Shawn Mendes i Camila Cabello za sprawą wspólnego sukcesu byli w pewnym momencie jedną z najbardziej wpływowych par show-biznesu. Pisano o nich niemalże codziennie, ponieważ każdy news o ich związku wzbudzał gigantyczne zainteresowanie. »Shawnmila«, bo tak nazwały ich media i fani, sprawiali wrażenie szaleńczo w sobie zakochanych, a jednak ogień między nimi szybko zgasł. Co się stało i czy jest szansa, że jeszcze kiedyś do siebie wrócą? Ta historia być może wcale nie jest definitywnie zakończona...

Shawn Mendes i Camila Cabello: historia związku. Jak się poznali?

Poznali się w 2014 roku. W teorii połączyła ich praca, ale gruncie rzeczy jednak muzyka. Oboje, Camila jeszcze jako członkini zespołu Fifth Harmony, występowali jako supporterzy Austina Mahone'a (co ciekawe, wokalistka nawet przez krótki czas się z nim spotkała). Pierwszy krok należał do niej. Wbrew pozorom Camili nie zależało na poderwaniu Shawna, a wyłącznie na nawiązaniu z nim przyjacielskiej relacji.

Spotkaliśmy się będąc w trasie z Austinem Mahone'em i pamiętam, że chciałam spędzić z tobą czas, ale zawsze byłeś w busie i uczyłeś się gry na gitarze. Tak, to byłem ja. Nie rozmawiałem z nikim. Byłaś jedyną osobą, która ze mną rozmawiała – opowiadali we wspólnym wywiadzie udzielonym „V Magazine” w 2019 roku.

W rozmowie z „V” muzyk przyznał również, że »jeśli dobrze poszukaliby w DM-ach, znaleźliby nawet pierwsze wspólne zdjęcie«. Nigdy jednak nie zdecydowali się nim podzielić. 

Początkowo Shawn i Camila byli tylko znajomymi. Z czasem zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a ich relacja przerodziła się w przyjaźń. Nieco ponad rok od poznania wypuścili wspólny utwór - „I Know What You Did Last Summer” napisany wspólnie podczas trasy koncertowej Taylor Swift, w której brali udział. Wtedy też po raz pierwszy podbili światowe listy przebojów (piosenka znalazła się m.in. w zestawieniu Billboard Hot 100 TOP 20).

Młodzi, piękni i niezwykle uzdolnieni. W teledysku i na scenie sprawiali wrażenie jakby łączyła ich chemia. Nic więc dziwnego, że już wtedy media zaczęły ich ze sobą „shipować”. Oni jednak zgodnie zaprzeczali plotkom twierdząc, że są wyłącznie przyjaciółmi.

Spędzaliśmy czas za kulisami. Wyciągnąłem gitarę i po prostu bawiliśmy się, nie myśląc tak naprawdę o napisaniu piosenki - wspominał później Shawn. To był pierwszy raz, kiedy spędziliśmy ze sobą więcej niż kilka minut - opowiadała Camila, zaprzeczając plotkom, że już wtedy ze sobą flirtowali.

Zobacz także:

<https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/shawn-mendes-and-camila-cabello-attend-republic-records-news-photo/486061518?phrase=shawn%20mendes%20camila%20cabello&adppopup=true>

Shawn Mendes i Camila Cabello w sierpniu 2015 na afterparty Republic Records 2015 VMA / fot. Getty Images

Shawn Mendes i Camila Cabello: przyjaźń, która przerodziła się w miłość

Pogłoski o łączącym ich uczuciu podsycili w 2017 roku. W marcu opublikowali na YouTubie wspólny cover utworu Eda Sheerana o sugestywnym tytule „Kiss Me”.

