2. sezon „Squid Game”: zielone światło od Netfliksa

We wrześniu ubiegłego roku świat (seriali) zmienił się na zawsze. Wtedy bowiem na platformę Netflix weszła południowokoreańska produkcja „Squid Game” i mimo braku nachalnej promocji szturmem zdobyła miano najpopularniejszego tytułu wśród produkcji giganta streamingu. W kilka tygodni zobaczyło ją ponad 100 mln widzów w różnych zakątkach globu, a w miarę nakręcania się kuli śniegowej liczby tylko rosły.

Historia używająca pozornie niewinnych gier dla dzieci do pokazania krwiożerczej machiny kapitalizmu jest jak z najgorszych koszmarów. 455 osób, które popadły w spiralę długów, w walce o odzyskanie twarzy traci nie tylko twarz, ale także życie. Tylko jedna ma szansę życie ocalić... To było pewne: po spektakularnym sukcesie pierwszej odsłony show pojawi się kontynuacja.

Twórca serialu, Hwang Dong-Hyuk, mówił o niej już w listopadzie W styczniu 2022 roku Netflix wreszcie oficjalnie potwierdził powstanie 2. sezonu – prezes Ted Sarandos podczas spotkania z inwestorami stwierdził, że uniwersum „Squid Game” dopiero się rozpoczęło.

Z kolei w czerwcu dostaliśmy pierwszy teaser popularnej serii, a Netflix zakomunikował otwarcie: jest zielone światło (mówiąc precyzyjniej: użył słów: Na miejsca, gotowi... zielone światło)

 „Squid Game” 2. sezon: zobacz teaser

Służące za teaser wideo jasno sugeruje, że w 2. sezonie nie zabraknie Young-hee – najbardziej memogennej „bohaterki” serialu. To lalka wyczuwająca ruch, która pojawiła się w jednej z gier (w wersji znanej dzieciom to „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W wersji dorosłej zabawie bliżej do „Raz, dwa, trzy, giniesz ty”) – przełączając się pomiędzy zielonym a czerwonym światłem, stała się symbolem programu.

Ale nie będzie to jedyna znajoma twarz, która pojawi się w kontynuacji! Hwang Dong-hyum, dziękując fankom i fanom za pozytywny odbiór 1. sezonu,  zdradził, kogo znów zobaczymy na ekranie. Wyznał:

Zbliża się kolejna runda. Przeniesienie 1. sezonu „Squid Game” na ekran zajęło 12 lat. 12 dni wystarczyło, aby „Squid Game” stał się najpopularniejszym serialem Netfliksa. Jako scenarzysta, reżyser i producent dziękuję wam obejrzenie i pokochanie tej produkcji. Teraz: Gi-hun powróci, Front Man powróci. Powstanie sezon drugi. Mężczyzna w czerni grający w ddakji też może wrócić. Poznacie także chłopaka Young-hee

„Squid Game” 2. sezon: obsada

W nowych odcinkach „Squid Game” na pewno zobaczymy Front Mana, którego gra Lee Byung-hun, a także Seonga Gi-huna (Lee Jung-jae), czyli głównego bohatera pierwszego sezonu. Co ciekawe, tym razem nie weźmie udziału w krwawych rozgrywkach, ale odkryje tajemnice organizującej je grupy. Bardzo możliwe, że w drugiej serii pojawi się również Gong Yoo, czyli mężczyzna, który w pierwszym odcinku grał w ddakji i zaprosił Gi-huna do gry. Nazwiska innych członków oraz członkiń obsady niestety nie zostały jeszcze ujawnione. 

 „Squid Game” – 2 sezon: kiedy premiera?

Hwang Dong-hyuk zdradził również, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu. Ze względu na to, że reżyser pracuje obecnie nad długim metrażem („Killing Old People Club”, który ma być jeszcze bardziej brutalną opowieścią niż „Kałamarnica...”), nie nastąpi to prędko. 2. sezon „Squid Game” ma wjechać na Netflix dopiero w 2024 roku (realny termin) lub pod koniec 2023 roku (optymistyczna wersja). Twórczynie i twórcy skupiają się teraz na scenariuszu. Natomiast prace na planie rozpoczną się dopiero na początku przyszłego roku.