trwałych. Razem byli przez 12 lat i doczekali się dwójki dzieci. To jednak nie powstrzymało reprezentanta Hiszpanii od zdrady, której dopuścił się w tamtym roku. Właśnie ona skłoniła wokalistkę do nagrania szczerego do bólu utworu, w którym odnosi się do całej sytuacji i dissuje zarówno swojego byłego, jak i jego nową dziewczynę, co akurat wywołało mieszane uczucia w odbiorcach i odbiorczyniach. Posłuchajcie piosenki i sprawdźcie jak Pique na nią zareagował…

Shakira wydała bezlitosną piosenkę o swoim byłym i jego kochance

Utwór pojawił się na YouTubie wczoraj i momentalnie stał się hitem. W jeden dzień uzyskał trzecią pozycję na karcie Na czasie w kategorii muzyka i zebrał imponującą liczbę 62 milionów wyświetleń! Kawałek wywołał też sporą dyskusję w sieci, o czym świadczy liczba komentarzy (ponad 320 tysięcy!).

O czym jest tak głośno? O słowach piosenki. Są naprawdę mocne i dosadne. Sprawdźcie same i sami.

Zachowujesz się tak dziwnie, że nawet cię nie poznaję / Jestem warta tyle co dwie 22-latki / Zamieniłeś Ferrari na Twingo / Zamieniłeś Rolexa na Casio – tutaj Shakira odniosła się do wieku dziewczyny, z którą zdradził ją Pique (jego kochanka miała wtedy 22 lata) oraz umniejsza jej wartości, porównując ją do gorszych samochodów czy zegarków... Jedziesz szybko… zwolnij / Spędzasz tyle czasu na siłowni, może powinieneś też popracować trochę nad swoim mózgiem – śpiewa dalej, wbijając szpilkę, odnosząc się do inteligencji ojca swoich dzieci. Zostawiłeś mnie ze swoją mamą, jako sąsiadką / Prasa u moich drzwi i dług w Urzędzie Skarbowym – Kolumbijka przytoczyła też kontrowersyjną sprawę związaną z jej długami i niepłaceniem podatków. – Myślałeś, że mnie zranisz, ale wróciłam silniejsza / Tak dużo mówiłeś o byciu zwycięzcą, a gdy potrzebowałam cię najbardziej, dałeś mi najgorszą wersję siebie.

W sieci zdania są podzielone co do utworu. Po pierwsze według komentujących osób to, co po hiszpańsku brzmi nieźle, po polsku jest cringe'owe. Po drugie: komentujący zwracają uwagę, że obrywa nie tylko niewierny facet, lecz także jego kochanka, co fajne nie jest, że mimo wszystko kobieta o kobiecie nie powinna tak pisać /śpiewać/mówić. Są jednak osoby, według których Shakira ma prawo wyrażać swoje wkurzenie zarówno na byłego, jak i jego kochankę, ma do tego równe prawa jak na przykład raperzy, którzy w swoich tekstach odnoszą się do kochanków swoich partnerek...

Gerad Piqué zareagował na nową piosenkę Shakiry

Piłkarz nie zostawił sprawy bez odpowiedzi. 10 stycznia opublikował na Twitterze wpis składający się z czterech emotikon: cyrku, konia z karuzeli, klauna i diabelskiego młynu. Reakcja jest bardzo wymowna. Łatwo można domyśleć się, co sądzi o słowach utworu i jakie ma do nich podejście. Tweet pojawił się co prawda dwa dni przed tym, jak cały utwór został opublikowany, ale jego słowa krążyły już po internecie i stały się viralem. Obserwatorki i obserwatorzy mają więc podstawy do tego, aby myśleć, że lekceważące emotikony są reakcją na nowy hit byłej ukochanej hiszpańskiego piłkarza.

Myślicie, że wyniknie z tego coś więcej?