Shakira i Gerard Piqué do niedawna tworzyli jedną z najpopularniejszych par w show-biznesie. Tworzyli, bo jak informują zagraniczne media, związek kolumbijskiej piosenkarki i hiszpańskiego piłkarza należy do przeszłości. Według medialnych spekulacji, powodem rozstania power couple była niewierność partnera. Dziennik „El Periodico” ujawnia, że artystka ponoć przyłapała swojego ukochanego na zdradzie. Jak wyglądała historia ich związku? 

Shakira i Gerard Piqué – jak się poznali? 

Wszystko rozpoczęło się dość niewinnie. Shakira i Gerard Piqué poznali się w 2010 roku przy okazji kręcenia teledysku do piosenki „Waka, Waka”, która była oficjalnym hymnem mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. W klipie udział wzięło kilku czołowych piłkarzy świata – z Cristiano Ronaldo i Leo Messim na czele. Wśród zawodników nie zabrakło także Gerarda Piqué. Pochodząca z Ameryki Południowej wokalistka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że zawodnik FC Barcelony od razu przykuł jej uwagę. „Nie byłam fanką piłki nożnej, więc nie wiedziałam, kim on jest. Ale kiedy zobaczyłam nagranie, pomyślałam: «Hmm, ten jest całkiem uroczy». I wtedy ktoś postanowił nas przedstawić” – zdradziła Shakira. 

Jak się później okazało, było to zauroczenie z obu stron. Piłkarz postanowił nawiązać kontakt z piosenkarką tuż przed początkiem mundialu w Afryce, a pretekstem było pytanie o pogodę jaka pogoda panuje na południu. 

„Wszystko zaczęło się, gdy byliśmy razem w RPA i napisałem do niej. Ona już tam była i napisałem do niej wiadomość z pytaniem, jaka jest pogoda. To było głupie pytanie, ale dostałem normalną odpowiedź, że powinienem zabrać kurtkę. Później często o tym rozmawialiśmy i w końcu napisałem, że musimy zagrać w finale, żebym mógł ją znowu spotkać, bo miała wystąpić na ceremonii zamknięcia” – mówił. 

Hiszpan wziął sobie słowa Kolumbijki do serca, bowiem wraz z reprezentacją awansował do wielkiego finału, w którym – przypomnijmy – piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego pokonali Holendrów 1:0. 

Shakira i Gerard Piqué / fot. Getty Images

Plotki o tym, że Shakirę i młodszego o 10 lat (maja urodziny tego samego dnia – 2 lutego) Gerarda Pique łączy coś więcej niż tylko przyjaźń zaczęły narastać, gdy artystka rozstała się ze swoim wieloletnim partnerem, Antoniem de la Rua, prywatnie synem byłego prezydenta Argentyny Fernando de la Rúa. 45-letnia piosenkarka postawiła rozwiać wszelkie spekulacje na ten temat w marcu 2011 roku, gdy za pośrednictwem Twittera ogłosiła, że są razem.  

Zobacz także:

Shakira i Gerard Piqué – dzieci 

Shakira i Gerard Piqué wychowują dwóch synów – Milana i Sashę. Wiadomość, że gwiazdorska para spodziewa się narodzin pierwszego dziecka pojawiła się w mediach we wrześniu 2012 roku. Jak niektórzy z was wiedzą, Gerard i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi, czekając na narodziny naszego pierwszego dziecka! Zdecydowaliśmy się nadać priorytet temu wyjątkowemu momentowi w naszym życiu” – wyznała wówczas na Instagramie. Milan, czyli najstarszy syn Shakiry i Pique, przyszedł na świat 22 stycznia 2013. 

Dwa lata później, bo 29 stycznia 2015, zakochani powitali drugiego syna, który otrzymał imię SashaImię Sasha pochodzi z greckiego i rosyjskiego, i oznacza obrońcę ludzkości a także wojownika” – zaznaczyli we wspólnym oświadczeniu tuż po narodzinach swojej pociechy. 

Shakira i Gerard Piqué z synami / fot. Getty Images

Shakira i Gerard Piqué – dlaczego nie wzięli ślubu? 

Mimo że Shakira i Gerard Piqué byli ze sobą związani ponad 10 lat i doczekali się narodzin dwójki dzieci, to nie zdecydowali się na sformalizowanie swojej relacji. Latynoska artystka w jednym z wywiadów otwarcie przyznała, że widmo małżeństwo ją przeraża i nie widzi siebie w roli żonyNie jesteśmy małżeństwem. Prawdę mówiąc, małżeństwo mnie przeraża. Nie chcę, aby Gerard widział mnie w roli żony. Wolę, aby wciąż widział we mnie swoją dziewczynę i kochankę” – mówiła w rozmowie ze stacją CBS w 2020 roku. 

Shakira i Gerard Piqué – rozstanie 

Jak na razie ani Shakira, ani Gerard Piqué nie odnieśli się do medialnych doniesień o rozstaniu i rzekomej zdradzie piłkarza. Według ustaleń redakcji „El Periodico”, (ex) zakochani już razem nie mieszkają – piłkarz miał wyprowadził się z ich wspólnego domu i zamieszkać sam w apartamencie w stolicy Katalonii.

Zdaniem hiszpańskiego dziennika, zawodnik FC Barcelony zdradził ukochaną z 20-letnią studentką podczas jednej z nocnych eskapad na miasto. „To młodsza dziewczyna, po dwudziestce. Studiuje i pracuje jako hostessa. Pojawienie się jej w życiu Gerarda doprowadziło do tego, że Shakira i Pique są teraz w separacji” – czytamy.