Nie jest tajemnicą, że takie zestawienia zazwyczaj tworzymy dopiero pod koniec grudnia. Rok 2022 przynosi nam jednak tak wiele zaskakujących wieści z życia miłosnego naszych ulubionych celebrytów i celebrytek, że tym razem ewidentnie zmuszeni jesteśmy zrobić wyjątek. Od początku tego roku ledwo nadążamy z donoszeniem wam o kolejnych głośnych rozstaniach w show-biznesie. Nie mamy zielonego pojęcia, czy to wina niekorzystnego układu planet, efekt napiętej sytuacji społeczno-politycznej na świecie, czy też zwyczajny przypadek, ale jedno jest pewne – mniej lub bardziej znane pary ostatnio zrywają na potęgę.

Oni się rozstali w 2022 roku

Choć o tym rozstaniu mówiło się na łamach polskich tabloidów i serwisów plotkarskich już pod koniec ubiegłego roku, to na oficjalnie potwierdzenie tej smutnej dla wielu osób informacji czekaliśmy aż do połowy stycznia. Mowa oczywiście o rozstaniu Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego.

Wypowiem się na ten temat raz i ostatni. Tak, to prawda. W połowie grudnia rozstaliśmy się z Mikołajem Roznerskim. Rozstania dla nikogo nie są łatwe. Nasze prywatne drogi się rozeszły, jednak zawodowo nadal będziecie mogli nas oglądać na scenie i ekranie. Bardzo proszę o uszanowanie naszej prywatności - oświadczyła aktorka za pośrednictwem InstaStories.

Styczeń przyniósł też szokujące wieści dla fanek i fanów Kacpra Porębskiego i Piotra Charazińskiego. Para influencerów i tiktokerów ujawniła, że ich relacji już od dłuższego czasu daleko było do instagramowej sielanki. Jasper i Charazinsky w końcu zdecydowali się więc podjąć trudną decyzję o zakończeniu kilkuletniego związku.

Jak w sumie mogliście zauważyć od chyba roku na live'ach i na tiktokach, to nie było to samo, co dwa lata temu. Mimo, że my mówiliśmy wam, że wszystko jest okej z nami i że będzie dobrze, a chyba oszukiwaliśmy samych siebie - wyjaśnił Piotrek.

Pocieszający jest jednak fakt, że chłopcy rozstali się w zgodzie i nadal pozostają dobrymi przyjaciółmi.

Jak na ironię, kolejna seria przykrych wiadomości o sercowych rozterkach gwiazd przetoczyła się przez media w okolicy walentynek. To wtedy dowiedzieliśmy się, że ze swoją żoną i zarazem menedżerką rozstał się raper Sobota. Nielle Diarra była jego żoną od 2020 roku.

Zobacz także:

Jako kobieta, która nie ma nic wspólnego z ulicą i tymi niby zasadami, może mieć tego faktycznie dosyć i tak naprawdę chroniąc ją, powinienem pozwolić jej odejść - skomentował artysta.

W dniu tzw. Święta Zakochanych o rozstaniu poinformowali swoich licznych odbiorców w social mediach także Anna Skura i Dawid Piątkowski. Zakończenie trzymiesięcznego związku ogłosili na Instagramie w dość nietypowy, bo wyjątkowo radosny sposób.

Idą walentynki, postanowiliśmy zrobić sobie prezent. Nie spodziewaliśmy się tego całkowicie, zostaniemy... przyjaciółmi - oznajmili z uśmiechem na ustach.

Zaledwie dzień później przez media przetoczyła się niczym ogromny głaz zaskakująca informacja o rozstaniu Jessiki Mercedes i Kuby Karasia. Tropicielka modowych trendów i muzyk dali sobie jednak jeszcze jedną szansę. Chwilowy powrót niestety nie zażegnał poważnego kryzysu i nie zdołał uratować ich związku. W połowie sierpnia dowiedzieliśmy się, że Jessica i Kuba rozstali się po raz kolejny. Wygląda na to, że tym razem nie będzie już happy endu.

Osobnymi ścieżkami poszli też uwielbiani przez polskich nastolatków Julia Kostera i Kacper Błoński.

Nie dogadywaliśmy się, mieliśmy parę prób naprawy, ale nie udało się nam dojść do porozumienia i tak będzie lepiej dla nas obojga. Życzę Kacprowi jak najlepiej i dziękuję mu za te ponad dwa lata - podsumowała uczestniczka pierwszego sezonu projektu Team X.

W 2022 roku rozpadły się jednak nie tylko nieformalne związki gwiazdek młodego pokolenia, ale także długoletnie małżeństwa bardzo znanych postaci ze świata mediów, kultury i rozrywki. Po 14 latach po ślubie na pójście osobnymi ścieżkami zdecydowali się Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel.

Podjęliśmy decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy - oznajmili w marcu w instagramowym wpisie.

Pod koniec maja wyszło na jaw, że Filip Chajzer nie jest już z matką swojego dziecka. Prezenter poznał się z Małgorzatą Walczak na planie „Dzień Dobry TVN”, ale przez długi czas ukrywał ten związek. Z kolei po aż 26 spędzonych wspólnie latach ze swoją żoną Joanną Twardowską rozstał się znany dziennikarz Maciej Orłoś

Te znane pary też nie są już razem

Rekordzistami w naszym gorzkim zestawieniu są jednak sławni rodzice aktorki i piosenkarki Miley Cyrus – Tish i Billy Ray Cyrusowie zdecydowali się na rozwód po blisko 30 latach małżeństwa.

W ostatnich miesiącach rozpadły się związki wielu innych hollywoodzkich gwiazd. Decyzję o rozstaniu podjęli m.in. Shailene Woodley i Aaron Rodgers, Andrew Garfield i Alyssa Miller oraz – co akurat nie było wielkim zaskoczeniem – Julia Fox i Kanye West. Nie jest tajemnicą, że jakiś czas temu singielką została także Billie Eilish. Dwudziestoletnia piosenkarka i starszy od niej o 10 lat aktor Matthew Tyler Vorce rozstali się po roku związku.

Na początku czerwca szerokim echem w mediach na całym świecie odbiła się także zaskakująca wiadomość o rozstaniu Shakiry i Gerarda Piqué. Informacja zszokowała wiele osób. Kolumbijska gwiazda muzyki pop i hiszpański piłkarz byli bowiem ze sobą przez 12 lat i za bardzo uchodzili za zgodną parę.

Druga połowa roku również nie była łaskawa dla gwiazdorskich i celebryckich par. Swoje związki zakończyli też m.in. Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, Leonardo DiCaprio i Camila Morrone, a także Kim Kardashian i Pete Davidson (choć ostatnio pojawiły się dowody na to, że celebrytka i komik znów się do siebie mocno zbliżyli).

W tym miejsca nie sposób nie wspomnieć także o jednym ze zdecydowani najgłośniejszych rozstań tego roku w polskim show-biznesie. Relacja topowej polskiej influencerki Julii „Maffashion” Kuczyńskiej i aktora Sebastiana Fabijańskiego rozpadła się bowiem w atmosferze szeroko opisywanego przez media skandalu obyczajowego, którego kolejne odsłony jeszcze przez wiele tygodni pojawiały się na czołówkach tabloidów i serwisów plotkarskich.

Zobaczcie, które jeszcze pary rozstały się w 2022 roku już teraz w naszej galerii.