Branża gastronomiczna, podobnie jak wiele innych, jest obecnie w ciężkiej sytuacji, spowodowanej pandemią koronawirusa. W związku z narodową kwarantanną w marcu oraz w kwietniu, wiele knajp musiało zakończyć swoją działalność. Właściciele apelowali o pomoc, ale kilka miejsc nie przetrwało tego trudnego czasu. Z kolei inne knajpy zdecydowały się na opcję „na dowóz”, chociaż wcześniej nie korzystały z takiego rozwiązania. Obecnie w 152 powiatach obowiązuje czerwona strefa – restauracje co prawda działają, ale tylko do godzi. 21:00 można zjeść na miejscu. Wieczorem istnieje już tylko opcja „na wynos”, czyli zabranie ulubionego dania do domu. Cały czas działają również dostawy, które wprowadziło się większość popularnych knajp, nawet te, które jeszcze do niedawna zarzekały się, że tego zrobią, ale pandemia wymusiła na nich nieszablonowe działania i przystosowanie się do nowej rzeczywistości. Podejrzewamy, że Starbucks również nie planował wprowadzenia zamówień z dostawą tak szybko. A jednak! Od kilku dni możecie zamówić ulubioną kawę, ciastko czy bajgla, nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Sprawdźcie poniżej

Czeka nas lockdown 2.0? Czerwone strefy od soboty w całej Polsce. Oto lista obowiązujących obostrzeń >>>

Starbucks z dostawą do domu! Jak zamówić kawę i ciastko z popularnej kawiarni? 

Ze względu na troskę o bezpieczeństwo klientów, a także ich zdrowie, Starbucks przed ostatnich kilka miesięcy testował opcję na dowóz w kilku polskich miastach. Eksperyment zakończył się sukcesem, dlatego od kilku dni za pośrednictwem popularnej aplikacji Glovo możecie zamówić kawę bez wychodzenia z domu! Wszystkie zamówione kawy oraz posiłki zostaną przygotowane w odpowiednich warunkach. Jeżeli Starbucks znajduje się w Waszym mieście, to już dziś możecie zamówić sobie ulubioną kawę i przekąskę prosto do łóżka. Pamiętajcie jednak, że Glovo dowozi jedynie w promieniu 2 km. Popularna sieć kawiarni przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. Do 25 października nie zapłacicie za dostawę!

„Choć Starbucks znany jest ze swojej gościnnej atmosfery, bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie wszyscy mogą sobie pozwolić na swobodne przyjście do kawiarni. To głównie z myślą o tych osobach zdecydowaliśmy się zmodyfikować naszą ofertę i wprowadzić opcję na dowóz. Mamy nadzieję, że tym samym umożliwimy naszym klientom cieszenie się kawą Starbucks w przestrzeni własnych domów i pozostaniemy w kontakcie w czasie społecznej izolacji”, wyjaśnił Vedran Modrić, dyrektor regionalny Starbucks Polska. Skorzystacie z tej opcji?