Dziewczyny z branży mody udowadniają, że siwe włosy są cool! To modny kolor włosów na 2021 rok

Świat mody nareszcie wyluzował. A może w końcu dostrzegł piękno w tym, co – choć dotychczas skrzętnie ukrywane – jest przecież zupełnie naturalne. Skończyły się czasy, kiedy cały dzień trzeba było przetwać na liściu sałaty, biegając po mieście w szpilkach i dopasowanych ubraniach (to właśnie między innymi dlatego dziś Carrie Bradshaw byłaby już... niemodna). Polubiłyśmy wygodne dresy i sneakersy, a także rozstępy, cellulit i wałeczki na brzuchu. A wraz z pojawieniem się na wybiegu modelek, które dawno już skończyły 25 lat, takich jak Maye Musk czy Carmen Dell'Orefice, przestałyśmy przejmować się upływającym czasem. Do tego stopnia, że siwe włosy, które do niedawna uchodziły za niepożądane, stały się jednym z najmodniejszych trendów na 2021 rok! Nie tylko więc, nie musimy nerwowo ich maskować, ale wręcz jeśli farbować to na taki kolor!

Nie wierzycie? Od niedawna w samej tylko Wielkiej Brytanii aż 10 tysięcy osób miesięcznie szuka w Google informacji na temat farbowania włosów na siwo! A następnie pomysł wprowadzają w życie. To właśnie ten kolor włosów dominował na ulicach Londynu (i innych stolic mody) podczas ostatnich fashion weeków. By się przekonać, zajrzyjcie do naszej galerii. 

Na siwo włosy farbują też gwiazdy. Jakiś czas temu zrobiła to Bella Hadid i namówiła do tego przyjaciółkę, a wideo wrzuciły na Tik Toka:

@babybella777

Is it the gray hair?

original sound - Bella Hadid

Ale nie ona pierwsza wpadła na ten pomysł. Do miłośniczek włosów w odcieniach szarości zaliczają się także: Hailey Bieber, Winnie Harlow, Kim Kardashian czy Cara Delevingne. W 2021 roku trend tylko urośnie w siłę, zapewniają fryzjerzy

Jeśli i wy zdecydujecie się na ten krok, pamiętajcie, by postawić na siwe włosy w odcieniach szarości, która – jak u Belli Hadid – przechodzi wręcz w fiolet. To właśnie takie włosy są teraz najbardziej hot! Warto jednak wiedzieć, że by osiągnąć ten efekt, najpierw trzeba rozjaśnić włosy do jasnego blondu, i dopiero następnie przefarbować na siwy. Niewątpliwie brunetki będą więc miały utrudnione zadanie. 
Zanim podejmiecie jednak decyzję, by „zrobić się na szaro” weźcie pod uwagę, że farbowanie na tak jasny kolor, może poważnie osłabić włosy/ Dlatego też nie obejdziecie się później bez odpowiedniej pielęgnacji. Fryzjerzy zalecają więc, by zaprzyjaźnić się nie tylko z odżywką, ale i maską do włosów. 

Modne kolory włosów na 2021 rok? Wśród 7 najmodniejszych jest kilka zaskoczeń >>>