W maju Shawn jednym tweetem na temat piosenki Camilii ponownie wzbudził zainteresowanie mediów tylko czekających na to, aby ogłosić, że on i była już wtedy członkini Fifth Harmony są parą. Zaniemówiłem. Gęsia skórka na całym ciele. Jesteś niesamowita - napisał linkując jednocześnie do piosenki „Crying in the Club”. Kocham Cię bardzo i tęsknię za Tobą nawet bardziej niż kocham. Dziękuję Ci za bycie tak niesamowitym przyjacielem - odpisała mu Camila, niejako potwierdzając, że nie łączy ich romantyczna relacja.

Od tej pory takich wpisów pojawiało się coraz więcej. Oboje publicznie chwalili wzajemnie swoje osiągnięcia, wyznawali sobie platoniczną miłość, a w rozmowie z „The New Paper” Shawn nazwał nawet Camilę... świetnym materiałem na żonęMa najlepsze poczucie humoru i prawdopodobnie – poza mną – jest najbardziej zdeterminowaną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Następny facet, który ją pozna, powinien ją poślubić - powiedział, a w udzielonym „Beats 1” wywiadzie przyznał, że »[Camila] jest jego ulubioną osobą na całym świecie«.

Pod koniec 2018 roku Camila Cabello opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym wraz z Shawnem komponują nowy, wspólny utwór. Kanadyjska furia + latynoska bezczelność - podpisała je. Tworzoną wówczas piosenką była „Señorita” - ich wielki hit, który podbił listy przebojów na całym świecie.

W lutym 2019 roku (jeszcze przed oficjalną premierą ich nowego singla) Camila i Shawn bawili się razem na rozdaniu nagród Grammy. Oboje zaliczyli świetne występy na scenie (ona u boku J Baldvina i Ricky'ego Martina, on - z Miley Cyrus), a tuż po nich zapozowali za kulisami do wspólnego zdjęcia. Fotografia szybko znalazła się na ich instagramowych profilach. Za każdym razem jestem zachwycony Tobą, Twoim występem i miłością do tego, co robisz. Jestem taki dumny z nas Camilita - napisał pod nim Shawn. Ona nie pozostała mu dłużna, a do swojego opisu zdjęcia dodała jeszcze cztery (wiele mówiące) słowa skierowane do Shawna: »kocham Cię na zawsze«.

Publikując w czerwcu 2019 roku przepełniony wspólnymi, gorącymi scenami teledysk do utworu „Señorita” Shawn Mendes i Camila Cabello niemalże potwierdzili, że są razem, ale oficjalnie ogłosili to dopiero trzy miesiące później (mimo, że w lipcu i sierpniu 2019 roku wykonano im wiele wspólnych zdjęć, na których trzymają się za ręce lub wymieniają czułości).

<https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/shawn-mendes-and-camila-cabello-seen-out-and-about-in-news-photo/1160436040?phrase=shawn%20mendes%20camila%20cabello&adppopup=true>

Camila Cabello i Shawn Mendes spacerują za rękę po Nowym Jorku w dniu 21. urodzin Shawna, 8 sierpnia 2019 / fot. Getty Images

Prawdziwą sensację - nadal nie będąc oficjalnie parą - wzbudzili kilka tygodni później podczas MTV Video Music Awards. Ich występ był niezwykle emocjonujący. Camila i Shawn wymieniali się czułymi spojrzeniami, trzymali za ręce i wielokrotnie dotykali. Nagranie natychmiast stało się hitem - rozpisywały się o nim media na całym świecie, ogłaszając jednocześnie Shawmilę nową it-couple.

<https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/camila-cabello-and-shawn-mendes-perform-onstage-during-the-news-photo/1170411006?phrase=shawn%20mendes%20camila%20cabello&adppopup=true>

Występ Camili Cabello i Shawna Mendesa na MTV Video Music Awards / fot. Getty Images

Z publiczną deklaracją miłości czekali do października 2019 (we wrześniu powiedzieli jedynie, że są w związku). 

Jesteśmy całkiem szczęśliwi [...] Naprawdę bardzo go kocham - powiedziała Camila Cabello w wywiadzie dla brytyjskiego programu radiowego „Capital Breakfast”.

