Shakira i jej problemy

Shakira ma za sobą trudne miesiące. Pod koniec maja ojciec gwiazdy uległ wypadkowi, po którym na prawie dwa tygodnie trafił do szpitala. Z kolei na początku czerwcu media na całym świecie obiegła informacja o rozpadzie jej związku z Gerardem Piqué. Choć początkowo fani pary nie dowierzali sensacyjnym doniesieniom portali plotkarskich, krótko potem wykonawczyni hitu „Hips Don’t Lie” i piłkarz potwierdzili, że faktycznie zdecydowali się rozstać. Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Przypomnijmy, że pochodząca z Kolumbii artystka i gwiazdor hiszpańskiego futbolu byli razem przez 12 lat i uchodzili za jedną z najlepiej dobranych par w świecie show-biznesu. Sami zainteresowani postanowili, że nie będą opowiadać publicznie o kulisach swojego rozstania.

Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy. W trosce o dobro naszych dzieci, które są naszym najwyższym priorytetem, prosimy o poszanowanie prywatności. Dziękujemy za zrozumienie – napisali we wspólnym oświadczeniu.

Jak można się było spodziewać, głodne sensacji tabloidy nie przejęły się jednak zbytnio prośbą pary. Hiszpańskie media podały, że powodem rozstania pary podobno była niewierność zawodnika FC Barcelony. Shakira rzekomo przyłapała ukochanego na zdradzie.

Jakby tego było mało, niecałe dwa miesiące później opinia publiczna dowiedziała się o poważnych problemach Shakiry z wymiarem sprawiedliwości. Hiszpańscy prokuratorzy zapowiedzieli wówczas, że złożą do sądu wniosek o skazanie gwiazdy na osiem lat i dwa miesiące więzienia za rzekome oszustwa podatkowe.

Shakira pierwszy raz o rozstaniu

Po kilku miesiącach milczenia Shakira w końcu postanowiła otworzyć się na temat rozstania z ojcem swoich dwóch pociech. W wywiadzie towarzyszącym okładkowej sesji do amerykańskiego „Elle”, wokalistka wyznała, że nadal jest to dla niej bardzo bolesna kwestia.

Bardzo trudno mi o tym mówić, szczególnie że to pierwszy raz, gdy komentuję tę sprawę publicznie. Byłam przez cały ten czas cicho, próbowałam to jakoś przepracować po swojemu. Wciąż nie jest to dla mnie łatwe, szczególnie, że znajduję się w centrum zainteresowania, więc ta separacja nie jest taka, jak inne – oznajmiła.

Shakira nie ukrywa, że przejmuje się tym, że z powodu jej głośnego rozstania z partnerem cierpią ich synowie.

Paparazzi koczują przed moim domem, 24/7. (...) Staram się z całych sił, aby ich chronić. To misja mojego życia. Ale oni i tak słyszą rzeczy w szkole, przyjaciele im mówią o nas, czasem sami przeczytają coś w internecie, i choć bardzo bym tego nie chciała, to ma na nich wpływ. To bardzo przykre, że dzieci muszą przechodzić przez to szczególnie w chwili, gdy ich rodzice się rozstają. Czasem mam wrażenie, że to wszystko to tylko zły sen, i że za chwilę się z niego wybudzę. Ale nie, tak wygląda moja rzeczywistość – czytamy.

Sławna 45-latka ciężko znosi również fakt, że jedno z najtrudniejszych wydarzeń w jej życiu stało się tematem prasy plotkarskiej.

Czuję się bardzo rozczarowana faktem, że coś, co było dla mnie świętością, co było dla mnie tak wyjątkowe jak związek, który miałam z ojcem moich dzieci, zostało zamienione przez media w coś wulgarnego, taniego. A wszystko to, gdy mój tata był na OIOMie, a ja walczyłam na różnych frontach. Tak jak powiedziałam, to prawdopodobnie najczarniejszy moment w moim życiu – wyznała.

Dla kobiet takich jak ja, które cenią sobie rodzinę, i dla których stworzenie rodziny zawsze było wielkim marzeniem, obserwowanie tego, jak to marzenie zostaje obrócone w pył, jest zapewne jednym z najboleśniejszych doświadczeń, przez jakie możemy przejść – stwierdziła.

Z wywiadu wynika również, że Shakira absolutnie nie poczuwa się do winy o rozpad jej wieloletniej relacji z Piqué.

Mogę powiedzieć tylko, że włożyłam wszystko, co miałam w ten związek i tę rodzinę. (...) To było poświęcenie dla miłości. Niezależnie od tego, co teraz z Gerardem myślimy o sobie nawzajem jako ekspartnerzy, on pozostaje ojcem moich dzieci. Wierzę, że wszystko, co teraz zrobimy, będzie robione z myślą o zapewnieniu naszym dzieciom dobrej przyszłości, aby uratować ich marzenia – oświadczyła.

Shakira komentuje oskarżenia o oszustwa podatkowe

Shakira nie ma sobie nic do zarzucenia także w kwestii szeroko komentowanych w mediach oskarżeń o niepłacenie podatków.

Zapłaciłam za wszystko, o co mnie teraz oskarżają, zanim jeszcze złożyli pozew. Nic im nie jestem winna. Doradzała mi jedna z największych firm podatkowych na świecie, więc byłam przekonana, że wszystko jest załatwiane transparentnie i zgodnie z literą prawa – zadeklarowała.

Mimo licznych problemów, Shakira stara się nie zaniedbywać swojej kariery. W najnowszym wywiadzie gwiazda latynoskiego zdradziła, że przygotowuje się właśnie do wydania pierwszej od pięciu lat płyty.

Czekacie na muzyczne nowości od Shakiry?