Shakira i Gerard Piqué poznali się w 2010 roku na planie teledysku do piosenki „Waka Waka”. Nie da się ukryć, że oficjalny hymn Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej obojgu przyniósł ogromne szczęście. Latynoska wokalistka powróciła dzięki niemu na szczyty międzynarodowych list przebojów, a hiszpański piłkarz wrócił z Mundialu w RPA ze złotym medalem. Trudno się więc dziwić, że mając tak pozytywne skojarzenia na swój temat postanowili zacząć się umawiać. W styczniu 2013 roku para powitała na świecie swojego pierwszego synka, Milana, dwa lata później na świat przyszła ich druga pociecha, chłopiec o imieniu Sasha. „Rodzina jak z obrazka” – mówili o nich fani. Wszystkim wydawało się, że ich szczęście będzie trwać wiecznie...

Shakira i Gerard Piqué rozstali się – donosi prasa

Wraz z początkiem czerwca media obiegły zaskakujące i zarazem bardzo przykre wieści. Według ustaleń hiszpańskiego dziennika „El Periodico”, po prawie dwunastu latach związek 45-letniej dziś Kolumbijki i młodszego od niej o równo 10 lat piłkarza (obchodzą urodziny tego samego dnia – 2 lutego) rozpadł się.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy wynika, że Piqué podobno wyprowadził się już nawet z ich wspólnego mieszkania i mieszka teraz sam w apartamencie w stolicy Katalonii. Oczywiście musiał oddać też klucze byłej partnerce. Zdecydowali się na separację - czytamy.

Niewierny Piqué (?)

Jako przyczynę rzekomego rozstania słynnej power couple podaje się niewierność piłkarza. Redakcja „El Periodico” ujawnia, że Shakira ponoć przyłapała swojego ukochanego na zdradzie. Mówi się, że „tą drugą” jest 20-letnia studentka i hostessa. 

To jeszcze nie wszystko dziennik dotarł również do informacji o tym, że zawodnik FC Barcelony, który obecnie ma przerwę od treningów, umila sobie letni urlop wizytami w prywatnych salach klubów klubów nocnych. Towarzystwa podczas nocnych eskapad dotrzymywać ma mu zresztą kolega z drużyny, Riqui Puig.

Shakira i Gerard Piqué rozstali się – jest oficjalne oświadczenie pary

Plotki plotkami, ale wszyscy czekali na oficjalne oświadczenie pary, aby upewnić się, że Shakira i Gerard Piqué naprawdę się rozstali. Dwa dni po szokującej informacji, doczekaliśmy się. Piosenkarka i piłkarz właśnie zabrali głos w tej sprawie. 

Jak się okazało, w plotkach było znacznie więcej niż tylko ziarenko prawdy. Shakira i Gerard Piqué potwierdzili rozstanie, wydając oficjalne oświadczenie. Nie spodziewajcie się jednak elaboratu pełnego szczerych wyznań. Para podeszła do sprawy krótko i na temat.

Zobacz także:

„Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy. W trosce o dobro naszych dzieci, które są naszym najwyższym priorytetem, prosimy o uszanowanie ich prywatności. Dziękujemy za zrozumienie” – poinformowali. 

Shakira i Gerard Piqué nigdy nie wzięli ślubu, dlatego obejdzie się bez głośnego, medialnego rozwodu. Para będzie musiała jednak dogadać się w kwestiach opieki nad dziećmi.