Od tej pory zaczęli coraz chętniej mówić o łączącym ich uczuciu i nie stronili od publicznego okazywania sobie uczuć. Camila Cabello, goszcząc u Ellen DeGeneres w „The Ellen Show” przyznała nawet, że podkochiwała się w Shawnie przez długi czas, a uczucie miało połączyć ich już podczas pisania pierwszego wspólnego hitu „I Know What You Did Last Summer”.

Najszczęśliwszym okresem ich związku była z pewnością pandemia, a właściwie jej początek. Para spędziła razem wielodniową kwarantannę. Podczas instagramowych live'ów chętnie odpowiadali na pytania fanów i śpiewali, a w opublikowanym w tamtym czasie trailerze filmu dokumentalnego o Shawnie muzyk wypowiedział w kierunku ukochanej słowa: Wszystko jest o tobie. Wszystkie moje piosenki zawsze dotyczyły Ciebie.

Sielankowy wizerunek związku Shawn Mendes i Camila Cabello utrwalali w instagramowych postach. Na publikowanych zdjęciach przytulali się i całowali, a w opisach deklarowali wzajemne przywiązanie. W listopadzie 2020 roku zostali nawet współwłaścicielami psa, któremu nadali imię Tarzan.

Obraz szczęśliwej, niewidzącej poza sobą świata pary przedstawili również w opublikowanym w listopadzie 2020 roku dokumencie Netflixa „Shawn Mendes: In Wonder” opowiadającym o życiu i twórczości młodego muzyka. Dowiedzieliśmy się z niego między innymi, że podczas próby przed pamiętnym występem na MTV VMA para całowała się na scenie i wyznała sobie miłość.

Budowanie pozytywnego obrazu relacji sprawiło, że ogłoszone równo rok później rozstanie pary, właściwie niepoprzedzone plotkami o kryzysie, było dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. Tym bardziej że jesienią 2021 roku pojawili się wspólnie na premierze filmu „Kopciuszek” i Gali MET.

<https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/shawn-mendes-and-camila-cabello-attend-the-2021-met-gala-news-photo/1340188937?phrase=shawn%20mendes%20camila%20cabello&adppopup=true>

Shawn Mendes i Camila Cabello na Gali MET 2021, 13 września 2021 / fot. Getty Images

Shawn Mendes i Camila Cabello: rozstanie. Dlaczego ze sobą zerwali?

Niespodziewanie, 18 listopada 2021 roku Shawn Mendes i Camila Cabello ogłosili rozstanie. Oboje zamieścili oficjalne oświadczenia w swoich mediach społecznościowych:

Cześć kochani, postanowiliśmy zakończyć naszą romantyczną relację, ale miłość do siebie nawzajem jest silniejsza niż kiedykolwiek. Zaczęliśmy nasz związek jako najlepsi przyjaciele i nadal nimi będziemy. Dziękujemy wam za wsparcie i idziemy naprzód. Camila i Shawn

Fani pary byli (i są!) niepocieszeni. Pod wspólnymi występami Camili i Shawna na YouTubie i zdjęciami na Instagramie natychmiast pojawiły się setki komentarzy napisanych przez osoby, które nie mogą pogodzić się z rozstaniem ich idoli. I choć od tego czasu minęło już 1,5 roku, to wciąż regularnie pojawiają się nowe wpisy: "It makes me sad that this romantic and lovely relationship is over" (Smutno mi, że ten romantyczny i uroczy związek się skończył), "Hopefully they both find happiness in the end even if it’s not with each other" (Miejmy nadzieję, że w końcu oboje odnajdą szczęście, nawet jeśli nie ze sobą).

Dlaczego Shawn Mendes i Camila Cabello się rozstali? Powody można odnaleźć w ich utworach. W grudniu 2021 roku Shawn wydał piosenkę „It'll be okay”, którą (zdaniem fanów), skierował do byłej dziewczyny: Jeśli powiesz mi, że odchodzisz/Ułatwię ci to/Będzie dobrze/Jeśli nie możemy zatrzymać krwawienia/Nie musimy tego naprawiać, nie musimy zostawać/I tak będę cię kochać - wyśpiewał, sugerując, że to Camila od niego odeszła.

