Śluby gwiazd od zawsze wzbudzają wiele emocji. I kreacje, które wybierają na tę szczególną okazję, także! Pisałyśmy już o najpiękniejszych sukniach ślubnych zagranicznych gwiazd oraz członkiń rodzin królewskich. Natomiast tym razem przypomnimy najpiękniejsze, najbardziej spektakularne i oryginalne kreacje, w których polskie artystki oraz celebrytki powiedziały sakramentalne TAK!

Suknie ślubne polskich gwiazd - Katarzyna Zielińska, Marina Łuczenko-Szczęsna, Lara Gessler i inne gwiazdy

W jakich kreacjach najpopularniejsze polskie gwiazdy stanęły na ślubnym kobiercu? Jak się okazuje, w ostatnich latach wiele artystek oraz celebrytek stawia na klasykę, czyli maxi suknie ślubne w różnych odcieniach bieli. W 2013 roku Katarzyna Zielińska wzięła ślub z Wojciechem Domańskim. Aktorka wybrała na tę okazję lekko zwężaną u dołu suknię z trenem, którą zaprojektowała Gosia Baczyńska. Ozdabiała ją subtelna kokardka. Katarzyna Zielińska wyglądała naprawdę pięknie w dniu swojego ślubu! Wiele osób porównało ją do Audrey Hepburn, czyli legendy kina i niekwestionowanej ikony stylu.

Z kolei 21 maja 2016 roku, Marina wzięła ślub z Wojciechem Szczęsnym. Ceremonia odbyła się w słonecznej Grecji i do samego końca była utrzymywana w tajemnicy. Piosenkarka i bramkarz wyglądali tego dnia bardzo stylowo. Marina miała na sobie suknię ślubną o kroju księżniczki zaprojektowaną przez izraelską designerkę Mirę Zwillinger.

Niedawno odbył się natomiast ślub Lary Gessler i Piotra Szeląga. Suknia ślubna restauratorki, autorki oraz influencerki była szeroko komentowana. A to m.in. ze względu na jej cenę. Lara Gessler wypowiedziała słowa przysięgi małżeńskiej w maxi sukience z rozcięciem i bufiastymi od polskiej marki Laurella. Kreacja kosztowała 259 zł. Córka Magdy Gessler przyznała w rozmowie z magazynem Party, że projektantka nie wiedziała nawet, że chce założyć tę sukienkę na własny ślub.

Suknie ślubne gwiazd - Małgorzata Rozenek-Majdan

W zestawieniu najbardziej spektakularnych sukni ślubnych polskich gwiazd nie mogłoby zabraknąć kreacji, w której pojawiła się Małgorzata Rozenek-Majdan na swoim ślubie z Radosławem Majdanem. Celebrytka wyglądała zjawiskowo. Tego dnia miała na sobie dość oryginalną, bogato zdobionej sukni zaprojektowaną przez Ewę Minge. Co ciekawe, Małgorzata Roznek-Majdan zrezygnowała z klasycznej sukni ślubnej w odcieniu bieli lub beżu na rzecz szykownej szarości.

Suknie ślubne gwiazd - Paulina Krupińska

Na miano absolutnie wyjątkowej kreacji ślubnej zasługuje ta, którą wybrała Paulina Krupińska na swój ślub z Sebastianem Karpielem-Bułecką, liderem grupy Zakopower. Ceremonia odbyła się w sercu polskich Tatr i została utrzymana w góralskim stylu. W związku z tym państwo młodzi stanęli stanęli na ślubnym kobiercu w tradycyjnych strojach. Paulina Krupińska-Karpiel miała na sobie białą sukienkę z gorsetem, która została dodatkowo ozdobiona kwiatowymi haftami, kierpce oraz czerwone korale.

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka wzięli ślub! Zobacz ich pierwsze zdjęcie po ceremonii

Zobacz także:

Suknie ślubne gwiazd - Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska wybrała na swój ślub suknię zaprojektowaną przez Joannę Przetakiewicz dla marki La Mania. To dość charakterystyczny projekt z lekkimi falbanami i wydłużonym tyłem. Co ciekawe, wcześniej trenerka pojawiła się w tej samej kreacji na wybiegu. Zdjęcia z pokazu możecie zobaczyć w naszej galerii (na gorze strony).

Suknie ślubne gwiazd - Anna Lewandowska

Anna Lewandowska (dawniej Stachurska) i Robert Lewandowski mieli naprawdę bajkowy ślub. Na ceremonię (której miejsce do samego końca utrzymywane było w tajemnicy) zaproszono kilkaset osób. Natomiast nad ich bezpieczeństwem czuwało 20 ochroniarzy. Wielu fanów zastanawiało się, w jakiej kreacji na ślubie pojawi się Anna Lewandowska. Jak się okazało, trenerka postawiła na projekt Macieja Zienia, jednego z najpopularniejszych projektantów w Polsce. Co ciekawe, około siedem lat później w takiej samej kreacji pojawiła się na własnym ślubie Maria Dębska. W 2020 roku aktorka wzięła ślub z Marcinem Bosakiem w jednym z warszawskich kościołów.

W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć zdjęcia gwiazd w sukniach ślubnych. Kto waszym zdaniem wyglądał najlepiej?