Dawno minęły już czasy, kiedy dziewczynom o małym biuście proponowano głównie push-upy, które miały za zadanie podnieść go i uwydatnić. Projektanci bielizny przestali już spełniać męskie zachcianki! Wraz z modą na naturalność i rosnącą popularnością nurtu body positive, utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że małe biusty są równie piękne co te w rozmiarze C czy D. O czym dodatkowo przekonały nas polskie (i nie tylko) marki bieliźniane, które wylansowały trend na miękkie koronkowe staniki idealne na małe piersi. I właśnie na nich wyglądające najlepiej. 

Staniki na mały biust: Koronkowe triangles

Ta moda jeszcze się nie skończyła, dlatego jeśli macie mały biust, możecie uważać się za szczęściary. I przebierać w ofercie marek, takich jak Le Petit Trou, Rilke, Yown Intimates czy Undress Code, które w swoich kolekcjach przede wszystkim mają staniki na mały biust. Romantyczne, zmysłowe, mniej lub bardziej wyzywające, najczęściej uszyte z efektownych koronek albo ultramodnej ostatnio siateczki. Gładkie albo w drobne wzory – kwiatki, gwiazdki czy groszki. Absolutnie przepiękne i budzące pożądanie. Najczęściej są to staniki o miseczkach (a właściwie „bezmiseczkach”) w kształcie trójkąta, czyli tzw. triangles. Które – podobnie jak bardotki – zostały stworzone właśnie z myślą o małych piersiach. 

Staniki na mały biust: Topy

Jako staniki na mały biust świetnie sprawdzają się także topy, które wcale nie sprowadzają się wyłącznie do topów sportowych. Często uszyte są ze wspomnianej już siateczki albo koronki, zdobią je zmysłowe hafty czy wzory. Do wyboru są także modele w modnych ostatnio pastelowych odcieniach. Dobra wiadomość? Taki stanik z powodzeniem założyć możecie pod marynarkę oversize – to częsty stylizacyjny trik stosowany przez topowe (sic!) influencerki. 

Staniki na mały biust: Sportowe

Jeśli jednak wolicie topy sportowe – z bawełny z domieszką nadających im elastyczności nowoczesnych syntetycznych tkanin, także macie w czym wybierać. Szczególnie w ofercie marki Sloggi, która słynie z bielizny tak wygodnej i delikatnej w noszeniu, ze jest niczym druga skóra. To właśnie z tego powodu tak chętnie noszą ją gwiazdy: Maja Bohosiewicz czy Julia Wieniawa. 

Staniki na mały biust optycznie powiększające piersi

Jeśli jednak szukacie stanika, który optycznie powiększy małe piersi (choćby na specjalną okazję, tylko we dwoje) wśród współczesnych propozycji także znajdziecie coś dla siebie. Podkreślające biust push-upy wciąż dostępne są w sprzedaży – dodatkowo mogą być też wyposażone w specjalne wkładki ukryte w miseczkach. Ale i miękkie staniki mogą optycznie powiększać piersi, wystarczy zdecydować się na model ze zdobieniami, na przykład falbankami, które sprawiają, że biust wygląda co najmniej na rozmiar większy. I działają na wyobraźnię! 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.