W marcu 2022 roku Camila Cabello w programie „New Music Daily” przedstawiła swój punkt widzenia. Wiele osób jej wypowiedź odebrało jako potwierdzenie, że to właśnie ona podjęła decyzję o rozstaniu z Shawnem.

Prze te lata, kiedy byliśmy razem, skupiałam się na tylko tym, aby żyć w szczęśliwym, zdrowym związku, często chodziłam na terapię. Moje priorytety się zmieniły. Myślę, że to dotyczyło nas obojga. Oboje byliśmy bardzo młodzi i uczyliśmy się, jak zdrowo podchodzić do dorosłości. Czasem to oznacza, że kariera nie będzie na pierwszym miejscu [...] W przeszłości, kiedy miałam złamane serce i byłam zrozpaczona, moja mama powtarzała: "Jeszcze wiele razy doświadczysz tego uczucia". Ja natomiast zawsze myślałam, że już nie przeżyję czegoś takiego. Ale życie udowodniło mi, że byłam w błędzie - powiedziała.

W tym samym czasie do rozpadu ich relacji odniósł się Shawn. W opublikowanym w social mediach filmiku opowiedział między innymi o poczuciu osamotnienia po zakończeniu związku. Kiedy zrywasz z kimś nie zdajesz sobie sprawy z tego wszystkiego, co następuje potem. Do kogo zadzwonić, gdy masz atak paniki? Do kogo zadzwonić, kiedy jesteś na skraju załamania? - wyznał sugerując, że nie mógł pozbierać się po zerwaniu z Camilą.

Shawn Mendes i Camila Cabello: relacje po rozstaniu i nowe związki. Czy jeszcze kiedyś do siebie wrócą?

Nie jest jasne, czy Camila i Shawn faktycznie zostali przyjaciółmi po zakończeniu romantycznej relacji i czy w ogóle ze sobą rozmawiają. Raczej mówi się o tym, że choć nie usunęli wspólnych zdjęć, nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego.

Camila Cabello po siedmiu miesiącach od rozstania z Shawnem została sfotografowana z Austinem Kevitchem, product designerem i CEO firmy, która wypuściła na rynek aplikację randkową Lox Club i to właśnie z nim wokalistkę wciąż ma się spotykać.

Od początku 2023 roku Shawn Mendes łączony jest z aktorką i piosenkarką Sabriną Carpenter. To właśnie w jej towarzystwie pojawił się na imprezie „Vanity Fair" zorganizowanej tradycyjnie po gali rozdania Oscarów. Shawn i Sabrina spotykają się. Spędzają ze sobą dużo czasu i starają się zachować dyskrecję. Kilka tygodni temu byli razem na imprezie urodzinowej i zachowywali się bardzo słodko. Shawn jest szczęśliwy - twierdzi źródło cytowane przez „Entertainment Tonight". Jednocześnie, plotkarskie media spekulują, że muzyk spotykał się także z 51-letnią fizjoterapeutką, Jocelyne Mirandą. 

Wszystko wskazywało więc na to, że Shawn Mendes i Camila Cabello w najbliższym czasie raczej do siebie nie wrócą. Niemałym zaskoczeniem były więc nagrania, które zaczęły krążyć w sieci w połowie kwietnia. Kubańsko-meksykańska artystka i kanadyjski piosenkarz zostali przyłapani na wspólnej zabawie podczas festiwalu muzycznego. Ba, zabawie to mało powiedziane. W internecie pojawiły się nagrania, na których wyraźnie widać całujących się eks. A może już nie eks? 

Czy artyści postanowili dać swojej miłości jeszcze jedną szansę? A może po prostu wpadli na siebie przypadkiem? Tak czy inaczej, to jedno z pierwszych wspólnych zdjęć pary od czasu głośnego rozstania. Będziemy więc bacznie obserwować poczynania tej dwójki.