Måneskin to muzyczne objawienie minionego roku. Włoska grupa zwyciężyła w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, a następnie podbiła europejskie listy przebojów. W lutym 2022 roku Damiano David, Victoria De Angelis, Ethan Torchio i Thomas Raggi mieli wyruszyć w trasę koncertową. Planowano koncerty w największych miastach w Europie, w tym w Warszawie. Niestety wczoraj (24 stycznia) członkowie i członkini zespołu opublikowali wideo, za pośrednictwem którego przekazali smutne wieści związane z „Loud Kids on Tour 2022”. O co chodzi?

Smutna wiadomość dla fanek i fanów Måneskin – trasa koncertowa „Loud Kids on Tour 2022” przełożona!

Chcieliście / chciałyście iść na koncert Måneskin w Warszawie albo innym mieście? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nie mamy dobrych wieści. Z trwającego niespełna dwie minuty filmu, który opublikowano wczoraj na oficjalnym profilu włoskiej grupy na Instagramie, dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się, że trasa koncertowa zostaje przełożona w związku z pandemią Covid-19. Wideo możecie zobaczyć poniżej, ale (niestety) nie będzie to nic przyjemnego. 

Wiadomość od Damiano Davida, Victorii De Angelis, Ethana Torchio oraz Thomasa Raggiego została opublikowana w towarzystwie oficjalnego oświadczenia. Członkowie i członkini Måneskin nie ukrywają, że bardzo im przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Chcą jak najszybciej wrócić do swoich fanów oraz fanek z informacjami dotyczącymi nowych dat koncertów. Prawdopodobnie poznamy je przed 1 marca tego roku

Hej, bardzo nam przykro, ale musimy wam powiedzieć, że musimy przełożyć całą trasę 2022 w Europie i ArenasTour we Włoszech z powodu sytuacji Covid-19. Bardzo nam przykro. Dużo pracowaliśmy nad tą trasą i wszystko było przygotowane i gotowe do startu, ale niestety w ciągu ostatnich kilku dni mieliśmy złe wieści dotyczące niektórych miejsc. Nie możemy zagwarantować, że wszystkie koncerty by się odbyły, ponieważ każdy kraj ma swoje własne zasady i musimy się tego oczywiście trzymać, ponieważ musimy grać koncerty w całkowitym bezpieczeństwie dla wszystkich. Bardzo nam przykro i mamy nadzieję, że będziemy mogli jak najszybciej poinformować was o nowych terminach, nie później niż 1 marca 2022 roku - czytamy w poście opulikowanym na oficjalnym profilu Måneskin na Instagramie.