Super Bowl 2023 zbliża się wielkimi krokami. Tym razem oczy całego świata zwrócone będą na stadion State Farm Stadium. Położony w Glendale w stanie Arizona obiekt może pomieścić nawet ponad 70 tysięcy widzów. To właśnie tam już niedługo odbędzie się 57. finał rozgrywek o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL. Super Bowl to jednak już od lat nie tylko emocje sportowe, ale także nie lada gratka dla miłośników widowisk muzycznych z udziałem największych gwiazd światowej estrady. W tym roku na Halftime Show, czyli koncercie w przerwie meczu, wystąpi żywa ikona popu i R&B – Rihanna.

Występ Rihanny na Super Bowl Halftime Show 2023 – czego możemy się spodziewać?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że tegoroczny Halftime Show to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych muzycznych comebacków ostatnich lat. Dla RiRi będzie to bowiem wielki powrót na scenę po dłuższej przerwie, podczas której gwiazda spełniała się przede wszystkim w roli bizneswoman. Przypomnijmy, że ostatni publiczny występ artystki miał miejsce podczas gali rozdania Grammy w 2018 roku.

Co zaśpiewa? Czy zaprosi gościa specjalnego? Pytań jest wiele. Szczegóły dotyczące Halftime Show w wykonaniu Rihanny oczywiście trzymane są w ścisłej tajemnicy przed mediami i fanami. Wiadomo jednak, że wykonawcy zazwyczaj wykorzystują tę okazję do zaprezentowania przekrojowego performensu. Dzięki temu ze sceny rozbrzmiewają najważniejsze hity gwiazdy z każdego etapu jej kariery. W trakcie trwającego niecały kwadrans widowiska artyści najczęściej wykonują od sześciu do dwunastu utworów, przeważnie w mocno skróconych wersjach.

Osobiście nie wyobrażamy sobie, aby w setliście Barbadoski zabrakło takich przebojów jak „Umbrella”, „Love On The Brain” czy „Needed Me”. Ten ostatni kawałek można było zresztą usłyszeć już w oficjalnej zapowiedzi występu, którą gwiazda podzieliła się w połowie stycznia na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych. W czwartek do tej zapowiedzi artystka dorzuciła jeszcze kilka szczegółów. Podczas konferencji prasowej nie zdradziła zbyt wiele, ale i to wystarczyło, żeby podsycić emocje. Wiemy, że jej występ potrwa 13 minut. Niespełna kwadrans będzie z pewnością wyjątkowym wydarzeniem, bo Rihanna przyznała, że listę piosenek modyfikowała kilkadziesiąt razy. 

Na ten moment powstało prawdopodobnie około 39 wersji setlisty. Nawet najmniejsza zmiana ma znaczenie – zdradziła wokalistka.

 

Super Bowl 2023 – transmisja na żywo

57. Super Bowl zaplanowano na 12 lutego 2023 roku. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie amerykańskiej stacji Fox. Po raz trzeci z rzędu mecz o mistrzostwo NFL pokaże również Telewizja Polska. Transmisja live dostępna będzie na kanale TVP Sport. Impreza odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu. Początek o godzinie 00:30.

Planujecie oglądać na żywo triumfalny powrót Rihanny na scenę?

 

Zobacz także: