Topowe gwiazdy, modelki oraz celebrytki regularnie dostarczają nam modowych inspiracji. Na co dzień, jak również na specjalne okazje. Jednak nad wizerunkiem zdecydowanej większości z nich pracuje sztab ekspertek i ekspertów, w tym – oczywiście – stylistki oraz styliści. To właśnie one i oni odpowiadają za tak zwane fashion moments, o których potem mówią (i piszą) wszyscy. Warto je i ich nie tylko znać, ale również obserwować na Instagramie. Oto najpopularniejsze stylistki oraz styliści gwiazd.  

Stylistki i styliści gwiazd – Law Roach

Anya Taylor-Joy, Hunter Schafer, Priyanka Chopra, Kerry Washington, Zendaya i Tom Holland należą do grona najbardziej stylowych gwiazd na świecie. Co ciekawe, mają tego samego stylistę. Za ich stylizacjami, które regularnie trafiają na listy najlepszych i są szeroko komentowane w mediach, stoi Law Roach. Pracuje z gwiazdami, a oprócz tego w latach 2016-2018 zasiadał w jury programu „America's Next Top Model”.  

fot. Getty Images

Stylistki i styliści gwiazd – Maeve Reilly

Maeve Reilly to jedna z naszych ulubionych stylistek, a jednocześnie – nie przesadzimy – królowa street style’u. Jej modowym wyborom ufa wiele gwiazd, w tym m.in. Megan Fox, Ciara i duet The Chainsmokers. Kiedyś pracowała przy kampaniach znanych brandów, teraz skupia się na pracy z konkretnymi osobami, a do tego prowadzi szkolenia dla początkujących stylistek i stylistów. 

fot. Getty Images

Stylistki i styliści gwiazd – Dani Michelle

Kilka lat temu wspomniana przed chwilą Maeve Reilly ubierała również Hailey Bieber. Jednak od pewnego czasu popularna modelka współpracuje z Dani Michelle. Zresztą, nie tylko ona. Eksperka, która zaczynała karierę w magazynie „Seventeen”, stylizuje także kilka członkiń klanu Kardashian-Jenner, a konkretnie Kendall Jenner, Kylie Jenner i Kourtney Kardashian, poza tym ubiera Maren Morris, Erikę Elsę Hosk, Jayne czy Edgara Ramireza

Stylistki i styliści gwiazd – Dani Levi

Skoro już jesteśmy przy Kardashiankach... Kto jest odpowiedzialny za looki Kim Kardashian, czyli najpopularniejszej z sióstr? Odpowiedź brzmi: Dani Levi. Na jej profilu na Instagramie regularnie pojawiają się zdjęcia celebrytki z wydarzeń branżowych i nie tylko. Nietrudno zauważyć, że propozycje, które stylistka przygotowuje dla twórczyni SKIMS, jest całkowicie zgodne z tym, co sama chętnie nosi. 

Zobacz także:

Stylistki i styliści gwiazd – Mimi Cuttrell

Kolejna stylistka, o której warto wspomnieć, to Mimi Cuttrell. Tworzone przez nią looki na co dzień i na czerwony dywan podbiły serca takich gwiazd jak Maude Apatow, Gigi Hadid, Lili Reinhart czy Ariana Grande. Jakiś czas temu w jej stylizacjach mogłyśmy podziwiać także Lady Gagę. Pracuje głównie w Nowym Jorku i Los Angeles. 

Stylistki i styliści gwiazd – Lorenzo Posocco

Topowe gwiazdy, na czele z Duą Lipą i Troye Sivanem kochają również Lorenzo Posocco i looki, które dla nich przygotowuje. Ceniony w branży stylista słynie z niezwykle zręcznego miksowania houte cuture z elementami garderoby z archiwalnych kolekcji. Jego też warto obserwować w mediach społecznościowych. 

Stylistki i styliści gwiazd – Jill Lincoln i Jordan Johnson

Najlepsze stylistki oraz styliści gwiazd? W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego duetu. Jill Lincoln i Jordan Johnson, które współpracują ze sobą od około dekady, ubierają takie gwiazdy jak Jennifer Lawrence, Jennifer Garner, Kiernan Shipka czy Margaret Qualley. Zazwyczaj stawiają na elegancję. Poza tym lubią styl glamour. 

Stylistki i styliści gwiazd – Jahleel Weaver

Odważne, oryginalne, a często także zaskakujące stylizacje Rihanny? To dzieło Jahleela Weavera. Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie ufa mu od 2011 roku. Co więcej, zatrudniła go również na stanowisko dyrektora kreatywnego w swojej marce Fenty. 

fot. Getty Images

Stylistki i styliści gwiazd – Kate Young

Last but not least... Kate Young, która jest odpowiedzialna za najlepsze stylizacje takich gwiazd jak Margot Robbie, Selena Gomez, Sophie Turner, Dakota Johnson, Julianne Moore, Jessica Chastain czy Sienna Miller. Lista jest bardzo długa. I prestiżowa. Jej profil na czerwonym dywanie, gdzie dzieli się efektami swojej pracy, to prawdziwa gratka dla osób interesujących się modą i nie tylko.

fot. Getty Images